Ridera ovládla President Cup: Je to čest, hlásí Melovský. Konečně je nejstarší

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

O uplynulém víkendu dorost Vítkovic jako již tradičně vyrazil do nedalekého Třince na President Cup, který poprvé v šestileté historii ovládl. Výraznou osobou mužstva byl Matyáš Melovský, který ve čtyřech zápasech nasbíral bilanci 5+4.

Chance liga na Hokejka TV

Matyáši, co říkáte na vítězství v turnaji?
Čekal jsem, že bude President Cup lépe obsazený, ale kvůli koronaviru některé týmy nepřijely, jako například CSKA Moskva. I proto jsme to měli snazší, ale i tak jsem byl překvapený, že jsme vyhráli. Vítězství si hodně cením a jsem z toho nadšený. I přes to, jaké bylo zastoupení, je to prestižní turnaj, který je čest vyhrát.

Jaký by byl lepší vstup než takový triumf, který vám senzačně odstartuje sezonu?
Možná kdybychom neprohráli jeden zápas proti Třinci, bylo by to ještě lepší. I jedna prohra je ale ve finále jedno, protože turnaj jsme vyhráli. Vstup se nám určitě povedl a je to super. Máme teď spoustu energie do tréninku a chuť zlepšovat se. Výhra v turnaji nám hodně pomohla.

Užili jste si jako tým čas pospolu?
Ano, atmosféra v šatně byla výborná. Už nám nějaký pořádný zápas nebo turnaj chyběl. Těšili jsme se na to. Že se nám to podařilo celé vyhrát, je třešnička na dortu.

„Vítězství si hodně cením a jsem z toho nadšený. I přesto, jaké bylo zastoupení, je to prestižní turnaj, který je čest vyhrát.“

Pojďme k té konkurenci. O kolik byla nižší oproti předchozím rokům?
Třeba Moskva, která tam pravidelně přijížděla, byla vždycky výborná. Určitě ta konkurence byla o dost nižší, ale srovnat to se mi asi nepovede.

Na úvod turnaje jste porazili slovenský Trenčín. Jaký to byl zápas?
V první třetině jsme na ně vletěli a vyhráli jsme ji 3:0. Určovali jsme tempo hry a troufnu si říct, že jsme to měli pod kontrolou. Akorát ve druhé třetině nám nasázeli pár gólů, takových smolných. Byl tam odražený puk a byla to smůla. V poslední třetině jsme ukázali, že jsme lepším týmem, a zaslouženě jsme vyhráli.

Sestřih finálového zápasu

Nepodcenili jste Trenčín za pohodlného vedení?
Trenér nám po první třetině říkal, že to je takové české uspokojení. Jakmile se vyhrává, už se moc nechce. Neřekl bych, že jsme je podcenili, byla to smůla. I za stavu 3:3 jsem si ani na chvíli nemyslel, že bychom mohli zápas prohrát. Týmu jsem věřil a v podstatě celou dobu jsem byl přesvědčený, že zápas vyhrajeme, což se nám i povedlo.

Hned v prvním dějství jste dal dva góly…
Nečekal jsem, že se mi bude střelecky takhle dařit. Už se mi dlouho takhle nedařilo. Jsem z toho nadšený. Výkon nebyla žádná extra sláva, ale podařilo se mi dát góly. Herně to mohlo být i lepší. Určitě mi to ale pomohlo, protože jsem měl trochu obavu. Já ještě s pár dalšími spoluhráči mám být ten, který tým potáhne na ledě i mimo něj. Měl jsem z toho trochu obavu, že se mi nepovede tuhle roli naplnit, ale troufnu si říct, že se mi to povedlo. Jsem spokojený.

„I za stavu 3:3 jsem si ani na chvíli nemyslel, že bychom mohli zápas prohrát. Týmu jsem věřil.“

Co rozhodlo proti Energii? To už bylo jednoznačné vítězství.
Karlovy Vary myslím prohrály s Třincem, takže jsme si na ně věřili. Gólman nám zachytal, střelecky se nám dařilo a byli jsme jednoznačně lepším týmem. To se projevilo na výsledku.

Vy jste zase hodně rychle skóroval, dokonce v první minutě. Čím to bylo?
Ani nevím, že to bylo takhle brzo. Nevím, čím to bylo, ale v prvních třetinách se mi nějak dařilo. Možná to bylo dobrou rozcvičkou anebo nabuzením na zápas. Asi to bylo rozcvičkou, byli jsme v hlavách dobře nastavení a v první třetině jsme na soupeře vletěli. Když se dá gól v první třetině anebo se prostě vyhrává, hraje se nám dobře. Jak se dostaneme na koně, je těžké nás sesadit.

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Jedinou prohru na turnaji jste viděl z hlediště. Co se stalo v duelu s Oceláři?
Byl jsem zaražený, že nás trenér nepostavil – mě, Matěje Přibyla a Dominika Petra –, takže jsme nebyli v plné sestavě. Ale ani Třinec tam neměl všechny kluky, takže se mohl zápas vyvinou všelijak. Po pravdě mě i překvapilo, jak to bylo vyrovnané. Favorizoval jsem Třinec, i když jsem samozřejmě fandil našim. Překvapilo mě, že jsme s nimi tak dlouho drželi krok. Nájezdy jsou potom o štěstí, které měl Třinec větší, proto nakonec vyhrál.

Jaké to bylo derby?
Třinečtí hráli hodně tvrdě a dost to dohrávali. Přišlo mi, že jim rozhodčí trochu pomáhali, čehož chtěli využít a chtěli nás trochu vyprovokovat. Občas se jim to podařilo, ale kluci odvedli dobrou práci, když zachovali chladnou hlavu, drželi s nimi krok a nenechávali se zbytečně vyprovokovat. Hráli dobrý hokej.

„Favorizoval jsem Třinec, i když jsem samozřejmě fandil našim. Překvapilo mě, že jsme s nimi tak dlouho drželi krok.“

V semifinále jste přejeli slovenský celek 7:0. V čem se lišilo od prvního vzájemného duelu?
Zápas se nám hodně podařil. Osobně jsem z toho měl trochu obavu a myslím, že i tým, protože kluci z Trenčína hráli docela tvrdě. Hrálo se proti nim špatně, protože některé hráče občas zdvojují i ztrojují. Zápas byl nepříjemný, i když jsme takhle vysoko vyhráli, ještě ve druhé třetině se mohlo stát cokoliv. Nebylo rozhodnuto za žádného stavu.

Co bylo nejdůležitější plnit?
Museli jsme být pořád připravení, že nám může Trenčín dát jakýkoliv blbý gól a že to bude boj. Pořád jsme se museli soustředit, koncentrovat se a jít si zatím, že chceme dát co nejvíce gólů, abychom vyhráli. Taky gólman nám zachytal výborně a hodně nám pomohl.

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Jaké bylo finále?
Bylo to finále, takže bylo z obou stran takové vypjaté. Hrálo se tvrdě a oba týmy bych řekl, že byly trochu vystresované. My jsme zase měli výborný vstup do zápasu a vedli jsme 3:0, to se hraje dobře a věříme si. Už je to potom snadné. Třinec nám ale ukázal, že není dobojováno, když snížil na 1:3, takže to zápas nebyl úplně jednoduchý. Pořád jsme museli myslet na to, že po jednom gólu může všechno vypadat úplně jinak. Klíčové zase bylo, abychom se nepřestávali soustředit, hráli naplno, nic nevypouštěli a šli si pro vítězství.

Kdy se podle vás finále definitivně zlomilo na vaši stranu?
To nevím, jestli dokážu přesně říct. Byl tam moment, kdy začali Třinečáci hodně provokovat, což byl moment, kdy jsem si říkal, že jsou na tom blbě po psychické stránce. Už neví, co by udělali, aby se do zápasu dostali. Věděl jsem, že když vydržíme, nemůžeme prohrát. Z naší strany jsme to výborně zvládli a kluci odvedli skvělý výkon. Jsem pyšný na to, jak jsme to zvládli.

„Přijde mi, že ročník 2004 je v Čechách výrazně lepší než na Moravě. Vůbec nemám představu, jak sezona dopadne, ale cíle máme vysoké.“

Jak velké byly oslavy?
Jako titul to není, ale oslava byla výborná. Oslavovali jsme to pořádně a v šatně jsme si zakřičeli. I když zastoupení nebylo takové, jaké bývalo, vyhráli jsme prestižní turnaj, což je super. Oslava byla patřičná k tomu, čeho jsme dosáhli.

Posuňme se do budoucnosti. Co máte před sebou za cíle do nadcházejícího ročníku?
Určitě bychom chtěli vyhrát titul, ale sezona může být všelijaká. Vůbec nevím, jak na tom budou ostatní týmy. A myslím tím třeba Plzeň a další týmy z ostatních koutů republiky, čímž myslím hlavně Čechy. Přijde mi, že ročník 2004 je tam výrazně lepší než na Moravě. Vůbec nemám představu, jak sezona dopadne, ale cíle máme vysoké.

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Podle čeho soudíte, že 2004 jsou lepší v Čechách?
Nevím, čím to je, ale už odmala mi to tak připadalo, když jsem byl na nějakých výběrových akcích. Na VTMkách se na konci dělal mini turnaj, kde proti sobě hrály východní část republiky, střed a západ. U nula-čtyřek jsme nikdy jako východ nevyhráli, byli jsme třetí, nebo druzí. Proto bych řekl, že je tenhle ročník v Čechách lepší.

Vzhledem k dlouhé přestávce… Jak se těšíte na start sezony?
Už se nemůžu dočkat. Těším se, protože už jsem v týmu ten starší. Konečně asi po třech letech jsem ten starší v šatně. I na hřišti by to mělo jít poznat, že jsem starší. Určitě se těším a doufám, že tam spadne co nejvíce gólů.

„Konečně asi po třech letech jsem ten starší v šatně.“

V čem by měla být vaše největší síla?
Máme tady docela zajímavá jména – Mates Přibyl, Dominik Petr –, takže by naše největší síla měla být v útoku. Máme ale taky výborné brankáře. Lukáš Vilém je ročník 2006 a chytá výborně, pak taky Denis Irgl a Marian Münch. Nejlepší část bude útok, pak výborný brankář a kvalitní obránci. Hrát budeme spíše ofenzivní hokej.

Na začátek ELIOD Extraligy dorostu vás hned čeká Poruba…
Bude to určitě vyhrocené, protože někteří kluci, kteří s námi absolvovali suchou přípravu, jdou do Poruby. Navzájem se známe a budeme si to chtít dát znát, kdo chce více vyhrát. Papírově by měly Vítkovice vyhrávat, ale na ledě je to pak úplně jiné. Kluci z Poruby se hecnou a zápas může dopadnou jakkoliv. Minulou sezonu jsme měli zápas, který skončil snad 7:6 a byl to boj do poslední minuty. Derby s Porubou je vždycky vyhrocené a může se stát cokoliv. Bude to pro nás těžký start sezony, protože to bude nepříjemný zápas. Když se nám ho ale podaří zvládnout, bude to dobrý začátek.

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz