Pilsen Wolves to dokázali: Vyhráli evropskou trofej za práci s mládeží!

Foto: Pilsen Wolves

Skvělý úspěch! Mládežnický klub Pilsen Wolves vyhrál první ročník soutěže Kånken Youth Retention Award, kterou vyhlašuje Aliance evropských hokejových klubů.

Generali Česká Cup

Počínaje letoškem bude cena každoročně udělena nejlepšímu klubu, který organizátorům prokáže zodpovědný přístup k práci s mládeží a schopnost udržet sportovce u hokeje. Do prvního ročníku se přihlásilo jedenáct klubů. Českému účastníkovi ve finálové čtveřici konkurovaly organizace z francouzského Grenoblu, finského Lahti a německého Bietigheim-Bissingenu.

Tříčlenná porota evropské aliance nakonec rozhodla o tom, že kritériím soutěže nejvíce vyhovuje právě klub z plzeňské Košutky!

„Plzeňští Vlci nám představili vynikající mládežnický hokejový program, který staví tým a přátelství před individuality, ale současně pomáhá chlapcům a dívkám v individuálním rozvoji. Pro děti vytvářejí ve ‚vlčí smečce‘ příkladně kvalitní prostředí,“ oznámila porota.

„Hodnoty, na kterých stavíte – přátelství, dobrá výchova chlapců a dívek a pozitivní prostředí pro hráče, trenéry a rodiče –, jsou pro nás jako rodinu a společnost důležité. Věříme, že tato cena bude povzbuzením pro váš klub i pro českou hokejovou komunitu,“ vzkázal Martin Nordin, většinový vlastník a předseda představenstva firmy Fenix Outdoor, která soutěž sponzoruje.

Prvenství je spojené s velmi příjemnou finanční odměnou 10 tisíc euro!

A jak reagoval samotný klub v tiskové zprávě?

„Dovolte nám, abychom vám tímto sdělením vyjádřili upřímné poděkování. Mládežnický hokejový klub HC PILSEN WOLVES získal cenu Kånken Youth Retention Award, kterou udílí Aliance evropských hokejových klubů (EHC). Plzeňští Vlci se tak stali prvními vítězi této ceny v Evropě. Cena byla udělena především za podporu udržitelného rozvoje mládežnického hokeje pro chlapce a dívky ve svém regionu. Je to čest jak pro klub samotný, tak pro celý Plzeňský region a Český hokej.

Hokejový klub Pilsen Wolves byl založen v roce 2012. Základním cílem našeho klubu je vrátit dětem pozitivní vztah k pohybu a radosti ze sportu prostřednictvím zdravého prostředí v kolektivu. Tomuto cíli se přizpůsobuje celý funkční komplex systémových opatření v klubu. Klub v současné době navštěvují děti ročníků 2006–2015 a počet zájemců neustále roste. Trenéři i činovníci klubu průběžně navštěvují rozličné kurzy pořádané jak Českým svazem ledního hokeje (ČSLH), tak jinými vzdělávacími subjekty (psychologie, management atd.), kde se nadále vzdělávají. Tím se zvyšuje kvalita služeb pro děti v klubu. Také se klub zaměřuje na pomoc v rámci projektů práce s hendikepovanými dětmi, jako je například akce s ProCitem na ledě. Současně se tyto děti v některých případech zapojují i do hráčské základny (např. děti s Aspergerovým syndromem). Není tajemstvím, že naše práce s dětmi k nám přivádí další a další zájemce z celé Plzně a okolí, a proto chceme naši práci dále rozvíjet a zdokonalovat. Nicméně k rozvoji klubu je zapotřebí vaší podpory.

Jsme si vědomi, že ocenění nesměřuje jen k práci členů klubu (trenérů, činovníků, rodičů), ale také ke všem, kteří se snaží náš klub aktivně podporovat, jako je Plzeňský kraj, Město Plzeň, Městský obvod Plzeň 1, Český svaz ledního hokeje, MŠMT a mnoho firem, které s námi spolupracují. Bez této podpory bychom mohli jen stěží dosáhnout takového úspěchu v konkurenci Evropských klubů. Velký dík také patří činovníkům Aliance evropských hokejových klubů (EHC), kteří naši práci ohodnotili. Jsme si jistí, že všechny věci, které děláme, děláme srdcem s povědomím, že můžeme dětem nabídnout více než jen sportovní „klub“.

Na závěr nám dovolte konstatovat, že ocenění náš klub zavazuje k dalšímu zlepšování práce a fungování klubu, abychom mohli společnosti darovat zdravého, sportujícího občana nebo vrcholového sportovce, na kterého bude Česko hrdé.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz