Slavíčkův hattrick a další jízda. Sedmnáctka po zakopnutí válela!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

25. července 2020, 18:53

Kateřina Kundertová

Reprezentace do sedmnácti let na závěr akce v Zuchwilu zvítězila nad domácími Švýcary vysoko 7:1, když se hattrickem blýskl Šimon Slavíček.

Aplikace Tipsport extraligy

Čeští mladíci po úvodním nezdaru zabrali a Švýcary dvakrát porazili vysokým rozdílem. Střeleckou chuť na akci v Zuchwilu potvrdil Šimon Slavíček, který v sedmé minutě během přesilové hry otevřel skóre, a trefil se tak i ve třetím klání. To od něj ale nebylo všechno.

Na začátku druhé části Švýcaři dobránili část přeneseného oslabení a záhy srovnali zásluhou Yannica Offnera, takže Michael Schnattinger po 82 minutách vůbec poprvé lovil puk zpoza svých zad. Nerozhodný stav ale netrval příliš dlouho, jelikož na konci úspěšné přesilovkové kombinace stál Jiří Kulich.

V polovině základní hrací doby se utkání definitivně zlomilo na stranu českých mladíků. Po zásahu Aleše Čecha se ještě dvakrát po sobě trefil tahoun Slavíček, který dokonal hattrick a stanovil průběžné vedení na 5:1.

Před třetím dějstvím prostřídali Švýcaři brankáře, ale ani nový strážce nebyl ušetřen ofenzivní síly Eismannových svěřenců. Do závěrečné sirény se prosadili Jakub Šiler a František Formánek, takže národní tým vyhrál pohodlně 7:1.

Z první akce v nové sezoně se sedmnáctka vrací s jednou prohrou v prodloužení a dvěma výhrami s celkovým skóre 14:3.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ŠVÝCARSKO – ČESKO 1:7 (0:1, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Offner (Naber, Taibel) – 7. Slavíček (Jungwirth, Šiler), 24. Kulich (Hujer, Bareš), 32. Čech (Šapovaliv, Rymon), 33. Slavíček (Kulich, Alscher), 36. Slavíček (Šapovaliv), 46. Šiler (Šmajda, Čech), 50. Formánek (Šmajda, Němec).
Vyloučení: 9:8.
Využití: 0:2.
Švýcarsko:
Beglieri (41. Morf) – Bischel, Moser, Füllemann, Dionicio, Leibzig, Terraneo, Winter Koren – Naber, Taibel, Offner – Rod, Reinhard, Schild – Vieli, Müller, Murkowsky – Locher, Kilchenmann, Greuter. Trenéři: Schöb, Balmer a Gautschi.
Česko:
Schnattinger – Čech, Hrdlička, Puchala, Alscher, Prčík, Němec, Brůna – Kulich, Šapovaliv, Slavíček – Novotný, Hujer, Rymon – Bareš, Jungwirth, Formánek – Šmajda, Sapoušek, Šiler – Hrabík. Trenéři: Eismann, Žemlička a Philipp.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz