Skalp Němců trefil Kukla, devatenáctka končí v Popradu stříbrná

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čeští hokejisté do 19 let v posledním zápase turnaje Summer Hockey Challenge porazili dvacítku Německa 4:3 po prodloužení a v Popradě obsadili druhé místo za Slovenskem.

HokejkaTV

Po průběhu utkání byl výsledek ztrátou pro českou juniorskou zálohu. Účastníka elitní skupiny MS dvacítek totiž přehrála a nebýt (opět) špatné disciplíny, nejspíš by zvítězila za tři body. Stejně jako páteční derby se Slovenskem, i tento zápas zásadně ovlivnila vyloučení na obou stranách.

První přesilovou hru využili v 16. minutě Češi, které zaslouženě poslal do vedení Šimon Jelínek. Kladenský útočník si před brankou počkal na střelu Suhrady a dorazil puk do sítě. Před půlkou zápasu pak vystřihli krásnou kombinaci z protiútoku Pšenička s Peterkem a Erikem Čermákem, zakončujícím do prázdné brány.

Hned vzápětí šel ale národní tým do čtyř a po 14 sekundách snížil povedenou střelou pod břevno Yannik Valenti. Z početní výhody však záhy odpověděl zadák Miroslav Kukla, jenž si počkal, až bude mít gólman Ancicka zakrytý výhled.

Češi mohli definitivně rozhodnout na startu třetí třetiny, kdy hráli dokonce minutu a půl v pěti proti třem. Přestože Němce nepustili z pásma, obrovskou šanci stejně jako v pátek zahodili. A jako by si mysleli, že se jim za stavu 3:1 nic nemůže stát: Trojicí vyloučení dostali soupeře na koně.

V 54. minutě tak snížil tečí Schützovy střely Dennis Lobach a když Němci v závěru zkusili power-play, bleskově ji využil znovu Valenti!

Naštěstí ale zůstalo „jen“ u jednoho zbytečně ztraceného bodu. Německo v prodloužení špatně vystřídalo a výhodnou přesilovku rychle využil Miroslav Kukla. Obránce Hradce Králové a Litoměřic si na modré čáře znovu počkal na správný okamžik, díky přesné střele skóroval v zápase podruhé a na turnaji už potřetí.

Nejlepším českým hráčem zápasu byl vyhlášen Ondřej Pšenička, celé utkání odchytal Jan Škorpík (na snímku).

Češi se díky výhře dostali na pět bodů a obsadili druhé místo za neporaženými Slováky. Třetí končí Dánové, zatímco Němci bez hvězd Seidera a Bokka v Popradu zklamali a končí poslední.

ČESKO "19" – NĚMECKO "20" 4:3 po prodloužení (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Valenti (Schütz, Jentzsch), 54. Lobach (Schütz, Schinko), 58. Valenti (Lobach) – 16. Jelínek (Suhrada), 28. Čermák (Peterek, Pšenička), 35. Kukla (Peterek, Pšenička), 62. Kukla (Jelínek).
Rozhodčí: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel (všichni Slovensko).
Vyloučení: 9:10.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 32:26 (12:6, 10:6, 8:14 – 2:0).
Diváci: 82.
Nejlepší hráči: Ondřej Pšenička – Leon Hüttl.
Česko: Škorpík – Kukla, Procházka, Rutar, Suhrada, Žůrek, Tureček – Bambula, Přikryl, Toman – Jelínek, Vitouch, Beránek – Pšenička, Peterek, Čermák – Grim, Sklenář, Rychlovský. Trenéři: Bruk a Přerost.
Německo: Ancicka – Wirt, Möller, Hüttl, Mik, Dersch, Mass, Pasanen, Karrer – Lobach, Schinko, Varejcka – Valenti, Jentzch, Schütz – Bakos, Klos, Hon – Betzold, Fleischer, Eisenmenger. Trenéři: Abstreiter a Duck.

Slovensko "20" – Dánsko "20" 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Hvizdoš (Džugan, Golian), 28. M. Minárik (Čajkovič, Okuliar), 30. M. Minárik, 40. M. Minárik (Čajkovič, Vitaloš) – 5. Green (Brondberg, Brinkman), 43. Hansen (Green, Brondberg).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Slovensko "20" 3 3 0 0 0 10:4 9
2. Česko "19" 3 1 1 0 1 10:7 5
3. Dánsko "20" 3 1 0 0 2 6:10 3
4. Německo "20" 3 0 0 1 2 5:10 1

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz