Raška přerušil smlouvu s Třincem a zůstal v zámoří. Co plánují Pařík, Malík či Haš?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Po návratu z mistrovství světa juniorů řeší členové české dvacítky další budoucnost. Jasno je v případě Adama Rašky. Jiní hráči, kteří loni nastupovali za Atlantikem, sledují vývoj a jsou připraveni se do zámoří přesunout, jakmile to situace umožní.

O Kapku lepší hokej

Raška už v nejistotě není. „Adam se po skončení turnaje v Edmontonu přesunul do Rimouski, kde už dřív hrál. V týmu místních Oceanic dokončí tuto sezonu," potvrdil hráčův zástupce Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Devatenáctiletý rodák z Kopřivnice byl dosud členem kádru Ocelářů, za které v tomto ročníku sehrál dvě extraligová utkání. Dalších 11 startů zapsal na farmě ve Frýdku-Místku. „Adam chtěl pokračovat v Kanadě. Vedení Třince vyhovělo jeho žádosti a přerušilo smlouvu do konce této sezony, za což Oceláři zaslouží poděkování," připomněl Sivek.

Hned tři junioři po MS zamířili do HC Motor České Budějovice! ? Zato Michael Krutil se domů nevrátil! ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Čtvrtek 7. ledna 2021

Tým Rimouski Oceanic působí v quebecké juniorské lize, která se letos jako jediná hrála. Soutěž je aktuálně přerušena, pokračovat by měla od 23. ledna. Nastartovat program chtějí i další pod hlavičkou CHL – tedy Western Hockey League a Ontario Hockey League.

Zapojit by se tam měli jiní členové dvacítky, většina z nich se do té doby bude připravovat doma. Je to případ i Lukáše Paříka nebo Michala Guta. „Oba se zapojili do programu, který měli před odjezdem na šampionát. Lukáš Pařík je v organizaci Liberce a může chytat za Benátky nad Jizerou. Michal Gut je k dispozici Sokolovu, nejdřív si ale potřebuje doléčit zranění nohy," informoval Sivek.

Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz

Michal Gut by měl pokračovat v týmu Everett Silvertips, Lukáš Pařík už loni chytal za Spokane Chiefs. Oba kluby působí ve WHL. Na přesun do Kanady čeká také obránce Martin Haš. Zadák draftovaný Washingtonem sehrál před turnajem čtyři zápasy Chance ligy za Benátky, teď je připraven dokončit ročník v Kanadě.

„Martin bude hrát za Guelph Storm, kde působil už loni," uvedl hráčův český agent Josef Machala. „Do té doby bude trénovat doma, sraz týmu by měl být 20. ledna." Haš odešel do Kanady po loňském MS juniorů v Ostravě a Třinci. Jediný zápas sehrál za North Bay Battalion, po přesunu do Guelphu nasbíral za Storm 20 startů a šest asistencí.

V Kanadě chce pokračovat rovněž Nick Malík. Jak informuje třinecký klub na svém webu, gólman letošní dvacítky by měl znovu obléci dres týmu Sault Ste. Marie Greyhounds, kde chytal už v minulé sezoně. Tu letošní zatím trávil doma, konkrétně na farmě Ocelářů ve Frýdku-Místku, za kterou v tomto ročníku nastoupil ke čtyřem utkáním Chance ligy.

Nick Malík

Nick Malík | Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz