Sparta má Rytíře Haška. Mládež povede Žemlička, dorost Ptáček s Netíkem

Foto: hcsparta.cz

Pražská Sparta oznámila několik novinek taky na poli mládeže. Darka Stránského nahradí coby šéftrenér Richard Žemlička a coby hlavní kouč dorostu František Ptáček.

partneři českého hokeje

Stránský se přitom do Sparty vrátil loni, v uplynulé sezoně vedl kromě celého mládežnického úseku také dorost a předtím v letech 2013–16 juniorku. S tou došel až do finále. Jenže nyní střídá hlavní město za rodnou Ostravu, kde bude asistentem trenéra u A-týmu.

„V roli šéftrenéra mládeže jej nahradí Richard Žemlička. Ten nadále zůstane hlavním trenérem juniorů, asistenta mu bude stále dělat Tobiáš Slavíček,“ hlásí na webu Sparty její sportovní ředitel Petr Ton.

Legendární útočník Žemlička už tuto pozici také zná, zastával ji dvě sezony před příchodem Stránského. S juniorkou letos obsadil čtvrté místo v turnaji O Pohár DHL, v DHL Superpoháru však těsně nepostoupil do play off.

Právě z týmu, který sparťany odstřihl od postupu v posledním zápase, míří do Prahy největší hráčská posila – kapitán Petr Hašek. Berounský odchovanec patřil mezi nejlepší juniory celého ročníku a odrazil se až do reprezentační devatenáctky, v níž debutoval na únorovém turnaji v Berlíně.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ton ho zmiňuje mezi talenty, kteří by mohli v následující sezoně nakouknout do dospělé extraligy.

„Solidní šanci si v juniorce vybojovali útočníci Jakub Konečný, Josef Slavíček a Patrik Prymula a obránce Michael Krutil, všichni odváděli skvělé výkony,“ kvituje. „Hašek by měl jít společně s Krutilem a Slavíčkem k draftu NHL. To všechno jsou kluci, kteří by mohli v příští sezoně dostat šanci v A-týmu a následovat tak Davida Vitoucha a Daniela Poizla.“

Talenty rozhodně může inspirovat progres Lukáše Rouska, který už loni coby junior zkusil i seniorskou reprezentaci. Mezistupněm pro ně může být prvoligový Sokolov, s nímž bude nově Sparta spolupracovat místo Kadaně.

A jak byl Ton spokojen s uplynulou sezonou mládežníků?

„Všichni měli skvělou letní přípravu, na podzim jsme klukům nastolili přísnější režim. Chvíli trvalo, než si na zvýšenou zátěž zvykli, pak se ale dle plánu vrátili k parádním výkonům. Dorostenci po pomalejším rozjezdu nastolili vysoké tempo, vyhráli patnáct zápasů v řadě a měli i solidní pozici do play off,“ zmiňuje sportovní ředitel scénář, na který jsme si u dorostu Sparty už trochu zvykli.

„Junioři od začátku kralovali, soupeře přehrávali, a když prohráli, bylo to často jen o gól. Brankář Olda Cichoň byl nejlepším hráčem soutěže, Marek Bláha byl jedním z nejproduktivnějších obránců, naši útočníci také hráli skvěle. Celkově musím říct, že jsem s výkony mládeže spokojen, odvedli dobrou práci,“ shrnuje Ton.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zbývá doplnit další změny v realizačních týmech mládeže. Dorost přebírá po Stránském bývalý fantastický obránce František Ptáček, tedy dosavadní kondiční trenér áčka! Nicméně u dorostu už jako asistent také působil.

„František Ptáček studuje trenérskou A-licenci, jeho snem je trénovat. Proto jsme se dohodli, že se přesune k dorostu, kde bude působit jako hlavní i kondiční trenér a sbírat potřebné zkušenosti. Přidá se k němu další náš bývalý hráč Tomáš Netík. Martin Šetelík bude jako kondiční trenér nadále spolupracovat se všemi mládežnickými kategoriemi kromě dorostenců,“ říká Ton.

Manažerem mládeže pak bude Pavel Šrek. „Úzce spolupracuje s trenéry na výběru hráčů do našich mládežnických týmů a na jejich následné výchově, má na starosti ubytování mládežnických hráčů a také mládežnické turnaje.“

A zpátky je ještě jedna klubová legenda: „Novým hlavním trenérem šesté třídy a asistentem u osmé třídy bude Jiří Zelenka,“ doplňuje Ton na klubových stránkách.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz