Repre premiéra s gólem? Nepopsatelný pocit, jásá Rytíř Bareš

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po třech přípravných kempech vyrazila reprezentace do šestnácti let k prvnímu měření sil na mezinárodní scéně. Proti Finsku se ve dvou duelech představil i Adam Bareš, který v prvním utkání vstřelil premiérový gól v nejcennějším dresu.

HokejkaTV

Šestnáctka v předchozích letech odehrála první mezinárodní utkání až v závěru srpna v Rakousku, dva zápasy proti stejně starým Finům ale přišly vhod. Národní tým na úvod ukázal, že bude mít na čem stavět, i když obě vzájemná utkání prohrál v prodloužení.

„Akci hodnotím kladně, měli jsme na ně, ale bohužel jsme zaváhali v nejdůležitějších chvílích. Chyběla nám lepší koncovka, která rozhodla. Oba dva zápasy se hrály v rychlosti, všichni se chtěli na začátku sezony ukázat,“ upozorňuje Adam Bareš.

V úvodním utkání Češi svého soka ve všech třetinách přestříleli, postupně vyslali na bránu patnáct, dvacet a sedmnáct pokusů. Jelikož nešlo pouze o propagační rány ale i gólové šance, prohra v prodloužení mrzí o to více. „Zachytal jim dobře gólman a my jsme neměli moc velký tlak do brány. Chyběla lepší koncovka,“ připomíná znovu.

První start na mezinárodní scéně a hned gól – to je snem každého hokejisty. I Adam Bareš si takový splnil, když ve dvaapadesáté minutě otáčel vývoj utkání. „Jeli jsme do protiútoku, sice nám sebrali puk, ale my jsme hned začali napadat a vzali si ho zpět. Před bránou jsem viděl Tomáše Hamaru, ten vystřeli z první a já už jsem potom jenom dorazil,“ popisuje. „Byl to nepopsatelný pocit,“ dodává.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Druhé střetnutí bylo ještě o poznání smolnější. Svěřenci Petra Hakena vedli před poslední desetiminutovkou 4:1, jenomže luxusní vedení kvůli nedisciplíně ztratili a prohráli opět v nastaveném čase. „V poslední třetině jsme hráli více v oslabení než v pěti a kvůli tomu jsme dostali góly,“ říká mladý útočník.

Dvě výhry byli proti Finsku blízko, nakonec se však musela šestnáctka spokojit s pomyslnými dvěma body. „Dost nás to mrzelo, protože jsme chtěli uhrát aspoň jeden zápas,“ mluví za tým, ve kterém se začala utvářet nová kamarádství. „Od začátku jsme si společně všichni sedli, máme dobrou partu,“ potvrzuje Bareš.

„Od začátku jsme si společně všichni sedli, máme dobrou partu.“

Už na konci srpna čeká nejmladší výběr tradiční turnaj čtyř zemí v rakouském Salcburku, kde bude moci navázat na dobrou hru a znovu se pokusit o první výhru nově vznikajícího týmu. „Budeme muset zapracovat na koncovce a vracení se do obrany,“ shrnuje kladenský hráč.

Přestože se akce z pohledu mužstva nepodařila, vůbec nominace na první mezinárodní střetnutí je jakousi odměnou pro všechny hráče v sestavě. „Byl jsem nadšený, že si zahraju za reprezentaci. Byla to pro mě dobrá zkušenost a ukázalo mi to, že mám ještě pořád na čem pracovat,“ uvádí.

V minulé sezoně se dorostenci Rytířů dostali v závěru základní části do skvělé formy, ale pak vypadli v semifinále svého play off proti Liberci. Nyní mají před sebou velký cíl a Bareš s tím i osobní metu. „Chtěli bychom to s klubem dotáhnout až na mistrovství republiky a taky bych se chtěl nadále udržet v reprezentaci,“ uzavírá Adam Bareš, jenž nemá se svým jmenovcem Albertem Barešem ze širší sestavy šestnáctky nic společného.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz