Sedmý Týden hokeje je minulostí. Co radily dětem osobnosti?

Foto: Karel Švec, Český hokej

Další týden hokeje je za námi! Kouzlo nejrychlejšího kolektivního sportu poznaly další spousty dětí po celé České republice. Podívejte se na reportáže z některých klubů, kam dorazily i známé osobnosti.

HokejkaTV

Vůbec první akci v rámci Týdne hokeje viděl Zimní stadion Václava Nedomanského v Hodoníně. Místní klub se do projektu zapojil pošesté a v tradičních termínech přilákal celkem dvě stovky dětí. Těm nyní pomáhal i bývalý reprezentant Rostislav Vlach.

Další hokejista, jenž spojil svou kariéru především se Zlínem, dorazil do nedalekého Uherského Brodu. Jaroslav Balaštík si zahrál i na reportéra a zavzpomínal na své začátky. „Svaz dneska podporuje kluby tím, že zajistí dětem výstroj. Pro začátek sportovní kariéry je to skvělá věc,“ uvedl.

Malí hokejisté v Třinci mohou vzhlížet i k aktuálním mistrům extraligy. Na Týden hokeje za nimi přišli dva zkušení obránci Ocelářů – Lukáš Krajíček a Tomáš Kundrátek. „Se spoustou hráčů pořád udržuju kontakt a jsme výborní kamarádi. Proto byl pro mě odmalička hokej super,“ zmínil Krajíček důležitý aspekt. Jak zapojuje klub do akcí rodiče?

„Zábava při tréninku je naším prvořadým cílem. Naučit děti dovednosti je až podružné,“ zaznělo v Jaroměři. Bývalý vynikající útočník Jaroslav Kudrna připomněl, že nejhorší je děti nutit, potom se jim hokej může i zprotivit.

V podobném duchu hovořil i Rostislav Malena ve Velké Bíteši. „Udělám dítěti takovou atmosféru, aby se na stadion těšilo, a podporuju ho v tom. Hlavně na něj netlačím.“

Sport má důležitou roli i v utváření charakteru dítěte, proto je výchovná role trenérů nezastupitelná. „Lední hokej má přesah do běžného života. Všem bych poradil, aby se nikdy nevzdávali a šli si za tím cílem, který mají,“ vzkázal z Hlinska Aleš Krátoška, asistent trenéra reprezentace do 20 let.

Kromě trenérek ve slušivých sršních oblečcích čekal na děti v Kutné Hoře i Richard Král, který jim věnoval své podepsané kartičky. „Každý trenér mi dal něco jiného. Byli tam bouřlivější trenéři i hodnější,“ vzpomínal. Středočeský klub je dalším z těch, které jsou zapojeny do projektu profesionálních žákovských trenérů Českého hokeje.

Na HokejkaTV už jste viděli reportáže z Poděbrad, kde skvěle funguje propojení hokejového klubu se školou, a Říčan, jež patří mezi nejmladší kluby na české hokejové mapě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz