Šimon Slavíček dostal za odvolaný gól Cenu Oldřicha Machače

Foto: Facebook HC Slavia Praha

Více než rok poté, co Šimon Slavíček odvolal svůj údajný gól, obdržel útočník mládežnických kategorií pražské Slavie za rytířský čin další odměnu – Cenu Oldřicha Machače za sezonu 2018/19.

partneři českého hokeje

K situaci došlo v prosinci 2018 v utkání dorostenecké extraligy mezi Slavií Praha a Rytíři Kladno. Šimon Slavíček vystřelil do tyčky a puk následně poskakoval po brankovišti, načež rozhodčí Jan Jaroš přiznal tehdy čtrnáctiletému útočníkovi gól.

Slavíček však za sudím zajel a řekl mu, že puk brankovou čáru nepřekročil. Rozhodčí tak branku odvolal, sešívaní přitom mohli za stavu 1:2 vyrovnat. Nakonec zápas prohráli 2:5.

Odchovanec Slavie už loni v dubnu dostal cenu fair play od Českého olympijského výboru. Nyní si navíc před prvoligovým utkáním Slavia – Chomutov došel pro další ocenění.

Projekt „Hraj fair – Cena Oldřicha Machače“ vyhlašuje Český hokej ve spolupráci s Českým klubem fair play. Cílem projektu je ocenit čestné či jinak záslužné chování mladých hokejistů a hokejistek vůči soupeřům, rozhodčím, spoluhráčům nebo divákům.

Se souhlasem rodiny nese cena jméno Oldřicha Machače (1946–2011), legendárního obránce, trojnásobného mistra světa, proslulého tvrdou, ale v mezích fair play vedenou hrou.

Šimon Slavíček patří mezi velké české naděje ročníku 2004, v reprezentaci do 16 let odehrál 15 zápasů s bilancí dvou gólů a šesti nahrávek. Kromě toho se zúčastnil i lednových Olympijských her mládeže v Lausanne, kde soutěžil ve zbrusu nové hokejové disciplíně tři na tři.

Na klubové scéně už v posledních měsících pravidelně naskakuje za juniory. Právě mezi staršími se na podzim blýskl dalším šlechetným gestem, kdy odvolal vyloučení protihráče po domnělém faulu na jeho osobu.

Nositelé Ceny Oldřicha Machače

2014/15
Ondřej Kuchař (1997) – HC Energie Karlovy Vary
zvláštní ocenění: Jakub Kratschmer (2006) – HC Českobudějovičtí lvi

2015/16
David Skuhrovec (2003) – HC Litvínov
zvláštní ocenění: Daniel Šťastný (1999) – HC Dukla Jihlava

2016/17
cena nebyla udělena

2017/18
Jan Terla (2008) – HC Energie Karlovy Vary

2018/19
Šimon Slavíček (2004) – HC Slavia Praha

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz