Startuje MS do 18 let. Potvrdí USA dominanci, a co naši?

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Reprezentace deseti zemí bojují od čtvrtka o medaile na mistrovství světa osmnáctiletých. Češi mají první den volno.

Nový fanshop

Šampionát tentokrát hostí Rusko: hraje se v Magnitogorsku a v Čeljabinsku. Favoritem je jako tradičně výběr USA. Američané obhajují zlato a na MS se jim daří dlouhodobě: z devatenácti uskutečněných ročníků jich vyhráli deset. 

Výsledky předchozích šampionátů

Foto: cs.wikipedia.org

Mistrovství ozdobí několik hvězd: Andrej Svěčnikov, Jack Hughes, Ryan Merkley, Jesperi Kotkaniemi nebo Alexis Lafrenière.

Češi budou sázet na výborného brankáře Lukáše Dostála a partu bojovníků, která na posledním Memoriálu Ivana Hlinky došla až do finále. Na MS osmnáctiletých brala naše reprezentace medaili (a to stříbrnou) naposledy v roce 2014.

Svěřenci Davida Bruka vstoupí do letošního turnaje derby se Slovenskem – hraje se v pátek od 16:30. Přímo z dějiště budeme přinášet pravidelné zpravodajství.

Skupina A (Magnitogorsk)

Spojené státy americké, Švédsko, Kanada, Švýcarsko, Bělorusko.

Skupina B (Čeljabinsk)

Finsko, Rusko, Slovensko, Česká republika, Francie. 

Program reprezentace v základní skupině

Pátek 20. dubna:
16:30 Slovensko – Česko

Sobota 21. dubna:
12:30 Česko – Rusko

Pondělí 23. dubna:
12:30.Česko – Francie

Úterý 24. dubna:
12:30 Finsko – Česko

Poznámka: všechny zápasy skupiny hraje osmnáctka v Čeljabinsku, začátky utkání jsou uvedeny v českých časech. V Čeljabinsku je o tři hodiny víc.

Foto: Ronald Hansel, cslh.cz

Soupiska českého týmu

Brankáři: Lukáš Dostál (Kometa Brno), Daniel Dvořák (Mountfield HK), Kristián Kolář (Plzeň)

Obránci: Libor Zábranský (Kelowna, WHL), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL), Jakub Adámek (Třinec), František Klejna (Karlovy Vary), Zack Malík (Sudbury, OHL), Vojtěch Doktor (Č. Budějovice). 

Útočníci: Jakub Lauko (Chomutov), Michal Kvasnica (Třinec), Karel Plášek, Adam Gajarský, Vojtěch Střondala (všichni Kometa Brno), Jan Jeník, Michal Teplý (oba Liberec), Vojtěch Kropáček (Sparta Praha), Dominik Sklenář (Mountfield HK), Petr Čajka (Zug, Švýcarsko), Matěj Pekař (Muskegon, USHL), Matěj Blümel (Waterloo, USHL).

Náhradníci v dějišti turnaje: David Aubrecht (O, Liberec), Martin Hugo Haš (O, Tappara Tampere, Finsko), Jaromír Pytlík (Ú, Vítkovice), Matěj Svoboda (Kometa Brno).

Realizační tým
Manažer: Petr Studnička.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistenti: Tomáš Martinec a Petr Studnička.
Trenér brankářů: Martin Prusek.
Video trenér: Michal Rejzek.
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš.
Fyzioterapeut: Lukáš Helm.
Masér: Václav Vejvoda.
Kustodi: Jiří Šrámek a Jan Vejvoda.

Foto: Ronald Hansel, cslh.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz