Parádní úspěch! Mládežnický klub Pilsen Wolves zaujal Evropu

Foto: pilsen-wolves.cz

Obrovského ocenění za svou práci se dočkali v klubu Pilsen Wolves. Aliance evropských hokejových klubů ho v rámci soutěže Kånken Award pasovala mezi čtyři nejlepší mládežnické organizace na kontinentu! Dotáhne to v konkurenci Finů, Němců a Francouzů až na vrchol?

Aliance evropských hokejových klubů spustila premiérový ročník soutěže s názvem Kånken Youth Retention Award letos v lednu. Za cíl má ocenit hokejové kluby, které zajišťují mladým hráčům kvalitní rozvoj a dokáží je udržet u sportu.

„Nejde o výsledky týmů ani hráčů, ale o přístup k hráčům. Například: Jakým způsobem je motivujeme, aby je hokej bavil. Jestli stejně pracujeme s dívkami i chlapci, abychom nedělali genderové rozdíly. Nebo jakým způsobem hledáme trenéry,“ vysvětluje Josef Pšenička, PR manažer Plzeňských Vlků.

Právě on v lednu klub do soutěže přihlašoval. „Dokládali jsme, které hráče máme víc než tři roky, a které máme nové. Zároveň jsme nastínili, jakým způsobem získáváme nové hráče. V tom musím říct, že nám strašně pomohl Český hokej,“ říká Pšenička.

Wolves si totiž osvojili základní filozofii celostátního projektu Pojď hrát hokej a aplikují ji na spolupráci třeba se školami a školkami. „Z naší strany je velmi aktivní. Stejně tak se snažíme být i vidět na každé sportovní akci, která v Plzni proběhne, jako jsou Sportmánie nebo Festival sportu,“ líčí klubový zástupce.

Pro své děti organizují Vlci i celou řadu mimohokejových aktivit. K tomu účelu mají ve svých řadách výchovné poradce, ale zároveň spolupracují také s psychology. „To je velmi důležité, protože neustále pracujeme s dětmi. Myslím, že v ostatních klubech to není úplně běžné,“ podotýká Pšenička.

Porotce soutěže zajímalo i to, jak bedlivě klub dohlíží na vzdělávání svých trenérů. Nebo další záležitosti jako způsob řešení problémů s chováním hráčů či vzájemných stížností mezi trenéry a rodiči. I k těm zkrátka občas dochází.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Wolves tak do soutěže poslali celý soubor pravidel, která je formují. Přišlo jim, že přesně po takových klubech se evropská aliance ptá.

„Snažíme se dělat věci malinko jinak, i když ve shodě s Českým hokejem. Nejsme pod žádným velkým klubem, takže ve spoustě věci máme trošku volnější ruku a můžeme si je dělat podle svého. Dáváme tomu trošku víc a máme hodně srdcařů, spousta z nás to děláme z nadšení,“ vysvětluje Josef Pšenička.

Že by ovšem Vlčáci mohli dojít tak daleko, to sami nečekali. „Chtěli jsme, aby o nás věděli. Podali jsme to ale bez jakýchkoli ambicí a byli jsme velmi překvapeni, že jsme se dostali do finálové čtyřky,“ pokyvuje Pšenička.

Český zástupce teď na dálku soupeří s mládežnickými organizacemi z francouzského Grenoblu (Association Brûleurs de Loups Amateur), finského Lahti (Junior Pelicans) a německého Bietigheimu-Bissingenu.

Vítěze představí evropská klubová aliance na konci května.

 
 
 
View this post on Instagram

Byli jsme se klouzat ?❤️ #hcpilsenwolves #pilsenwolves #pilsen #plzen #hokej

A post shared by HC Pilsen Wolves (@hcpilsenwolves) onMay 5, 2020 at 7:47am PDT

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz