Specifický zápas, připouští dvougólový Moravec. Velí lepší pohyb

Foto: Jakub Homoľa / HockeySlovakia.sk

Česká reprezentace do osmnácti let prohrála v prvním utkání proti Slovensku 4:5, když celý zápas marně dotahovala. Výraznou postavou národního týmu byl útočník Petr Moravec, který se podepsal pod dvě trefy.

Jaký byl první duel sezony proti Slovákům?
Byl to hodně specifický zápas, bylo to takové zvláštní. První třetinu jsme byli hodně zatuhlí, vůbec jsme neměli pohyb a Slováci byli jednoznačně lepší. Pak jsme se postupně zvedali, ale dostali jsme blbé góly. Bylo těžké a nepříjemné dohánět dvougólovou ztrátu. Pokaždé, když jsme snížili, vždycky se něco stalo. Buď jsme dostali gól, anebo bylo nějaké oslabení. Kdybychom srovnali, ještě více bychom do toho šlápli a zápas bychom otočili.

Projevila se na vás nerozehranost?
Určitě, neměli jsme pohyb a byli jsme horší. Vůbec jsme se na utkání nepřipravili dobře, ale netuším, proč se tak stalo. Možná cesta, možná nekoncentrovanost.

Co chybělo, abyste v první třetině skórovali například z úniků?
Myslím, že hlavně střela, protože čtyři střely jsou opravdu málo. I když jsme měli přečíslení, málokrát jsme vystřelili, což podle mě i rozhodlo. Kdybychom dali nějaký rychlý gól v první třetině, zápas by se vyvíjel úplně jinak.

Zlepšilo se všechno do prostředního dějství?
Trenér nás v kabině povzbudil a řekl nám, abychom více stříleli, což jsme se docela snažili plnit. Vlétli jsme do toho, neměli jsme co ztratit a hráli jsme docela dobrý hokej, akorát nám tam nepadlo moc gólů. Mohli jsme jich přidat i více. Navíc když se dostaneme do kontaktu, musíme si dát pozor, aby nám soupeř zase hned neodskočil, to je potom krok zpátky.

Co říkáte na bilanci využitých přesilovek 2:2?
Přesilovky jsme měli dobře sehrané. Kdykoliv jsme měli přesilovku, ohrozili jsme branku, ale škoda, že jsme jich neproměnili ještě více. Dvě je hezké číslo, ale mohli jsme ještě pár gólů přidat. Oslabení jsme nehráli špatně, ale Slováci to sehráli opravdu bravurně. Jeden gól dali do prázdné, druhý si nevybavuju. Jejich šikovnost v tomhle rozhodla.

Gól ze 38. minuty vám byl dopsán dodatečně. Tečoval jste střelu Jiřího Ticháčka cíleně?
Jo, jo, tečoval jsem to záměrně. Střela šla v úrovni pasu a já jsem to ztečoval do protipohybu gólmana. Byla to pro mě úleva, ale věděl jsem, že ještě prohráváme, takže musíme ještě přidat a snažit se skóre dorovnat, což se nepodařilo.

Byl to poslední moment, kdy se dalo s utkáním ještě něco udělat?
Po tomto gólu jsme si určitě věřili a měli jsme i šance, abychom srovnali. S tím jsme šli i do třetí třetiny – chtěli jsme pokračovat se hrou z konce druhé třetiny, kdy jsme byli hodně aktivní, v pohybu a na puku, chtěli jsme přidat nějaké branky, abychom srovnali a zápas otočili. Bohužel se to nepovedlo.

Ve třetí periodě jste po návratu z trestné lavice rychle odpověděl na gól Slováků. Jak se to seběhlo?
Naše lajna šla na led hned po inkasovaném gólu. Já jsem dostal puk od Martina Ryšavého mezi kruhy, odkud už bylo jednoduché zavěsit. Trochu jsem to bral jako odčinění, ale neměl jsem z toho takovou radost, když jsem věděl, že jsme předtím dostali gól. Určitě ale bylo opětovné snížení na rozdíl jediného gólu fajn.

Jaké byly poslední minuty?
Byla škoda, že jsme dostali gól na 5:3, což nás docela srazilo. Dvě branky už je hodně těžké v závěru utkání dohnat, snažili jsme se o to, měli jsme docela dost šancí a nějaké přesilovky, takže je škoda, že tam nějaká branka nepadla dříve.

Právě vámi zmíněný gól dal Filip Mešár, jenž dokonal hattrick a pokračoval ve věkovém trendu slovenských střelců, kteří se narodili v letech 2004 a později. Byl klíčovým hráčem soupeře?
Hrál výborně, měl skvělý pohyb a celou slovenskou hru řídil. Myslím, že pohybem a naznačením ramenou dokázal řešit situace jeden na jednoho a pak měl perfektní zakončení. Ale ročníky narození neřešíme. I když jsou mladší, hrají za starší kategorie a dosahují výkonnosti starších kluků, takže je bereme stejně jako ostatní.

Co je potřeba do druhého duelu zlepšit?
Jednoznačně pohyb a držení se na puku. Když se budeme držet na puku a budeme hodně střílet, dokážeme je porazit. První zápas nebyl ideální, ale do druhého zápasu hodně věcí zlepšíme a vyhrajeme. Taktiku máme pořád stejnou – být hodně aktivní, pořád napadat, hodně forčekovat a být poctiví dozadu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz