Pandemie zrušila další světovou akci. Hlinka Gretzky Cup letos nebude

Foto: Karel Švec, Český hokej

Pandemie koronaviru ovlivnila program většiny hokejových soutěží a zhatila spoustu velkých světových akcí, teď se do výčtu zrušených turnajů přidal také Hlinka Gretzky Cup. Soupeření hokejistů do 18 let se mělo konat od 3. do 8. srpna v Edmontonu a Red Deeru, ovšem pořadatelé špičkový podnik zrušili.

partneři českého hokeje

Vynikající akce, která střídavě probíhá v Česku a na Slovensku, resp. v Kanadě, letos další pokračování nenapíše. Spekulace o zrušení proudily ze zámoří už během minulých dní, informoval o tom například Bob McKenzie z TSN. Nyní je informace oficiální.

Jak hokej.cz potvrdil tiskový mluvčí českého hokeje Zdeněk Zikmund, Hlinka Gretzky Cup byl po konzultacích s příslušnými úřady Kanady i provincie Alberta zrušen, představitelé Hockey Canada tak rozhodli rovněž po dohodě s partnery turnaje. 

„Zdraví a bezpečnost hráčů, členů realizačních týmů, rozhodčích, fanoušků, dobrovolníků a veřejnosti vůbec jsou pro Hockey Canada prioritou,“ uvedli zástupci kanadského svazu v tiskovém prohlášení. „Ačkoli bylo obtížné takové rozhodnutí učinit, domníváme se, že vzhledem k nejistotě, která panuje, bylo přijato v nejlepším zájmu všech zúčastněných.“

Foto: Andy Devlin / Hockey Canada Images

Další ročník Hlinka Gretzky Cupu se uskuteční až příští léto. „Hockey Canada, Český hokej a SZĽH se současně domluvily, že v roce 2021 proběhne turnaj – jak bylo plánováno – v České republice a na Slovensku, v roce 2022 pak v Kanadě," připomíná tisková zpráva Českého hokeje.

Hlinka Gretzky Cupu se pravidelně účastní hokejisté Česka, Slovenska, Kanady, USA, Ruska, Švédska, Finska a Švýcarska. Turnaj se dlouho konal v Břeclavi a Piešťanech (případně v Bratislavě), v roce 2018 ho poprvé hostila kanadská města Edmonton a Red Deer.

Od roku 2004 nese akce jméno legendárního hráče a trenéra Ivana Hlinky. V roce 2018 přibylo v názvu turnaje jméno Wayna Gretzkyho, přičemž s platností do roku 2022 se v pořadatelství střídají Česko se Slovenskem a Kanada.

Nejčastějším vítězem turnaje je Kanada (22 prvenství), čtyřikrát zvítězilo Rusko, jednou Česko, Švédsko a USA.

Foto: Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz