Po titulu do Ameriky! Neuvěřitelné, co se v Třinci dokázalo, děkuje Král

Brankář Jakub Král s pohárem pro mistry DHL extraligy juniorů | Foto: Markéta Křížová

Zažil dvě nezapomenutelné sezony v Třinci, kde s juniorským týmem došel dvakrát do finále a na druhý pokus vyhrál mistrovský titul. Nyní zvedá brankář Jakub Král kotvy a míří do druhé nejvyšší americké juniorské ligy NAHL.

Devatenáctiletý Král má za sebou pestré hokejové roky; ne vždy ale v pozitivním slova smyslu. Jakmile měl v dorostu Mladé Boleslavi převzít pozici jedničky, covid po pár kolech stopnul celou sezonu. Jako prvoročák se pak neprotlačil do brankoviště juniorky a musel se spokojit s nižší soutěží v Kralupech nad Vltavou.

Ač nezabránil sestupu Kralup do regionální ligy, díky velkému vytížení v zápasech se vychytal a následně přijal nabídku třinecké organizace.

V její juniorce si pak vedl znamenitě: První rok zakončil se stříbrnou medailí na krku, druhý dokonce s tou zlatou. V uplynulé sezoně naskočil do 43 utkání základní části a blýskl se úspěšností 93,32 % i pěti čistými konty, v patnácti zápasech play off měl úspěšnost 91,38 procenta.

„Když jsem sem přicházel, tak by mě ani ve snu nenapadlo, že budu odcházet jako mistr do Ameriky. Jsem Třinci za všechno moc vděčný.“

Společně s týmem i mladším kolegou Davidem Skácelem zvládl otočit semifinálovou i finálovou sérii ze stavu 0:2 na zápasy. Poprvé přitom Král odvracel mečbol Karlových Varů v ten samý den, co ráno složil v Třinci maturitu a následně cestoval přes celou republiku.

„Třinec pro mě určitě vždycky bude hodně vysoko. Je neuvěřitelné, co se tu dokázalo a každým rokem dokazuje. Když jsem sem přicházel, tak by mě ani ve snu nenapadlo, že budu odcházet jako mistr do Ameriky. Jsem Třinci za všechno moc vděčný,“ vzkazuje Král.

Jakub Král při oslavách třineckého titulu

Jakub Král při oslavách třineckého titulu | Foto: Markéta Křížová

Ještě několik týdnů po zlaté tečce neměl jasno, kde bude pokračovat. Nejprve měl zabojovat o pozici v prvoligovém Frýdku-Místku, kde už také dostal jeden start, v červnu ho jako posilu představil druholigový Nový Jičín.

Nakonec je ale všechno jinak. Jakub Král bude chytat americkou juniorskou NAHL, která – na rozdíl od české juniorky – povoluje starty overage brankářům. Vybral si nově vzniklý tým Watertown Shamrocks.

„Ze začátku se mi do toho moc nechtělo, ale pak jsem si říkal, že taková možnost už přijít nemusí.“

„Pořádně jsem nevěděl, na čem jsem. Měl jsem možnosti v Česku a agent mi řekl, že mám možnost zkusit i Ameriku. Ze začátku se mi do toho moc nechtělo, ale pak jsem si říkal, že taková možnost už přijít nemusí a že to bude skvělá zkušenost jak po stránce hokejové, tak lidské,“ líčí.

Do NAHL se v ročníku 2023/24 podívalo čtrnáct českých mladíků. Tři z nich slavili s týmem Lone Star Brahmas mistrovský titul – obránce Zdeněk Dobeš a útočníci David Skuhrovec s Matyášem Borákem.

Čerstvého juniorského mistra nyní čeká angažmá v Jižní Dakotě. Tým z Watertownu měl původně nést název Lakers podle místního mládežnického oddílu, nakonec si ale vybral jméno Shamrocks, které ve městě používal mužský tým v první polovině dvacátého století.

„Jakub je elitní brankář, který měl v posledních sezonách fantastická čísla.“

„Seběhlo se to celkem rychle. Agent mi dal vědět, že o mě mají zájem, a pak už jsem ani s nikým jiným nejednal. Vypadá to ale skvěle a těším se na to,“ dodává Jakub Král.

„Jakub je elitní brankář, který měl v posledních sezonách fantastická čísla. V každém utkání nám dá dobrou šanci vyhrát,“ uvedl pro klubové profily hlavní trenér mužstva Casey Kirley.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz