Šestka na závěr trojlístku! Sedmnáctka byla ve Švýcarsku stoprocentní

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čeští hokejisté do 17 let zvládli úvodní trojzápas sezony na výbornou. Ve švýcarském Romanshornu vyhráli i poslední duel nad domácími vrstevníky, a tentokrát s velkou bravurou – 6:1!

Nový fanshop

„Zápas jsme měli pod kontrolou, udávali jsme jeho tempo. Byla jenom otázka naší šikovnosti, jak budeme produktivní a kolik gólů se nám povede vstřelit. To byla alfa a omega dnešního zápasu,“ shrnuje asistent trenéra Jan Zachrla.

Dva, čtyři, šest branek. Čeští reprezentanti se postupně zastřelovali, na závěr akce už nebyl o jejich vítězství sebemenší pochyb. Švýcarům dali po dvou gólech v každé třetině: Dvakrát se trefil Matouš Menšík, jednou Marek Brada, Petr Moravec, Martin Ryšavý a Petr Gajda. Domácí tým kontroval jen na začátku třetí části.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Celkové skóre 12:4 ukazuje na dobrou práci českého ročníku 2003, zvlášť s přihlédnutím na loňské trápení proti stejnému rivalovi.

„Celá série klukům ukázala, jakým způsobem po nich budeme chtít praktikovat věci na ledě. Sami si ověřili, že když je v zápase kvalitně provedou, mají efekt a odrazí se to na hře i výsledku,“ kvituje Zachrla.

Trenérům záleželo hlavně na poctivé organizaci hry. „Aby hráči v každé situaci a v každém pásmu věděli, co se po nich chce, aby ve hře nebyl chaos. Tím můžeme soupeře přehrávat, nahrazovat nedostatky v individuálních dovednostech a konkurovat těm nejlepším týmům,“ popisuje český asistent.

Dva zápasy odchytal Tomáš Suchánek, jeden Filip Maláč. A oba zvládli svůj úkol bez potíží. „Potvrdili nám to, co se o nich ví. Na druhou stranu ale soupeř nebyl takový, aby se jejich kvality ukázaly v plné míře,“ uzavírá Jan Zachrla.

Další akce už český výběr prověří víc – od 13. do 17. srpna absolvuje turnaj pěti zemí v německém Füssenu, kde ji čekají i Američané.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ŠVÝCARSKO – ČESKO 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Canonica (Garessus, Wuthrich) – 5. Brada, 12. Menšík (D. Moravec, Cubo), 21. Menšík, 26. P. Moravec (Pajer), 45. Ryšavý (Špaček), 48. Gajda (Měchura, Ryšavý).
Rozhodčí: Gäumann, Blasbalg – Nater, Blatti.
Vyloučení: 4:4, navíc Gajda (Česko) 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 75.
Švýcarsko: Croce – Pauchard, Zanetti, Wüthrich, Schweingruber, Cantin, Cavin, Despont, Perrenoud – Nicolet, Ramel, Biasca – Canonica, Garessus, Daneyrole – Marchon, Bougro, Alge. Trenér: Schöb.
Česko: Suchánek – Cubo, D. Moravec, Machů, Šindelek, Šedivý, Chvátal, Špaček – Ramik, Szturc, Menšík – Pajer, P. Moravec, Brada – Půček, Altrichter, Herčík – Ryšavý, Měchura, Gajda. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz