Příběhy masek: Orel Eddie či CR7. Inspiruje mě to odhodlání, tvrdí Cinka

Foto: Martin Voltr

V novém seriálu nazvaném Příběhy masek přinášíme další dílko. Tentokrát z dílny českobudějovického dorostence Davida Cinky, jehož originální černobílá přilba má inspirativní funkci.

Aplikace Tipsport extraligy

Přes všechnu inspiraci, ke které se ještě dostaneme, je nejvýraznější čelo přilby. „Je pro mě asi nejdůležitější z celé helmy, protože je to logo klubu, za který momentálně hraju. I když jsem z Prahy a začínal jsem v Letňanech, k Budějovicím jsem si za rok, co jsem tady, rychle našel vztah,“ říká David Cinka.

Boky přilby a její zadní kryt patří pro patnáctiletého brankáře třem inspirativním lidem, kteří mu slouží jako motivace. „Na pravé straně mám Orla Eddieho, což je britský skokan na lyžích. Mám ho tam z toho důvodu, protože mě inspiruje jeho životní příběh,“ připouští.

Foto: Archiv Davida Cinky

„Od mala měl sen, aby se dostal na olympiádu, ale nepovedlo se mu to. Někdy kolem dvaceti let v podstatě jenom vzal skokanské lyže a na olympiádu se nakonec dostal. Inspiruje mě to odhodlání ke splnění snu,“ prozrazuje českobudějovický mladík.

Levou část zdobí Rocky Balboa, fiktivní postava boxera, kterou ztvárnil Američan Sylvester Stallone.  „Mám ten film moc rád, vůbec nejvíce asi čtvrtý díl, ve kterém bojuje, protože zemřel jeho nejbližší přítel. Celkově je to moje srdcová záležitost. Je to taky dost motivační a inspirující film,“ podotýká Cinka.

Foto: Archiv Davida Cinky

Na zadní kryt se dostal celkově už čtvrtý sport, a tím je fotbal, který reprezentují iniciály a číslo Cristiana Ronalda. „Mám to tam v podstatě ze stejného důvodu jak předchozí osobnosti. Je to pro mě strašně inspirující osoba, protože už je čtrnáct let jeden z nejlepších fotbalistů na světě, pořád se chce zlepšovat a pořád na sobě dře. To je to, čím bych se chtěl řídit,“ hlásí.

Všechny motivy přilby jsou vyvedené pouze v černobílé kombinaci bez zásahu jediné pastelové barvy. „Je to jednoduché a líbí se mi to více než barevné helmy, některé jsou hezké, ale já osobně bych barevnou helmu asi nechtěl,“ uzavírá David Cinka.

Foto: Archiv Davida Cinky

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz