сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Švýcaři přivezou na MSJ beka z prvního kola draftu i „českého“ šikulu

Attilio Biasca | Foto: iihf.com

Předfinální nominaci na světový šampionát hráčů do dvaceti let oznámili také trenéři Švýcarů, kteří budou soupeřem českého týmu v generálce na kanadské půdě. Pak je čeká další tuhý boj o postup do čtvrtfinále.

Švýcaři se v pondělí 12. prosince vydají do Kanady s 28 hráči, mezi nimiž bude figurovat třináct účastníků srpnového mistrovství. A znovu jen dva draftovaní hokejisté – o juniory ze země helvétského kříže poslední dobou nemívají organizace NHL téměř zájem.

Letos to platilo s jednou výjimkou, kterou paradoxně znamenal výběr už v prvním kole. Dallas si jako osmnáctého v pořadí vybral obránce Liana Bichsela, jenž hraje nejvyšší švédskou soutěž dospělých za Leksand a na MS bude hvězdou týmu. Vlastně může jet ještě i na to další, na rozdíl od dalšího zadáka Briana Zanettiho, po němž loni sáhla ve čtvrtém kole Philadelphia.

Soupisky účastníků MS dvacítek

Rakušané jako první nominovali na MSJ. Budou bez největší hvězdy »

Bichsel v létě kvůli náročnému programu vynechal přípravné kempy reprezentace, k níž se chtěl připojit až těsně před odletem na mistrovství. To však trenéři odmítli a z úvah ho definitivně vyškrtli. Od té doby se však hrany mezi talentem a vedením národního týmu obrousily.

Mezi navrátilci z minulého turnaje vyčnívá jméno Attilia Biascy, a to ze dvou důvodů. Jednak má české kořeny, jednak v Edmontonu nastřílel čtyři góly, a dva z toho ve čtvrtfinále Kanadě. Do karet mu hraje i působení v quebecké lize, konkrétně v Halifaxu, kde Švýcaři odehrají (minimálně) dva přípravné zápasy včetně toho proti Čechům.

Vlastně celá švýcarská nominace je mixem mladíků z domácích soutěží a kanadských juniorek, které doplňují zmiňovaný Bichsel a brankář Kevin Pasche z americké Omahy.

Do elitní NLA se dosud napevno prosadil pouze pravděpodobný kapitán dvacítky, obránce Dario Sidler z Lausanne. V juniorské soutěži nejvíc válí Tim Muggli, který suverénně vede její bodování s bilancí 27+19 ve 28 utkáních.

Co se týče krajánků ze zámořských juniorek, průměrem bodu na zápas se chlubí zmiňovaný Biasca. Moc neztrácí ani Lorenzo Canonica ze Shawiniganu, jehož letos po týmovém triumfu v QMJHL zklamal (ne)výsledek draftu. V Monctonu, kde Švýcaři stráví základní skupinu, působí Jonas Taibel a Miles Müller.

Svěřenci Marca Bayera budou moci znovu jen překvapit, vzpomeňme si i na to, že nastupující mladší ročník 2004 (bez Bichsela) schytal na jarním MS osmnáctek ve čtvrtfinále debakl 0:8 od české reprezentace.

Karty ve skupině B nejsou rozdané úplně jasně, za Finskem a Spojenými státy může na dalších dvou postupových pozicích skončit kdokoli. Švýcarsko si to rozdá se Slovenskem a Lotyšskem.

Širší nominace Švýcarska na MS do 20 let

Brankáři (3):
Alessio Beglieri (Mississauga, OHL), Mathieu Croce (Davos), Kevin Pasche (Omaha, USHL).

Obránci (10):
Lian Bichsel (Leksand, Švédsko), Darren Boss (Biel-Bienne), Vincent Despont (Saint John, QMJHL), Luca Deussen (Kloten), Rodwin Dionicio (Niagara, OHL), Nick Meile (Bern), Dario Sidler (Lausanne), Maximilian Streule (Blainville-Boisbriand, QMJHL), Simone Terraneo (Ambri-Piotta), Brian Zanetti (Peterborough, OHL).

Útočníci (15):
Mats Alge (Rapperswil), Nicolas Baechler, Joel Henry, Liekit Reichle, Livio Truog (všichni Curych), Attilio Biasca (Halifax, OHL), Lorenzo Canonica (Shawinigan, QMJHL), Jeremy Jabola (Bern), Tim Muggli (Zug), Miles Müller, Jonas Taibel (oba Moncton, QMJHL), Nicolas Perrenoud (Lausanne), Mischa Ramel (Kloten), Mattheo Reinhard (Biel-Bienne), Louis Robin (Val-d’Or, QMJHL).

Trenéři: Marco Bayer, Tommy Albelin a Colin Muller.

Zápasy Švýcarska na MS

Úterý 20. prosince – příprava:
0:00 Kanada – Švýcarsko (Moncton)

Pátek 23. prosince – příprava:
0:30 Švýcarsko – Česko (Halifax)
20:30 Švýcarsko – Švédsko (Halifax)

Pondělí 26. prosince:
17:00 Finsko – Švýcarsko

Úterý 27. prosince:
22:00 Švýcarsko – Lotyšsko

Čtvrtek 29. prosince:
22:00 USA – Švýcarsko

Sobota 31. prosince:
17:00 Švýcarsko – Slovensko

Výsledky za posledních 10 let

2022: 8. místo
2021: 9. místo
2020: 5. místo
2019: 4. místo
2018: 8. místo
2017: 7. místo
2016: 9. místo
2015: 9. místo
2014: 7. místo
2013: 6. místo

Celková bilance (35 účastí)

1 medaile (1x bronz)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz