Sedmnáctku hostí Karlovy Vary, Češi dvakrát vyrukují na Němce

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

7. září 2020, 16:35

Martin Voltr

Hokejisty ročníku 2004 čeká vytoužený návrat na reprezentační scénu. Soustředění v Karlových Varech završí modelovým dvojzápasem proti juniorům německého Jungadleru Mannheim.

Aplikace Tipsport extraligy

Sedmnáctka už v nové sezoně stihla odehrát tři zápasy. Ve Švýcarsku po porážce 1:2 v prodloužení zabrala a zbývající bitvy vyhrála 6:0 a 7:1. Kromě nich si ovšem hráči dovezli domů také koronavirus a následný reprezentační program byl zastaven.

Teď už se zase rozbíhá, mladíkům se tak do kalendáře vrací dvojutkání proti starším hokejistům Mannheimu. Soustředění v Karlových Varech absolvují od soboty 19. do středy 23. září, zápasy je čekají v posledních dvou dnech od 18 hodin, respektive 12:45.

Hlavní kouč Václav Eismann povolal do akce i tři hráče, kteří dosud za národní výběry nenastoupili. Jde o útočníky Dominika Pavlatu z Pardubic a Matyáše Melovského z Vítkovic, stejně jako dalšího forvarda Františka Davida, jenž má ale ze Sparty zkušenosti i v obraně a trenéři by ho tedy na tomto postu rozhodně mohli využít.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Štěpán Vopravil (Liberec), Michael Schnattinger (Kometa Brno), Štěpán Maleček (Karlovy Vary).

Obránci:
Tomáš Cibulka (Liberec), Jakub Hrdlička (Slavia Praha), František Němec (Kometa Brno), Filip Krajčík (Karlovy Vary), Adam Burian (Zlín), Antonín Kareš (Třinec), František David (Sparta Praha).

Útočníci:
Jakub Šiler (Plzeň), Matěj Giesl (Hradec Králové), Lukáš Plos (Liberec), František Formánek, Dominik Pavlata (oba Pardubice), Jiří Kulich (Chomutov), Adam Bareš, Matyáš Šapovaliv (oba Rytíři Kladno), Matyáš Melovský, Matěj Přibyl (oba Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Dominik Rymon, Robin Sapoušek (oba Karlovy Vary).

Náhradníci:

Brankář: Jan Špunar (Olomouc). Obránci: Jan Hodinář (Plzeň), Tadeáš Tůma (Mladá Boleslav), Ondřej Hykl (Třinec), Matěj Hora (Litvínov). Útočníci: Roman Otava, Martin Pigl (oba Kometa Brno), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Ondřej Becher (Havířov), Marek Soukup (Plzeň), Vojtěch Polák (Mladá Boleslav), Filip Petrásek (České Budějovice), Matěj Kozlík (Třinec), Filip Kříž, Jakub Hujer (oba Liberec), Albert Bareš (Sparta Praha), Marek Vlasák, Vojtěch Malínek (oba Slavia Praha), Ondřej Hrabík (Rytíři Kladno), Samuel Šmajda (Karlovy Vary).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Radek Philipp
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Program modelových zápasů (Karlovy Vary)

Úterý 22. září:
18:00 Česko „17“ – Jungadler Mannheim „20“

Středa 23. září:
12:45 Česko „17“ – Jungadler Mannheim „20“

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz