Šestnáctka proti sborné marně dotahovala. Suchánek nedohrál

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do šestnácti let na turnaji čtyř v Almeťjevsku ztratila duel proti Rusku hlavně kvůli prostřední třetině, kdy třikrát inkasovala. Matouš Menšík druhým zásahem sice zadělal na drama, ale sborná si v závěru výsledek pohlídala. Oproti úvodnímu utkání se Švédy se do branky postavil Tomáš Suchánek, který nedohrál a musel kvůli zdravotním problémům odstoupit.

Nový fanshop

Národní tým měl vstup do utkání proti Rusům usnadněný přesilovou hrou, kterou sice nevyužil, ale z pokračujícího tlaku skóroval. Matouš Menšík si sjel na vrchol pravého kruhu a našel místo v horním rohu u bližší tyčky. Když Hakenův výběr ubránil první oslabení, mohl udeřit Jiříček, jenomže před odkrytou bránou na konci přečíslení selhal.

Po první přestávce Rusové nastoupili lépe a rychle srovnali, když dobrý forčeking zakončil ránou mezi Suchánkovy betony Danila Jurov. Hned poté, co se Češi vymanili z další přesilovky domácích, namířil Půček před odkrytou brankou jenom do tyčky, takže opět udeřila sborná.

Gorfiňak z mezikruží našel na hranici brankoviště stojícího Ilju Ivancova, jemuž stačilo za betonem pouze nastavit hůl. Ještě před druhou sirénou rudá mašina nevyužila celkově čtvrtou početní výhodu, což však odčinil za pár okamžiků Jurov z těsné blízkosti branky, kde zůstal úplně sám.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky národní tým ubránil oslabení, takže mohl pořád pomýšlet minimálně na závěrečné drama. Mohl se o něj postarat už ve 47. minutě Ramik, jenomže parádní individuální akci zakončenou blafákem nedotáhl gólově.

O chvíli později se Tomáš Suchánek výborně přesunul proti střele Mirošničenka, ale vzápětí se svinul v bolestech, které vycházely ze zadní strany levého stehna. Po krátkém ošetření na ledě se český brankář za pomoci spoluhráčů odebral na střídačku a přenechal své místo Danielu Královi.

V 55. minutě dostal národní tým možnost početní výhody, ve které Svozil prudkým nahozením našel hůl Menšíka, a ten druhým zásahem v utkání zadělal na drama. V závěru vyzkoušela Hakenova družina power-play, čehož ale využil Nikita Grebenkin a definitivně rozhodl o výhře svého týmu.

Václav Eismann (asistent trenéra): „Tým podal statečný a mimořádně obětavý výkon, kdy se nám dařilo konceptem hry eliminovat vyšší individuální kvalitu soupeře. Mužstvo mělo výraznou podporu ve výborně chytajícím brankáři Suchánkovi. Hráči zvládli i značný nepoměr v počtu vyloučených a v oslabení ani jednou neinkasovali. Vzhledem k obrazu hry je vítězství Ruska zasloužené, ale v porovnání se srpnovou a prosincovou vzájemnou konfrontací je patrný pozitivní progres ve hře našeho týmu.“

Záznam utkání:

RUSKO – ČESKO 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Jurov (Gaidamak), 29. Ivancov (Gorfiniak), 39. Jurov (Ivanov), 58. Grebenkin (Gorfiňak) – 6. Menšík, 55. Menšík (Svozil).
Vyloučení: 3:7.
Využití: 0:1.
Česko: Suchánek (53. Král) – Machů, Ticháček, Svozil, Moravec, Cubo, Šedivý, Jiříček – Ryšavý, Soukup, Altrichter, Brabenec, Pajer, Kos, Putz, Menšík, Půček, Herčík, Marha, Brada, Szturc, Ramik. Trenéři: Haken, Eismann a Žemlička.
Rusko: Naumov – Figurin, Korobkin, Ivanov, Sobolev, Krochalev, Kazaček, Kulakov – Ivancov, Lazutin, Svečkov, Mirošničenko, Syčev, Grebenkin, Čibrikov, Petrov, Svišjov, Gorfiňak, Jurov, Prokopenko, Gaidamak. Trenéři: Golubovič.

ŠVÉDSKO – FINSKO 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 2 2 0 0 0 9:4 6
2. Švédsko 2 2 0 0 0 10:6 6
3. Česko 2 0 0 0 2 6:10 0
4. Finsko 2 0 0 0 2 3:9 0

Další program turnaje v Almeťjevsku

Neděle 14. dubna:
14:00 Finsko – Česko
17:30 Rusko – Švédsko

Začátky jsou uvedeny v českém čase, v Rusku je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz