Rytíři z Telče mají unikátní dresy. Pokřtil je i předseda senátu

Rytíři z Telče křtí nové dresy pro sezonu 2023/2024. | Foto: Jaromír Pytlík

14. září 9:52

Pavel Mandát

O vzniku hokejového klubu Rytíři z Telče jsme na Hokej.cz již informovali. Oddíl vznikl spojením dvou subjektů, konkrétně SK Telč a Ice Dragons Telč, přičemž Rytíři se nyní chystají na svou historicky první sezonu.

Nutno dodat, že přípravy na ročník 2023/2024 pojali v Telči vskutku velkolepě, o čemž svědčí kromě jiného představení klubových dresů. Rytíři je odhalili 11. září v Rytířském sále Státního zámku Telč. V hokejovém prostředí věc málokdy vídaná.

Slavnostnímu odhalení telčských dresů přihlíželi vzácní hosté – jmenovitě Miloš Vystrčil, bývalý starosta Telče a nynější předseda Senátu Parlamentu České republiky, další bývalý starosta a také náměstek hejtmana kraje Vysočina Roman Fabeš a nechyběl ani současný telčský starosta Vladimír Brtník.

„Všichni tito pánové se významnou měrou podíleli a podílejí na rozvoji sportu v Telči."

„Všichni tito tři pánové se významnou měrou podíleli a podílejí na rozvoji sportu v Telči,“ komentuje předseda zapsaného spolku Rytíři z Telče Jaromír Pytlík. Není proto překvapením, že výše zmínění hosté nové telčské dresy rovněž pokřtili.

Jedná se o tři specifické sady, které jsou inspirovány dresy československé hokejové reprezentace z roku 1947. Nechybí však na nich ani prvky odkazující na vlajku Telče, telčský znak nebo rytířského ducha.

Rytíři z Telče křtí nové dresy pro sezonu 2023/2024.

Rytíři z Telče křtí nové dresy pro sezonu 2023/2024. | Foto: Jaromír Pytlík

„Dlouhodobá a usilovná práce vyústila ve tři barevné varianty dresů, které se skládají z čtyřiadvaceti různých dílů, pěti druhů funkčních úpletů zajišťujících perfektní ventilaci a spoustu dalších propracovaných detailů, které dohromady poskytnou hráčům maximální pohodlí při jejich sportovním výkonu. Zajímavostí je také motivační heslo, které na první pohled není vidět a hráči ho mají schované v rukavici, popisuje Jaromír Pytlík.

„Zajímavostí je také motivační heslo, které na první pohled není vidět a hráči ho mají schované v rukavici."

Pro úplnost dodejme, že bílá sada dresů bude sloužit pro domácí utkání, černou variantu obléknou mladí hokejisté Telče na stadionech soupeřů a červenou pak při zvláštních příležitostech.

V Telči však rozhodně nedbají pouze na dresy. Ačkoliv tamní hokej ještě zdaleka nemá takový věhlas, jak je tomu v jiných městech, tak Telč dokáže zásobovat mladými hráči i neporovnatelně větší kluby.

Telčská hokejová stopa je díky tomu v Kometě Brno, na Spartě, v Třinci, Karlových Varech nebo i v dalekém Švédsku.  Telčský hokej navíc pomohl vychovat tři hráče, kteří prošli draftem NHL.

Nejen na tyto úspěchy teď budou chtít navázat Rytíři z Telče, kteří k historicky prvním soutěžním utkáním vyjedou 28. září.

Rytíři z Telče křtí nové dresy pro sezonu 2023/2024.

Rytíři z Telče křtí nové dresy pro sezonu 2023/2024. | Foto: Jaromír Pytlík

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz