Super premiéry Tomášů! Suchánek proti „svým“, Zeman a Machů skórovali

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Ne, nejsou to sice oficiální extraligové premiéry. Ale tak napůl ano... Řada hráčů juniorského věku poprvé oblékla dres seniorského mužstva v úvodním kole přípravného Generali Česká Cupu, který pod nejvyšší soutěž spadá. A někteří byli dost vidět.

Chance liga na Hokejka TV

Hodně symbolického debutu v Třinci se dočkal Tomáš Suchánek. Nejlepší brankář loňského World U17 Hockey Challenge dostal šanci proti Přerovu – tedy klubu, ve kterém vyrůstal. Za mladou sestavou Ocelářů jistil vítězství 7:2.

Jeho nejzářivější moment přišel v 52. minutě. Suchánek se přesunul napříč brankovištěm a ve vyložené šanci vychytal Vlastimila Dostálka.

„Určitě to byla dobrá premiéra, protože jsme vyhráli a vlastně celý zápas dominovali,“ liboval si reprezentační talent v rozhovoru pro klubový YouTube kanál. „V Přerově jsem vyrůstal odmalička, strávil jsem tam skoro třináct let. Bylo to pro mě suprové a strašně jsem se na to těšil,“ vyprávěl.

Vítkovice mají v akademických kategoriích celou řadu nadějných obránců, a jeden z nich přidal k dobrému výkonu v první formaci dokonce gól. A to hned po devíti minutách! Tomáš Machů se trefil od mantinelu krásně do růžku zlínské branky, Berani pak ale skóre otočili a vyhráli 4:3.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Po návratu z Finska zase proměnil první životní start za A-tým Pardubic v brankovou radost Tomáš Zeman. I když to byl o dost šťastnější moment... Buly proti Zemanovi totiž Silvester Kusko vyhrál takovým způsobem, že kotouč napálil vlastnímu gólmanovi mezi betony!

Ze záběrů není patrné, zda se útočník Dynama puku dotkl, nebo ne.

Přípravný charakter turnaje dopřál šanci také dalším juniorům, kteří zatím v klubu nemají mezi dospělými žádnou soutěžní čárku.

V týmu Vítkovic to byl ještě Jan Bernovský, v Olomouci Joshua James Mácha, v Mladé Boleslavi Tomáš Čermák (ten má i asistenci), v Přerově David Dobša s Janem Fenclem a v Hradci Králové Jakub Váchal; ten už ale naskočil v loňském stříbrném ročníku Ligy mistrů.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz