Rozjíždí se i posílená Liga dorostu. Kdo vybojuje vstupenku do elity?

Foto: Kateřina Kundertová, piratichomutov.cz

15. září 14:07

Martin Voltr

Pakliže jsme před rokem po reformě soutěží psali, že Liga dorostu bude pořádně nevyzpytatelná, letos v létě se na tom moc nezměnilo. Druhá nejvyšší soutěž U17 startuje prvními dvěma koly o tomto víkendu.

Za nejistotu může jednak klasický posun ročníků, za druhé ale řada změn v účastnickém složení. Tato nejistota však není negativní. Naopak, po zúžení dorostenecké elity by měla nižší soutěži narůst kvalita.

Chomutov, Hvězda Praha, Šumperk a Havlíčkův Brod hrály ještě na jaře extraligu. Jasný a logický útok na návrat vyhlásili Piráti, z dalších klubů prozatím veřejné zprávy nejdou, takže se ukáže až na ledě.

Soutěž jinak po minulém ročníku svou podobu nezměnila. Šestnáct týmů je rozděleno do dvou skupin, ve kterých se každý s každým utká čtyřkolově. K tomu celky sehrají i jeden duel proti soupeřům ze druhé skupiny, v základní části tak absolvují 36 kol.

Složení základních skupin

Západ: Piráti Chomutov, HC Hvězda Praha, HC Baník Sokolov, HC Energie Karlovy Vary „B“, IHC Králové Písek, HC Slovan Ústí nad Labem, HC Kobra Praha, HC Pilsen Wolves
Východ: HK Mladí Draci Šumperk, BK Havlíčkův Brod, VHK ROBE Vsetín, Technika Hockey Brno, Polsko U17, HC Lvi Břeclav, HC Chrudim, SK Horácká Slavia Třebíč

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Postupový klíč do play off je tentokrát jednodušší, vyřazovací boje si zahraje polovina týmů – první čtyři z každé skupiny. Pouze kdyby se na těchto příčkách umístila polská reprezentace do sedmnácti let (o rok starší než loni), pak by místo ní postoupil pátý tým východní skupiny.

Základní fáze vyvrcholí 10. března. Play off poté nabídne velkou změnu oproti vyvrcholení předchozího ročníku – trvat může téměř měsíc. Čtvrtfinále se bude hrát křížem mezi skupinami na dva vítězné zápasy, semifinále na tři a finále dokonce na čtyři vítězné.

V průběhu prvních dvou kol se odehraje i play down, a to na čtyři vítězné zápasy. Do bojů o záchranu půjdou osmé celky skupin.

Zatímco vítěze play off čeká přímý postup mezi dorosteneckou elitu, poraženého z play down zase přímý sestup do regionální ligy.

Stejně jako v Lize juniorů, i zde se bude hrát převážně o pátkách a nedělích. Úvodní kolo nabídne pražské derby Hvězdy proti Kobře, nováčci soutěže z Pilsen Wolves se představí na horkém ledě Chomutova – střetnou se tedy celky, které od sebe ještě pár měsíců zpátky dělily dvě soutěže. Ve druhém kole zase uvidíme bitvy loňských extraligistů Chomutov vs. Hvězda a Šumperk vs. Havlíčkův Brod.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Úvodní týden Ligy dorostu

Pátek 15. září:
15:00 BK Havlíčkův Brod – HC Chrudim
16:00 Piráti Chomutov – HC Pilsen Wolves
16:45 VHK ROBE Vsetín – HC Lvi Fosfa Břeclav
16:55 HC Energie Karlovy Vary „B“ – IHC Králové Písek
18:45 HK Mladí Draci Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč
18:45 Technika Hockey Brno – Polsko U17
18:50 HC Hvězda Praha – HC Kobra Praha
19:00 HC Baník Sokolov – HC Slovan Ústí nad Labem

Neděle 17. září:
12:00 HC Kobra Praha – HC Baník Sokolov
12:15 HC Chrudim – VHK ROBE Vsetín
12:30 HK Mladí Draci Šumperk – BK Havlíčkův Brod
13:00 HC Lvi Fosfa Břeclav – Technika Hockey Brno
14:45 HC Slovan Ústí nad Labem – HC Energie Karlovy Vary „B“
16:30 SK Horácká Slavia Třebíč – Polsko U17
17:10 HC Pilsen Wolves – IHC Králové Písek
18:00 Piráti Chomutov – HC Hvězda Praha

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz