Táborská esa vyhlíží další růst. Eremiáš s Korytarem míří do Plzně

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Oba společně patřili nejen mezi tahouny táborského dorostu, ale také k nejlepším hráčům celé ELIOD Extraligy. Útočník Adam Eremiáš a obránce Jakub Korytar neměli po sezoně jinou možnost než odejít – a jako další působiště si zvolili juniorku Plzně!

Generali Česká Cup

Proč neměli jinou možnost? Tábor totiž disponuje extraligovým dorostem, ale juniorka hraje na nejnižší úrovni. Jihočeští talenti tak za dalším rozvojem musejí odcházet do větších klubů s akademií.

Obě zmiňované hvězdičky se pokusí navázat na dosavadní roky, kdy patřily mezi hlavní důvody, proč se Kohouti udrželi v nejvyšší soutěži a zahrají si ji třetím rokem v řadě. Letos sice nesestoupil nikdo, nicméně v době ukončení sezony měl Tábor k záchraně blízko – dvě kola před koncem disponoval na klíčové čtvrté příčce skupiny o udržení tříbodovým náskokem na Porubu.

Jakub Korytar byl statisticky dokonce nejlepším brankářem celé soutěže s úspěšností 93,50 procenta! Byť je pravda, že mu k tomu pomohla odlišná kvalita skupin ve druhé části sezony.

„Je to skvělý kluk, týmový a pracovitý. Ty dva roky nám tady vyloženě chytal štěstí do rukou,“ neváhá s chválou trenér táborského dorostu Tomáš Matušík. „Věděl, že na něj bude tlak, záleželo na něm úplně extrémně, a zvládl to perfektně,“ pokračuje.

Korytar byl v uplynulém ročníku nejvytíženějším brankářem extraligy, šlo na něj 1401 střel. „Hrozně bych mu přál, aby se v hokeji prosadil. Myslím, že tou svou pracovitostí i talentem na to má. Samozřejmě je to i o štěstí, aby neměl nějaké velké zranění, aby se potkal s trenérem a tak dál. Ale myslím, že předpoklady má velké,“ říká Matušík.

Talentovaný brankář putuje na hostování do Plzně po boku s druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Adam Eremiáš ji sice načal v Jihlavě, ale po sedmi utkáních se vrátil do Tábora. Celkem nasbíral v 71 zápasech 26 gólů a 45 nahrávek, ve statistikách ho pouze díky lepšímu poměru branek překonal Petr Hauser.

„U Adama je to podobné. Hrál tady skvělé zápasy, kdy třeba ani extra nebodoval, ale strhával mužstvo a podával úplně perfektní výkony. Samozřejmě mu přeju to samé jako všem ostatním našim klukům,“ vzkazuje zkušený lodivod Tábora.

Eremiáš chtěl extraligu zachránit pro mladšího bratra, to se mu povedlo. Nyní ho v organizaci opouští. „Hokej v sobě má a teď už bude záležet jenom na něm, aby se prosadil. Chuť do tréninku, pracovitost a vášeň mu určitě nechybí. To je základní předpoklad, aby mohl být v budoucnu úspěšný,“ ví Matušík.

Jakub Korytar

Jakub Korytar | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Parádní výkony ani statistiky ale oběma samozřejmě vůbec nezaručují, že se v akademické juniorce chytnou bez potíží, nebo že tam dokonce budou taky zářit. Zaprvé jim o prázdninách bude teprve sedmnáct let, zadruhé jim takový přechod nemusí sednout.

„Jdou do cizího prostředí. Určitě ztratí to svoje výsadní herní postavení v mužstvu, které měli tady. S tím se budou muset prát,“ očekává Matušík. Na druhou stranu, indiáni loni v juniorce dávali hráčům nejmladšího ročníku 2002 spoustu prostoru, což je pro obě posily dobré znamení.

Na jihu Čech s jejich odchodem počítali a musí za něj být jen rádi. Vždyť každý takový posun z klubu, jenž nemá nejstarší kategorie mezi elitou, ukáže na dobrou práci s mládeží.

„Jako osobní ocenění to určitě neberu. Jako klubové částečně ano, že jsme jim tady byli schopní připravit takové podmínky, aby se mohli takhle předvést a výkonnostně růst. Ale úplně nejvíc je to ocenění těch kluků. My je můžeme vést a všechno, ale absolutní většina je v nich. Oni chtěli, oni do toho dali práci, emoce a všechno,“ dodává Tomáš Matušík.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz