První hattrick za Vítkovice! Na tabulku se dívá parádně, libuje si Lednický

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pět zápasů s jediným ztraceným bodem a skóre 26:8. Vítkovice v úvodu ročníku Juniorské ligy akademií prokazují, že by měly patřit ke špici, a po třech víkendech zaslouženě vedou tabulku. I díky hattricku Vojtěcha Lednického.

Aplikace Tipsport extraligy

Lednický měl největší podíl na kanonádě Ridery 9:1 v Jihlavě. Ne že by byl výkon Ostravanů stoprocentní po celý průběh zápasu, ale kvalitu měli jasně na své straně.

Na výsledek z Jihlavy se vám dívá dobře, že?
Určitě, máme radost. Do zápasu jsme vstoupili mnohem líp než předtím na Slavii, hráli jsme tak, jak jsme měli. Akorát ve druhé třetině jsme trochu polevili. Pak jsme se ale do utkání zase dostali a výsledek tomu odpovídá. Musím pochválit kluky na snahu, že jsme se vzchopili.

Za stavu 2:0 jste si docela zahrávali. Jihlava snížila a přišlo mi, že moc nechybělo a zápas můžete ztratit...
Je to tak. Po první třetině jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Nějak jsme to vypustili a nešlo to. Museli jsme se probrat. První čtyři minuty jsme hráli ve třech, pak jsme dostali seřváno od trenéra, ať začneme makat, a ve třetí třetině jsme se zvedli a bylo to ono.

Hlavně na konci jste v útoku předváděli krásné akce, sebevědomí na vás bylo vidět.
Děkujeme. Ze začátku jsme se snažili hrát jednoduše. Potom jsme si všimli, že Jihlava po nás v obranném pásmu hlavně v našich přesilovkách nejde úplně agresivně, tak jsme měli víc času. Základ byl hlavně se udržet na puku a potom jsme mohli vymýšlet. Z předbrankového prostoru padalo hodně gólů, nešli do nás. Dávali jsme všechno na bránu.

„Minulý rok jsem si říkal, že už by to mohlo padnout. Ale když nepadlo, tak jsem byl rád za ty dva góly.“

Vy jste navíc vstřelil svůj první hattrick v mládeži, viďte?
Ano ano. Když počítám roky ve Vítkovicích, tak to byl můj první hattrick. Konečně se mi zadařilo. Mám velkou radost, ale hlavně mám radost z týmu.

Loni jste měl čtyři dvoubrankové zápasy. Neříkal jste si, že už by to ten hattrick chtělo?
Minulý rok jsem si říkal, že už by to mohlo padnout. Ale když nepadlo, tak jsem byl rád za ty dva góly. Každý bod je dobrý. A hlavně tři body z vítězného zápasu jsou to nejlepší, co se může stát. Pak se podívat na tabulku a vidět, že jsme nahoře... To je parádní pocit.

Musíte být spokojení, viďte?
Jsme spokojení, ale vždycky to může být lepší. Výsledky máme dobré, ale ne každý zápas byl takový, jak jsme si představovali. Chvála pánu bohu, že to zatím vždycky dobře dopadlo.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Jediný bod jste ztratili se Salcburkem. Byl to pro vás zatím nejtěžší souboj?
To nejde tak říct. Jde o to, jak se k tomu náš tým postaví. Některý zápas se povede, některý ne. A každý soupeř je jiný, proti každému se hraje jinak. Nejde na to úplně takhle odpovědět.

Považujete se za tým, který by měl vzhledem ke své kvalitě zkrátka být nahoře?
Určitě ano. Myslím si, že kvalita v našem týmu je velmi vysoká. Jak u těch mladších, tak u těch starších. Řekl bych, že máme na to držet se nahoře.

Když mluvíte o mladých: Pět ze sedmi vašich obránců je ročníku 2003. Jak to kluci zvládají?
Kluci jsou velmi šikovní. Máme tam jednoho stálého reprezentanta, jeden je v širším výběru a další si myslím, že by tam mohl být taky. Kluci to ukazují, hrají v obraně parádně. Nemůžu říct, že by naše 2001ky oproti nim nějak vyčnívaly, ve všech ročnících jsou výborní hráči.

„Nemůžu říct, že by naše 2001ky oproti nim nějak vyčnívaly, ve všech ročnících jsou výborní hráči.“

Vítkovický A-tým je kvůli nákaze aktuálně v karanténě. Vás se problémy nijak nedotkly?
Áčko je v izolaci, ale nás to nijak neovlivnilo. My se nemůžeme pohybovat u nich, nemůžeme chodit do posilovny. Protažení většinou děláme na chodbě, ale jen když tam není A-mužstvo, jinak v šatně. Vůbec se u nich nezdržujeme a snažíme se s nimi nechodit do kontaktu.

Ani o prázdninách vás koronavirus nepřibrzdil?
Naštěstí ne. Sice jsme kvůli koronaviru měli určitá omezení, o kterých třeba mluvím, ale všechno jsme dodržovali a možná díky tomu u nás není nikdo nemocný a můžeme hrát svoji soutěž.

Rozehranost by teď měla být oproti jiným celkům výhodou, o víkendu třeba nemohlo nastoupit pět soupeřů...
Jo, to je pravda. Sice nám ze začátku trvalo, než jsme se do toho dostali, a ještě to není úplně ono a některé věci musíme doladit. Ale postupně se do toho dostáváme, vedeme tabulku a máme určitě radost.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz