Slováci proti Čechům: Náhradní kouč i kupa mladíků. Zápasy poběží živě

Foto: Martin Voltr

Od úterka se hokejisté nové české reprezentace do 20 let připravují na dvojzápas, k němuž vyrazí do slovenských Piešťan. Kdo se proti nim postaví?

Fanshop národního týmu

Slováci neměli v kategorii U20 od skončení juniorského šampionátu žádné soustředění. Před dubnovou akcí museli řešit potíže v realizačním týmu: Z osobních důvodů nepovede tým Róbert Petrovický, jehož mimořádně nahradí dosavadní kouč osmnáctky Ivan Feneš.

„Je to pro mě v první řadě velká zodpovědnost a čest, ale i výzva. A velmi se na ni těším,“ ujišťuje Feneš v rozhovoru pro stránky hockeyslovakia.cz. Proti Čechům nastoupí podruhé v krátké době a potřetí za dva měsíce; v únoru i březnu vedl v dvojzápasech právě mladší reprezentaci.

Zatímco české mužstvo trenéra Karla Mlejnka nastoupí výhradně s hráči ročníku 2002, soupeř nasadí řadu mladších. A to i výrazně.

? | Česká hokejová reprezentace U20 už za týden sehraje dva zápasy na Slovensku ? Jak vypadá nominace?

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Pátek 9. dubna 2021

Mezi nejzkušenější opory patří draftovaní Samuel Kňažko (Columbus) s Martinem Chromiakem (Los Angeles), v tomto ohledu se tedy Slováci Čechům vyrovnají (Konečný, Novák). V počtu účastníků posledního MS juniorů už je ale s šesti jmény značně převýší, a podobně i co se týče hokejistů z nejvyšší domácí soutěže. Těch budou mít deset.

Do nejstaršího ročníku spadá třináct nominovaných, ročník 2003 s pěti zástupci čítá i české krajánky Šimona Grocha s Róbertem Bačem nebo čerstvého mistra finské juniorky Libora Nemce.

Dorazí i čtyři hráči ročníku 2004 s obráncem Šimonem Nemcem, Jurajem Slafkovským či třineckým Servácem Petrovským, a benjamínkem kádru bude 15letý Dalibor Dvorský.

„Český výběr bude dozajista kvalitní. My chceme, aby naše hra měla nějakou tvář, aby kluci navázali na dobré věci ať už z působení v osmnáctce, na juniorském šampionátu v Kanadě, nebo v mužském hokeji. Naše systémy jsou úzce propojené, což nám celou situaci zjednodušuje,“ předesílá Ivan Feneš.

Slovenští mladíci navíc mají ještě jednu obrovskou motivaci: V Piešťanech souběžně trénuje i seniorská reprezentace, a kdo se jejímu trenérovi Craigu Ramseymu při zápasech dvacítky zalíbí, toho povolá k sobě do týmu.

Pro české fanoušky je dobrou zprávou, že oba zápasy budou moci sledovat v přímých, komentovaných přenosech na kanálech slovenského svazu i na webu hokej.cz.

Nominace Slovenska na zápasy s Českem

Brankáři:
Tomáš Boľo (Púchov), Richard Noskovič (Slovan Bratislava / Topoľčany), Šimon Opatovský (Trnava).

Obránci:
Denis Bakala (Detva), Šimon Bečár (Trenčín), Šimon Groch (Olomouc / Slovensko 18), Adam Jombík, Rayen Petrovický (oba TUTO Turku, Finsko), Samuel Kňažko (TPS Turku, Finsko), Šimon Nemec (Nitra), Martin Šeliga (Nové Zámky).

Útočníci:
Róbert Bačo (Karlovy Vary), Jakub Demek (Košice / Slovensko 18), Dalibor Dvorský (Banská Bystrica), Dávid Hajnik (Poprad), Martin Chromiak, Samuel Krajč (oba Trenčín), Ján Lašák (Jokerit Helsinky, Finsko), Markus Michalík (Liptovský Mikuláš), Libor Nemec (Rauma, Finsko), Servác Petrovský (Třinec / Slovensko 18), Juraj Slafkovský (TPS Turku, Finsko), Adam Žlnka (Detva / Slovensko 18).

Trenéři: Ivan Feneš, Viliam Čacho a Martin Štrbák.

Program zápasů (Piešťany)

Pátek 16. dubna:
16:00 Slovensko – Česko

Sobota 17. dubna:
15:00 Slovensko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz