Rekordní účast! Na trénink do Uherského Hradiště dorazilo 79 děvčat

Foto: Martin Mašek

Doslova z celé republiky se sjely malé hokejistky na další trénink s českou reprezentací. Akce proběhla tentokrát v Uherském Hradišti, počtem účastnic ovšem překonala všechny představy – den plný zábavy si nenechalo ujít 79 dívek!

Jágr Chance liga

Rodiče s dětmi tentokrát prokázali o trénink nebývalý zájem. Na akce obvykle dorazí čtyřicet až padesát děvčat, druhá lednová sobota ovšem vytvořila nový rekord. „Účast překonala naše očekávání. Počítali jsme zhruba s šedesáti, ale pak se nám přihlašovaly ještě další a další, které jsme samozřejmě nechtěli odmítat,“ říká Martin Mašek, manažer reprezentace do 16 let a hlavní organizátor akcí.

Ty se pravidelně konají třikrát ročně, tradice začala v prosinci roku 2014 a brzy se ukázalo, jak skvělý nápad to byl. Skoro ani nezáleží, kde se který trénink koná, protože účastníci dorazí klidně i druhého koutu země. Tak jako nyní do Uherského Hradiště.

„Nejdál byli z Karlových Varů, Mostu, Liberce... To je nějakých 400 kilometrů. Takže opravdu napříč celou republikou. Když rodiče sednou do auta a kvůli dětem urazí takovou dálku, ráno tam a večer zpátky, tak si řeknete, že to asi nějaký efekt opravdu má,“ pokračuje spokojený Mašek.

Trenéři národního týmu si pro účastnice připravili zbrusu nový program, který v Hradišti vyzkoušeli poprvé. „Místo cvičení jednotlivců jsme tentokrát všechno dělali po skupinkách. Věřím, že se nám to povedlo,“ říká manažer. Necelou osmdesátku dětí na začátku rozdělil do osmi týmů podle pestrobarevných dresů, celý den pak měl několik fází.

Foto: Martin Mašek

Polovina dětí začala v poledne tréninkem na ledě, polovina se věnovala hrám a soutěžím na suchu, načež se obě skupiny vystřídaly. Následoval nejdelší bod programu – turnaj v minihokeji. „Obsadili jsme všechna tři pásma a děti měli na střídačkách a trestných lavicích. V jednu chvíli tak šest týmů hrálo a dva měly pauzu. Hrálo se tři na tři, zápasy dvakrát pět minut, každý tým odehrál sedm utkání. Trvalo to dvě a čtvrt hodiny v kuse,“ popisuje Martin Mašek.

Po úpravě ledu a krátkém oddechu přišla na řadu poslední část, znovu naladěná do zábavy. „Na jedné půlce ledu jsme jezdili s padáky, na druhé jsme měli soutěž v rychlosti.“ O výsledky tady ale rozhodně nešlo. „Žádné pořadí jsme nehodnotili, ani v minihokeji jsme nedělali žádnou tabulku. Je to jenom o tom hrát, hrát, hrát. Chtěly jsme, aby se holky celý den bavily. Musím říct, že to byla divočina,“ usmívá se „otec“ dívčích tréninků.

A k dobru ještě přidává historku z druhého dne. „Šli jsme na náš trénink a před stadionem stála malá holčička. Zhruba pětiletá, z Uherského Hradiště. Tatínek se ptal: Kdy to zase začíná? A my: To už dneska není, to skončilo...  Když šli večer domů, tak mu ještě po cestě usnula, a ráno když se vzbudila, tak říká: Jdeme zpátky na zimák!“

Právě spokojenost dětí i rodičů je pro trenéry tou největší odměnou. Kdo to měl na jih Moravy přece jenom daleko, může se těšit na další akci, která by měla proběhnout už za sedm týdnů – jeden den z víkendu 10. a 11. března. A tentokrát ve středních Čechách.

Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz