Slavíček je frajer! Předvedl další gesto fair play

Hrát fér je pro spoustu lidí zkrátka a dobře přirozenou součástí sportu. Rozhodně to platí o Šimonu Slavíčkovi. Patnáctiletý hokejista pražské Slavie se blýskl dalším gestem fair play.

partneři českého hokeje

Slavíček už loni v prosinci předvedl šlechetný čin. V utkání dorostu Slavie proti Rytířům Kladno oznámil rozhodčímu, že puk po jeho střele nepřekročil brankovou čáru, a odvolal tak gól svého týmu.

Po sezoně ho za to dokonce vyznamenal Český olympijský výbor.

Foto: Twitter HC Slavia Praha

V posledních týdnech už mladý reprezentant kategorie U16 pravidelně nastupuje za juniory sešívaných v turnaji O Pohár DHL, tedy i mezi hráči staršími o čtyři roky. A evidentně se tam řídí stejnými morálními zásadami. Prokázal to v pátečním zápase na ledě Chomutova.

Na konci první třetiny za stavu 0:2 z pohledu Slavie ujížděl se spoluhráčem do přečíslení, které se rozhodl vyřešit sám. Chtěl si obhodit obránce Jakuba Šuráně, jenž ho obral o kotouč, ale Slavíček v tu chvíli zároveň zakopl a poroučel se k ledu. Pokud by to přímo zavinil soupeř, podle pravidel mohl dostat menší trest, bez ohledu na zahrání puku.

Nejspíš právě proto hlavní rozhodčí Jan Hucl zvedl pravou ruku a chystal se poslat Šuráně na trestnou lavici. Šimon Slavíček za ním však okamžitě zajel a vyloučení odvolal.

Podobně jako loni, ani tentokrát mu to karma v samotném zápase nevrátila body pro jeho tým, neboť Piráti vyhráli 4:1.

Ale o to vůbec nešlo. Tleskáme!

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz