сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Restart kariéry! Snažím se vrátit do stoprocentního výkonu, říká Korytar

Foto: Martin Voltr

V táborském dorostu předváděl výborné výkony, které ho katapultovaly do Plzně, kde si vyzkoušel, jak to funguje ve velkém klubu. Nyní se po vleklém zranění vrací do bývalé formy a k nabytí renomé si chce pomoci i v Písku. Brankář Jakub Korytar vypráví o nové výzvě i o tom, co ho potkalo.

Jakube, máte za sebou začátek sezony. Jak ho hodnotíte?
Sezonu jsem odstartoval v Plzni, kde jsme měli horší start, ale potom jsme se rozjeli. Začali jsme hodně bodovat, sedli jsme si, šlo to krásně. Teď jsem týden v Písku, kde pomáhám. Mám dva zápasy, ze kterých jsme získali pět bodů, což je úspěch, jelikož máme celkově dvanáct za celou sezonu. Jsem zatím spokojený. Mám plán co nejvíce pomoct Písku, abychom udrželi ligu. Půjdeme zápas od zápasu, abychom došli co nejdál. 

Jak došlo k tomu, že vypomáháte Písku?
Řešili jsme to delší dobu s trenérem gólmanů v Plzni. Jsem poslední rok v juniorce, tak jsme vybrali tým, kde bych potom mohl chytat v áčku, abych si zvykl na hokej, který budu v budoucnu hrát. 

V Písku zůstanete napevno, nebo si vás Plzeň kdykoliv může stáhnout zpět?
Je to hostování, takže kdyby se cokoliv stalo, může si mě Plzeň vzít zpět. Když to nebude nutné, tak si myslím, že budu působit tady v Písku, abych chytal pravidelně. 

„Tábor byl nejlepší klub, kterým jsem prošel. Miloval jsem to tam, užil jsem si tam nejlepší roky života. Hokejově jsem se posunul jako nikde.“

Naskočil jste do dvou zápasů, které se vám povedly a vychytal jste pět bodů. Čekal jste takový start? 
Slyšel jsem od kluků, jaké byly zápasy, jak vše vypadalo. Do prvního zápasu jsem šel s velikou pokorou, jelikož jsem věděl, že to nebude vůbec jednoduché. Chtěl jsem do toho dát maximum, abych pomohl týmu, a povedlo se. Vyhráli jsme 3:0 nad Chomutovem, což bylo úžasný, asi to nikdo nečekal. Porazit Kladno v prodloužení bylo taky super. Jsem rád, jak to dopadlo.

Co pro vás bylo nejtěžší před premiérou?
(chvíli přemýšlí) Naladit se na to, jak se to hraje v Písku. Je to jiný styl. Určité věci člověk neví, musel jsem se hodně přizpůsobit, jak se to tady hraje, abych nedělal něco, co jsem dělal v Plzni. 

Platil jste do týmové pokladny za to, že jste v prvním zápase vychytal čisté konto a tři body? 
Mám tři pokuty najednou: první start, nulu a zápas, takže mě to ještě čeká.

V dosavadní kariéře jste na jihu Čech chytal v Českých Budějovicích, Táboře a teď v Písku. Kde se vám líbilo nejvíc? 
Všude to mělo něco do sebe, ale řekl bych, že Tábor byl nejlepší klub, kterým jsem prošel. Miloval jsem to tam, užil jsem si tam nejlepší roky života. Hokejově jsem se posunul jako nikde. Trénoval mě trenér Matušík, který mi dával prostor a možnosti, které jsem nikdy neměl. Proto jsem se posunul, když mě chtěla Plzeň. Tábor je nejlepší klub, kde jsem kdy chytal.

Teď jste se v Písku sešel i s brankářem Jiřím Tesařem, který stejně jako vy taky chytal v Táboře. To je celkem zajímavé, že? 
Nejsme tam jediní z Tábora, je nás tam víc. Část týmu, se kterým jsem hrál, se přesunul do Písku. Je to krásné. Jsme spolu, už něco o sobě víme, takže týmová chemie jde daleko dopředu. Abych se vrátil k Jirkovi Tesařovi, jsme mezi sebou v pohodě. Jsem sice starší a v Táboře jsem s ním nechytal, ale myslím, že si budeme rozumět.

Foto: Martin Voltr

Říkal jste, že se vám dařilo pod trenérem Matušíkem. On sám kdysi v rozhovoru říkal, že jste pracovitý a jdete si za svým. Stále to platí?
Myslím si, že ano. Podstoupil jsem tři operace kolene a měl jsem potom těžké začátky. Je to pro mě první sezona, kdy nemám velké problémy. Musel jsem oddřít velkou část cesty, obzvlášť suchou po poslední operaci. Dokázal jsem se dostat zpátky, tak snad to platí.

Takže za vaším výpadkem stojí právě zranění kolene?
Ano. Na začátku sezony jsem si v přípravném zápase s Litvínovem poranil koleno a od té doby jsem nebyl schopný nastoupit.

Je pro vás zadostiučinění, že jste se dokázal po dlouhé době vrátit? Berete to jako restart kariéry? 
Dá se to tak říct. Je to restart, nový směr. Snažím se vrátit do stoprocentního výkonu. Věřím, že se mi to daří, a chtěl bych přidat daleko víc, abych pomohl Písku a mohli jsme mířit výš.

„Je to restart, nový směr.“

Nelimituje vás tedy zranění kolene ve hře a na trénincích, všechno je v pořádku? 
Při zápase vůbec ne. Když se hodí úvodní bule, tak nemyslím na nic jiného, než je hokej. Tady jde všechno stranou, i kdyby se stalo cokoliv, tak to neovlivním. Vesměs mám všechno udělané tak, že koleno je naprosto bezbolestné. Je to všechno v pohodě. 

Sledoval jste před svým příchodem výsledky Písku, nebo jste se soustředil na výkony Plzně? 
Nějaké výsledky jsem viděl, kluci od nás jezdili do Písku, takže jsme se o tom bavili. Říkal jsem, že bych rád pomohl, a věděl jsem, kdo tam hraje. Soustředil jsem se na to, jak hrajeme s Plzní, zlepšoval jsem se tam. Snažil jsem se celkově si přidávat navíc, abych odskočil klukům. Nakonec pomáhám Písku a snažím se pomoct tak, abychom vyhrávali nebo bodovali v každém utkání.

Foto: Martin Voltr

V posledních zápasech mají Králové formu, bodovali čtyřikrát z pěti možností. Jak trenéři nabádají tým k tomu, aby pokračoval v takových výkonech? 
Všichni, co jsme v týmu, to chceme za každou cenu udržet. Uvědomujeme si to sami. Věřím, že každý z nás v téhle fázi dělá všechno naplno. Jdeme si za svým, kapitán Filip Cháb nás podporuje, abychom dodržovali pravidla. Je to fakt znát.

Nakopne vás vítězství nad Kladnem i proto, že právě s Rytíři bojujete o poslední příčku? Už vám na ně chybí jen tři body.
Byly to rozhodně důležité body, jelikož to byl náročný zápas. Nedařila se nám koncovka. I když jsme měli možnost zakončit do prázdné brány, nevyšlo to. Dali jsme do toho ale srdíčko. Bylo úžasné, jak jsme se přehoupli a celou třetí třetinu hráli jenom u nich. Zlomili jsme to, dokázali jsme to uhrát v prodloužení. Někdo nám to tam nahoře musel dát, protože bylo vidět, že jsme lepší.

„Mám krásné pocity, všichni jsou šťastní, navíc se pokoušíme vyhrávat dál. To mě baví.“

Vaše dojmy z nového působiště jsou tedy ryze pozitivní?
Mám pozitivní dojmy, tým mě přijal hned. Vše říkají dva zápasy a pět bodů, je to ohromný bonus, který pomáhá morálce týmu. Trenéři jsou spokojení, nebyli negativní, naopak byli rádi, že jsem pomohl. Mám krásné pocity, všichni jsou šťastní, navíc se pokoušíme vyhrávat dál. To mě baví (směje se).

Trénujete i s prvním týmem Písku. Chcete být připravený skočit mezi dospělé?
Zatím jsem toho v Písku moc nestihl, ale nějaký prostor bych určitě dostat mohl. Bavili jsme se o tom i s trenéry. Musím počkat na správnou chvíli i na to, aby to potvrdilo vedení.

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz