сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Skandál na Slovensku před MSJ?! Talent čelí stíhání po rvačce na školním turnaji

Ondrej Molnár a Adam Sýkora | Foto: hockeyslovakia.sk, twitter.com/NYRangers

Velká část slovenské hokejové veřejnosti aktuálně řeší středeční incident v Nitře. Dva profesionální hokejisté HK Nitra a mládežničtí reprezentanti Ondrej Molnár a Adam Sýkora se totiž dostali do tvrdé potyčky v rámci mikulášského florbalového turnaje středních škol. Mladší z dua – sedmnáctiletý Molnár – dokonce čelí trestnímu stíhání.

Podle informací ŠPORT.sk mělo na konci utkání finálového dne turnaje, mezi Spojenou školou v Nitře a Gymnáziem Zlaté Moravce, dojít k nešetrnému zákroku na jednoho z reprezentantů Adama Sýkoru, po kterém vznikla větší potyčka.

V ní měl Ondrej Molnár udeřit jednoho z protihráčů pěstí do tváře, výsledkem zmíněného úderu jsou zlomená čelist, vyražené zuby, mnoho krve a nakonec po následném převozu do nemocnice i operace.

„Policie okolnosti tohoto incidentu vyšetřuje, proto nebudeme k dosavadním zjištěným skutečnostem poskytovat žádné bližší informace.“

Naopak sedmnáctiletého Molnára, který z bitky vyvázl s roztrženým rtem, odvezla přivolaná policie na místní stanici, přičemž jej následně po vyslechnutí propustila. Ve věci však bylo zahájeno trestní stíhání.

Denník Šport získal vyjádření také nitranské policie.

„Dne 7. prosince 2022 v čase okolo 9:00 došlo ve městě Nitra, na hrací ploše florbalového hřiště Městské sportovní haly, tedy na místě veřejnosti přístupném, k přečinu výtržnictví v souběhu s ublížením na zdraví. Policie okolnosti tohoto incidentu vyšetřuje, proto nebudeme k dosavadním zjištěným skutečnostem poskytovat žádné bližší informace.“

Informací o incidentu je mnoho i na sociálních sítích, nicméně se poměrně liší. Od sebeobrany až po nepochopitelnou agresivitu. Každopádně dle slovenského novináře Tomáše Prokopa čelí Ondrej Molnár obviněním z dvou trestných činů.

Vyjádření jednoho z aktérů potyčky a rovněž také školy, ve které oba reprezentanti studují:

Je nutné připomenout, že oba mladí hokejisté jsou velmi talentovaní, s obrovským potenciálem vystřelit do zahraničí, klidně i NHL. Je trochu s podivem, že se pár dní před odjezdem do Kanady účastnili školního turnaje ve florbale. Ale zřejmě to smlouvy dovolovaly.

„O zmíněném incidentu shromažďujeme informace, následně je vyhodnotíme a k dané věci zaujmeme konkrétní stanovisko.“

Sýkoru si v letošním draftu vybral tým New York Rangers už ve 2. kole, mladší Molnár zase již od patnácti hraje nejvyšší slovenskou soutěž. Draft by jej měl čekat letos v létě, v něm doposud usiloval i o první kolo. Ke zviditelnění se mohl sedmnáctiletému Molnárovi pomoci i světový šampionát juniorů, nyní však je (nejenom) jeho účast v Kanadě v ohrožení.

„O zmíněném incidentu shromažďujeme informace, následně je vyhodnotíme a k dané věci zaujmeme konkrétní stanovisko,“ sdělil ŠPORT.sk a Denníku Šport mluvčí slovenského hokejového svazu Peter Jánošík. Trenér slovenského týmu Ivan Feneš vyjádření Denníku Šport podávat nechtěl, stejně jako Adam Sýkora a Ondrej Molnár.

V minulých letech už celé hokejové Slovensko krátce před světovým šampionátem řešilo vyřazení Maxima Čajkoviče po nešetrných zákrocích během tréninkového zápasu, nyní je znovu kolem slovenské dvacítky živo. Škoda, že zprávy o problémech dua Molnár – Sýkora zastiňují příjezd dvojky draftu a obrovské posily Šimona Nemce, podobně i dalšího velkého talenta Filipa Mešára…

MSJ v Halifaxu a Monctonu startuje 26. prosince, Slováci v úvodním duelu vyzvou o den později jednoho z favoritů z Finska. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz