Pavlát nekoukal, jak Málka koupou. Příště mi nedají gól, vzkazuje slávista

Foto: Kateřina Kundertová

DHL Extraliga juniorů v úterý rozjela vyřazovací boje, jednou ze sérií je čtvrtfinálová bitva mezi Chomutovem a Slavií. Po prvních dvou zápasech je zřejmé, že půjde o souboj gólmanů. Na straně Pražanů Roman Málek vstoupil do play off čistým kontem, Pirát Dominik Pavlát pak zazářil v samostatných nájezdech.

MS U20 2020

Slavia vstoupila do série dobře, když si trpělivou hrou vypracovala vedení, na které Piráti nedokázali zareagovat. „Moc jsme se nedostávali do pořádného zakončení, ale oni byli hodně produktivní a chodili do brány. Neměli jsme drajv do brány, a to rozhodlo,“ lituje Dominik Pavlát po první prohře 0:3.

Naopak Roman Málek si díky 23 úspěšným zákrokům vychytal první čisté konto v sezoně a výrazně přispěl k vedení. „Byla to hodně vydřená a sladká nula, ale nechtěl jsem ji slavit, protože první vlaštovka – výhra – jaro nedělá. Chtěl jsem to hodit za hlavu a soustředit se na druhý zápas,“ říká slávistická jednička, která proti Chomutovu v play off téměř sto minut neinkasovala. 

Ve druhém utkání na severu Čech domácí sice opět prohrávali, ale nakonec slavili srovnání série. „Řekli jsme si, že musíme hru změnit, protože tak se nedalo hrát play off. Naštěstí se nám to povedlo. Podařilo se nám dát náhodný gól zpoza brány a tím jsme se nastartovali. Teď už to bude jenom lepší. Kluci už nebudou mít v hlavách, že musíme dát gól, protože jsme se prosadili až někdy po půlce zápasu, jejich gólman držel skoro pět třetin čisté konto. To bylo pro naše hráče na psychiku náročné,“ uvědomuje si maskovaný Pirát.

„Na nájezdy si hodně věřím, ale na kluky jsem nemohl koukat.“

Za stavu 2:2 došlo druhé střetnutí do samostatných nájezdů, ve kterých se na vítěznou branku Michala Guta čekalo až do desáté série. „Na nájezdy si hodně věřím, protože mi šly celou sezonu. Jsem rád, že jsem to potvrdil. Na naše jsem ale nemohl ani koukat. Při každém nájezdu, co jsme jeli, jsem měl zavřené oči. Byl jsem z toho nesvůj, ale jsem rád, že se nám to povedlo a Guťák to završil,“ pokračuje Pavlát.

Do hlavního města vyrazí celky za vyrovnaného stavu, takže se střetnou ještě minimálně ve dvou duelech. „První zápas jsme nezvládli, ale druhý ano, takže jsme rádi za výhru. Jedeme do Prahy urvat aspoň jeden bod. Budeme chtít vyhrát hned první zápas. Bude důležité, jak do zápasů vstoupíme. Nesmí nám odskočit ve skóre ani hrou. Bude to těžké, ale pokusíme se pro to udělat všechno. Když budeme hrát pořád jako tým, dobře to dopadne,“ věří Pavlát.

„Pokoupali si mě, ale příště mi nedají gól!“

Slávisté ale budou mít dvakrát výhodu domácího prostředí, kde můžou sérii ve svůj prospěch ukončit a postoupit do semifinále. „Je super, že jsme uhráli jednu výhru. Druhý zápas jsme taky měli ve svých rukou, ale bohužel. Byl to vyrovnaný zápas. V nájezdech si mě dvakrát pokoupali, určitě bych něco udělal jinak, ale už to nezměním, prostě se stalo,“ uvádí Málek. „Příště mi nedají gól!“ pronáší hlasitě slovo do pranice. „Doma půjdeme na dvě stě procent, budeme chtít oba zápasy vyhrát a jít do dalšího kola,“ dodává ještě.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pirati Chomutov (@piratichomutov),Bře 20, 2019 v 1:38 PDT

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz