První akce pro juniorskou zálohu. Devatenáctku čeká turnaj v Popradu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

20. července 11:55

Martin Voltr

Pět formací hráčů vyráží s českou dvacítkou do Finska, šanci ukázat se v boji o mistrovství světa ale dostane i další tým. Pod hlavičkou reprezentace do 19 let zamíří výběr složený z ročníků 2000 a 2001 na tradiční turnaj Summer Hockey Challenge, jenž se letos koná ve slovenském Popradu.

HokejkaTV

Letní turnaj pravidelně střídá pořadatelství, tentokrát se bude hrát pod Tatrami. Místo Švýcarů na něj ale dorazí Dánové, tedy účastníci posledního turnaje elitní skupiny mistrovství světa. Soupeři na akci tradičně vozí hlavní juniorské výběry, zatímco Češi vyšlou do hry záložní sestavu hráčů, na které se nedostalo ve dvacítce.

To se ale samozřejmě může změnit, trenéři David Bruk (na snímku) a Miroslav Přerost doporučí nejlepší hráče štábu Václava Varadi pro ruský turnaj na konci srpna. Mezi 22 jmény figurují i krajánci, devět hokejistů se zúčastnilo dubnového šampionátu do osmnácti let.

Reprezentanti se sejdou v neděli 28. červenci v Břeclavi, kde budou trénovat do úterka. Ve středu se přesunou do dějiště turnaje, na němž je od čtvrtka 1. do soboty 3. srpna čekají postupně Dánové, Slováci a Němci.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Radek Haas (Ässät Pori, Finsko).

Obránci:
David Tureček (Karlovy Vary), Jan Dluhoš, Miroslav Kukla (oba Litoměřice), Radek Procházka (Kadaň), Jakub Žůrek (Liberec), Adam Rutar (Olomouc), Jiří Suhrada (Pelicans Lahti, Finsko).

Útočníci:
Jan Grim, David Vitouch (oba Litoměřice), Adam Najman (Liberec), Jan Bambula (Havířov), Jakub Rychlovský (Benátky nad Jizerou), Jonáš Peterek (Třinec), Filip Přikryl (Plzeň), Matěj Toman (Prince George Cougars, WHL), Dominik Sklenář (Hradec Králové), Erik Čermák (Peterborough Petes, OHL), Martin Beránek (České Budějovice), Šimon Jelínek (Kladno), Ondřej Pšenička (Waterloo Black Hawks, USHL).

Náhradníci:

Brankáři: Jakub Dobeš (Chomutov), Hugo Haas (Lidingö Vikings, Švédsko). Obránci: Milan Antoš (Slavia Praha), Jakub Adámek (Třinec), Vojtěch Ševěček (Havířov), Tomáš Ondračka (Vsetín). Útočníci: Jaroslav Brož, Robin Všetečka (oba Slavia Praha), Petr Fridrich (Vítkovice), Jan Šír, Jan Žemba (oba Liberec), Vojtěch Kropáček (Litoměřice), Adam Křemen (Karlovy Vary).

Realizační tým:

Manažer: Petr Komers
Hlavní trenér: David Bruk
Asistent trenéra: Miroslav Přerost
Trenér brankářů: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Kustod: Jiří Šrámek
Fyzioterapeut: Lukáš Helm

Program Summer Hockey Challenge (Poprad)

Čtvrtek 1. srpna:
14:30 Dánsko "20" – Česko "19"
18:00 Slovensko "20" – Německo "20"

Pátek 2. srpna:
14:30 Německo "20" – Dánsko "20"
18:00 Slovensko "20" – Česko "19"

Sobota 3. srpna:
12:00 Česko "19" – Německo "20"
15:30 Slovensko "20" – Dánsko "20"

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz