První nula? Motivace do budoucna, hlásí přerovský žolík Postava

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Jako by měl úvodní březnový týden na mladé brankáře dobrý vliv. Krátce po vsetínském Jakubu Málkovi totiž vychytal své první čisté konto mezi dospělými i Zubr Michal Postava!

Aplikace Tipsport extraligy

Čerstvě devatenáctiletý gólman prožívá hodně zvláštní ročník. Říci „skvělý“ ročník by bylo vzhledem k celé situaci ve sportu poněkud zcestné... Ale ano, je skvělý. V tom smyslu, že když už Postava může chytat, tak většinou září.

Sezonu začal v juniorce Komety, jíž byl velkou oporou. Návrat do nejvyšší soutěže (když si ji nemohl zachytat v Přerově) zvládl naprosto bravurně.

Pak musel na další zápas čekat tři a půl měsíce, než dostal šanci doma v áčku. Výsledek? Tři vychytané triumfy v samostatných nájezdech. Z osmnácti kotoučů pustil jediný.

Následoval další měsíc pouhého tréninku...

A na jeho konci? 32 bezchybných zákroků a čisté konto na ledě Sokolova!

„Bylo to těžší možná jen, co se týče zápasové vytíženosti. Jinak to pro mě až tak složité nebylo,“ líčí v rozhovoru pro klubové stránky. Ale po psychické stránce prožil určitě náročný večer: Co může prověřit hlavu mladého brankáře víc než zápas, ve kterém šedesát minut nepadne ani jediný gól?

To Jakuba Málka hřál ve středu aspoň jednobrankový „polštář“...

„Hodně zákroků jsem měl v první třetině, pár těžkých puků na mě pak šlo ještě ke konci třetí třetiny. V bráně naštěstí žádný neskončil. Kluci mi strašně pomáhali. Blokováním střel i děláním prostoru na výhled,“ chválí přerovský mladík spoluhráče.

Jenže postupně se mu blížila disciplína, v níž je sice úspěšný, ale kterou jinak nemá v oblibě. „Už jsem byl smířený s tím, že zápas zase půjde do nájezdů. Naštěstí nám to tam spadlo dřív,“ oddechl si. Ale připravený byl, nájezdy sledoval na ranní poradě. „Proběhla stylem‚ ať se na to video dívám, že to budu potřebovat,“ usmívá se.

Zápas ukončil „už“ v 63. minutě Jan Süss. A tak mohl Michal Postava oslavit první čisté konto mezi profesionály.

„Jsem hrozně rád, že se mi to povedlo. Na památku mám schovaný puk. Teď ale musím pokračovat, dál na sobě pracovat,“ ujišťuje na webu hokejprerov.cz. „Nulu beru jako motivaci do budoucna,“ doplňuje vzápětí.

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Zubři už v pondělním kole nehrají, od středy se začnou připravovat na play off. Do něj půjdou se šňůrou devíti výher v zádech a z druhého či třetího místa tabulky.

Je ale otázkou, komu dají největší důvěru v brankovišti. Letos u nich došlo k naprosto ojedinělé situaci – ani jeden gólman nedosáhl na deset startů. Jistě, Chance liga měla základní část výrazně zkrácenou, ale i tak.

Postava bude každopádně spíše v roli čekatele za zkušeným Michaelem Petráskem a o necelé tři roky starším Martinem Holíkem. „Nevím, kolik prostoru můžu dostat v play off. Pety a Holas v poslední době také podávají výborné výkony,“ uvědomuje si.

Trenéry to může jenom těšit. Do vyřazovacích bojů vstupují se třemi brankáři, na které se můžou spolehnout. A žolík Postava je jedním z nich.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz