Restart odpálí šestnáctka. 44 hráčů pojede do Zlína a Chomutova

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

7. září 2020, 10:55

Martin Voltr

Snad už tentokrát nic nezabrání opožděnému začátku sezony i celé reprezentační kariéry pro největší české talenty ročníku 2005. Pod hlavičkou národního týmu U16 se sejdou na dvojici kempů ve Zlíně a Chomutově.

Aplikace Tipsport extraligy

Kvůli koronaviru nevyšel šestnáctce tradiční červnový start. Když už o prázdninách hráči dostali první nominaci do Plzně, hned za čtyři dny stopnul Český hokej všechny reprezentační akce. Nyní už ale vrací národní výběry na scénu, a to za zvýšených bezpečnostních opatření.

Na začátku každé akce totiž budou muset hokejisté předložit čerstvý test na covid-19 s negativním výsledkem. Na konci ho pak absolvují znovu a ve svých klubech se budou moci hlásit až poté, co dostanou vyrozumění. Veškeré náklady jim svaz uhradí.

(Nejen) tato pravidla jako první uplatní nejmladší reprezentace pod vedením hlavního kouče Karla Berana. První skupina 22 hráčů z východní poloviny republiky se sejde v termínu od soboty 12. do úterý 15. září ve zlínské PSG aréně, druhá skupina ze západní poloviny pak mezi sobotou 19. a úterým 22. září v chomutovské Rocknet aréně.

Mezi spoluhráči z ročníku 2005 stejně jako v první („odvolané“) nominaci figuruje i jeden zástupce mladšího ročníku, útočník Adam Jecho ze Zlína. Pět zástupců dodal Hradec Králové, čtyři Liberec, po třech pak Sparta, Litvínov, Třinec, Vítkovice a právě hostitelští Berani.

Součástí kempů budou také modelová utkání proti domácímu akademickému týmu, složeného z dorostenců a juniorů. Ta by však měla na konci soustředění proběhnout vždy za zavřenými dveřmi, tedy bez přístupu veřejnosti.

Český hokej už brzy oznámí nominace na další akce. Sedmnáctka rozbije kemp mezi 19. a 23. zářím v Karlových Varech, kde ji čeká i dvojzápas proti juniorům německého Mannheimu. Ve stejném termínu se osmnáctka sejde v Plzni a vyzve dvojici juniorských celků z nejvyšší soutěže.

Nominace na kemp ve Zlíně

Brankáři:
Lukáš Matěcha (Pardubice), Adam Dybal (Havířov).

Obránci:
Denis Svoboda (Kometa Brno), Dominik Buják, Michal Pospíšil, Marek Ročák (všichni Třinec), Šimon Bialy (Vítkovice), Tomáš Žižka (Zlín), Martin Matějíček (Jihlava), Adam Drábek (Olomouc).

Útočníci:
Eduard Šalé (Kometa Brno), Petr Pavelec, Dominik Petr (oba Vítkovice), Adam Csabi (Karlovy Vary), Lukáš Heš, Adam Jecho (oba Zlín), Matyáš Adámek (Valašské Meziříčí), Kevin Coufal (Jihlava), Patrik Janech (Šumperk), Tobiáš Kuchta (Přerov), Dominik Jeřábek (Olomouc), Maxim Vehovský (Poruba).

Náhradníci:

Brankář: Jan Kavan (Kometa Brno). Obránci: Lukáš Eich, Martin Máša (oba Kometa Brno). Útočníci: Patrik Volas (Třinec), Martin Vašíček, Jakub Žmola (oba Sparta Praha), Tomáš Tobola (Vítkovice).

Nominace na kemp v Chomutově

Brankáři:
Michael Hrabal (Sparta Praha), Jan Kasal (Hradec Králové).

Obránci:
Vojtěch Port (Sparta Praha), Jakub Dvořák (Liberec), Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest (oba Mladá Boleslav), Martin Willmann (České Budějovice), Dominik Badinka, Vojtěch Husinecký (oba Chomutov), Filip Žaba (Hradec Králové).

Útočníci:
Andrej Fábry (Sparta Praha), Tomáš Holeček (Rytíři Kladno), Samuel Fiala, Vojtěch Hois, Jaromír Peréz (všichni Liberec), Dominik Čech, Tomáš Holčák, Jan Šprynar (všichni Litvínov), Jiří Felcman, Matyáš Sláma, Pavel Šimek (všichni Hradec Králové), Jakub Štancl (Slavia Praha).

Realizační tým:

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Petr Svoboda a Richard Lobo
Spolupracující trenér: Marek Malík
Trenér brankářů / videotrenér: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Jiří Dvořák / MUDr. Marek Frajt
Fyzioterapeut: David Vrbický / Patrik Grosman
Hospodář: Jan Boháč

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz