Šestnáctka poprvé pod Beranem: Do Plzně přijede i syn Židlického

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

28. července 2020, 11:33

Martin Voltr

O slovo se v české reprezentaci premiérově přihlásí hokejisté ročníku 2005. Národní tým do 16 let zahájí sezonu na soustředění v Plzni, kam staronový trenér Karel Beran pozval 34 hráčů.

Aplikace Tipsport extraligy

Stejně jako ostatní výběry kromě toho nejstaršího, i šestnáctka přišla o klasické červnové soustředění, které poslední roky probíhalo dokonce ve dvou partách. Trenéři tak budou mít v úvodu sezony mírně ztíženou pozici při výběru ideálních adeptů národního dresu.

Karel Beran, Petr Svoboda, Richard Lobo a spolupracující kouč Marek Malík poprvé uvidí hráče až na kempu, který se bude od neděle 9. do středy 12. srpna konat v Plzni. Nikoli však na známém stadionu Škodovky, nýbrž v Ice Areně na Košutce, kde sídlí klub Pilsen Wolves.

Do nominace zahrnuli čtyři gólmany (ti už se představili na velkém brankářském kempu), 12 obránců a 18 útočníků. Řada hráčů z pole už se výrazněji prosadila mezi staršími v dorostenecké extralize – z forvardů to jsou zejména Dominik Petr z Vítkovic, Eduard Šalé z Komety a Jakub Štancl ze Slavie, ze zadáků zase boleslavský Vojtěch Vochvest či liberecký Jakub Dvořák.

Pozvánky ročníkově mladších hráčů bývají v šestnáctce hodně vzácné, tentokrát ale právě taková přišla zlínským Beranům: Ti dodají na kemp talentovaného útočníka Adama Jecha.

V akci bude rovněž jedno známé příjmení: Tréninkový dres národního týmu oblékne Adam Židlický, syn legendárního obránce Marka Židlického! Adam na rozdíl od něj brousí útok a v žákovských kategoriích čerpal jak z české školy v kladenských Rytířích, tak z té americké ve výběru North Jersey Avalanche.

Nejmladší reprezentanti budou mít o motivaci postaráno. Trenéři z nich postaví jednak nominaci na turnaj čtyř zemí v německém Füssenu, kam šestnáctka odjede hned v následujícím týdnu, a dalším věnují přiležitost ve dvou utkáních se Slováky na konci měsíce.

Nominace českého týmu

Brankáři (4):
Michael Hrabal (Sparta Praha), Lukáš Matěcha (Pardubice), Jan Kasal (Hradec Králové), Adam Dybal (Havířov).

Obránci (12):
Vojtěch Port (Sparta Praha), Michal Pospíšil, Marek Ročák (oba Třinec), Jakub Dvořák (Liberec), Vojtěch Vochvest (Mladá Boleslav), Martin Willmann (České Budějovice), Dominik Badinka, Vojtěch Husinecký (oba Chomutov), Filip Žaba (Hradec Králové), Sebastian Weitz (Slavia Praha), Šimon Bialy (Poruba), Jiří Sypecký (Kralupy nad Vltavou).

Útočníci (18):
Eduard Šalé (Kometa Brno), Andrej Fábry (Sparta Praha), Tomáš Holeček (Rytíři Kladno), Samuel Fiala (Liberec), Petr Pavelec, Dominik Petr (oba Vítkovice), Lukáš Heš, Adam Jecho (oba Zlín), Tomáš Holčák, Jan Šprynar (oba Litvínov), Pavel Šimek, Jiří Felcman (oba Hradec Králové), Jakub Štancl (Slavia Praha), Matyáš Adámek (Valašské Meziříčí), Patrik Janech (Šumperk), Tobiáš Kuchta (Přerov), Adam Židlický (North Jersey Avalanche, USA), Maxim Vehovský (Poruba).

Náhradníci:

Brankáři: Jan Kavan (Kometa Brno). Obránci: Denis Svoboda (Kometa Brno), Adam Drábek (Olomouc), Dominik Buják (Třinec), Vojtěch Hois (Liberec), Martin Matějíček (Jihlava), Tomáš Žižka (Zlín). Útočníci: Petr Křišťán, Mikuláš Odehnal, Martin Vašíček (všichni Sparta Praha), Dominik Jeřábek (Olomouc), Jaromír Peréz (Liberec), Dominik Čech (Litvínov), Tomáš Tobola (Valašské Meziříčí), Adam Csabi (Havířov), Hynek Peš (Jihlava), Matyáš Sláma (Hradec Králové).

Realizační tým:

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Petr Svoboda a Richard Lobo
Spolupracující trenér: Marek Malík
Trenér brankářů a videotrenér: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: David Vrbický
Hospodář: Jan Boháč

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz