Skvělý start v seniorech: Nečekal jsem to, září Suchánek. Překoná Malíka?

Foto: Jan Velčovský

Tomáš Suchánek patří k reprezentačním oporám ročníku 2003, krátce po přelomu kalendářního roku udělal nejtěžší rozhodnutí v životě, když vyměnil Přerov za organizaci Třince. Rychlou šanci v Chance lize za Frýdek-Místek chytil za pačesy senzačně, však vyhrál šest ze sedmi zápasů.

Generali Česká Cup

Tomáši, jak se váš přestup do Třince udál?
Nejvíc rozhodlo, že Nick Malík odešel do kanadské juniorky, takže jim chyběl v organizaci gólman. Snažili se narychlo někoho sehnat a měli o mě velký zájem, takže jsme to probírali s agentem a nakonec jsem tam přestoupil.

Bylo pro vás těžké opustit Přerov?
Bylo to pro mě strašně těžké rozhodování, protože jsem v Přerově od malička a vyrůstal jsem tam. Mám odtamtud všechny kamarády, takže to bylo nejtěžší rozhodnutí v životě. Určitě mi pomohlo, že už je dorost Přerova zachráněný. To byl můj cíl před sezonou. Jsem strašně rád, že se to povedlo, takže jsem mohl odejít s čistým štítem.

Jak budete na Zubry vzpomínat?
Jenom v tom nejlepším. Všechny krásné vzpomínky, které mám, nikdy nezapomenu. Měli jsme skvělý náš ročník a ten nad námi. Byla to nejlepší léta a nikdy na ně nezapomenu.

„Bylo to nejtěžší rozhodnutí v životě.“

Věděl jste už dopředu, že takhle rychle dostanete šanci v prvoligovém Frýdku-Místku?
V pátek jsem přestoupil, v sobotu jsem chytal za juniorku a v neděli mi bylo řečeno, že v pondělí budu chytat za Frýdek proti Prostějovu. Strašně moc jsem se na to těšil a chtěl jsem vyhrát, vlastně ani žádná nervozita nepřišla.

Jak jste si premiéru užil?
Strašně moc, bylo to úžasné. Hráli jsme výborně týmově a naštěstí jsme brali všechny tři body.

Foto: Jan Velčovský

Po sedmi duelech v Chance lize máte bilanci šesti výher a jedné prohry alespoň za bod. Čekal jste, že si na úvod takhle rychle zvyknete?
Určitě ne. To jsem ani sám nečekal, že to bude takhle rychlé. (směje se) Jsem strašně rád, že tam zatím nemám žádný větší problém. Zvládám to celkem v pohodě. Je to hlavně tím, že máme výborný tým a bojujeme o předkolo play off. Takže do každého zápasu musíme jít naplno a bodovat. To je i důvod, proč teď máme tolik výher.

Jak si to s Rysy celkově užíváte?
Úžasně. Je to pro mě obrovská zkušenost a úžasné, když s námi trénují hráči, jako je například Martynek s extraligovým titulem. Zkušenosti jsou tam úplně jiné než na tréninku s juniorkou. Jsem za to moc vděčný.

„Je to pro mě obrovská zkušenost a úžasné, když s námi trénují hráči, jako je například Martynek s extraligovým titulem.“

Uvědomoval jste si, že svým způsobem nahrazujete Nicka Malíka?
Moc jsem to nevnímal, ale věděl jsem, že to budu mít hodně těžké, protože tam Nick odchytal výbornou sezonu. Snažil jsem se mu aspoň trochu dorovnat, takže snad jsem se mu výkony ve Frýdku aspoň přiblížil.

Cítil jste nějaké očekávání od okolí, jak si povedete právě v porovnání s Malíkem?
Ani moc ne. Prostě mi řekli, že odchytám jeden zápas, ve kterém se ukáže, jestli půjdu zpátky do juniorky, nebo se tam udržím. Naštěstí to byla ta druhá možnost. Teď už bych tam chtěl zůstat a odchytat co nejvíce zápasů. Můj největší cíl a sen je ale dostat se do nominace na mistrovství světa osmnáctiletých.

„Určitě budeme chtít ukázat obrovskou chuť a bojovnost. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, co nám turnaj přinese.“

Teď vás čeká akce se sedmnáctkou. Jak se těšíte?
Strašně moc, protože s takovými spoluhráči se těším na každou akci. Máme úplně skvělou partu a jsem rád, že tu můžu být. Snad uděláme dobrý výsledek. Určitě budeme chtít ukázat obrovskou chuť a bojovnost. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, co nám turnaj přinese.

Co čekáte od soupeřů na turnaji v Ufě?
Jsou to ti nejlepší hráči na světě. Navíc tam bude i americký program, takže to bude opravdu špičkový turnaj. Uvidíme, na co dosáhneme. Do každého zápasu musíme jít na sto procent a nechat tam úplně všechno, pak uvidíme, jestli to bude stačit na výhru.  

Foto: Jan Velčovský

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz