Takové derby jsem nezažil, přiznává Odehnal a touží po repre

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Sparty předvedli naposledy dva úplně jiné výkony – nejprve překvapivě podlehli Jihlavě vysokým rozdílem a následně brali velké pražské derby proti Slavii. Střelbu zatím táhne patnáctiletý Mikuláš Odehnal, jenž se netají nejvyššími cíli.

Den s týmem HC Škoda Plzeň

Co se stalo proti Jihlavě?
Nastoupili jsme na ně s tím, že je chceme porazit. Navíc jsme předtím prohráli 3:6, takže jsme chtěli šlápnout a tenhle zápas vyhrát, ale vůbec se nám to nepovedlo. Nějak nám to nešlo. Trenér nám řekl, ať hrajeme více do těla, ale polevili jsme a v tomhle zápase jsme to vůbec neplnili. Navíc jsme moc nebruslili, vůbec jsme nestříleli, i když jsme měli střílet z každé pozice, a proto jsme nakonec prohráli.

Navíc vám hodně nevyšla první třetina, kterou jste prohráli 7:20 na střely a 0:3 na góly…
Poslední dobou máme hodně špatné první třetiny, i když si vždycky řekneme, abychom od začátku hráli naplno. Dostali jsme na začátku tři rychlé góly, což nás už asi položilo. Byli jsme z toho zklamaní. Trenér nám pak v kabině řekl nějaké pokyny, abychom hráli rychlejší a důraznější hokej. 

Jak probíhal konec duelu proti Dukle?
Třetí třetinu jsme chtěli vyhrát, což se nám i když ne gólově podařilo. Na střídačce jsme ale vůbec neklepali do mantinelu, vůbec jsme tam nebyli živí. Nálada byla po zápase hodně špatná, ale trenéři nám řekli, ať nemáme hlavy dole a připravíme se na sobotu, kdy máme těžký zápas se Slavií.

Bylo hodně těžké dát se dohromady?
Trenér nám řekl, ať se připravíme, takže jsme se šli po zápase všichni protáhnout a řekli jsme si, jak to v sobotu budeme hrát, že na ně nastoupíme a budeme je chtít porazit. Šli jsme do toho s tím, že prostě chceme vyhrát, budeme makat a jak nám řekl trenér, budeme hrát důrazný hokej a hodně do těla.

Máte na derby nějaký speciální rituál?
To ne, ale já mám rituál s Petrem Křišťanem. Vždycky po pokřiku se jdou podávat ruce ve frontě. Až tohle dokončíme, plácneme si levou rukou nahoře, pak dole a pravou rukou dole a nahoře, dáme si ramínko a oba vystartujeme. Když pak jeden z nás nehraje, tomu druhému se hraje blbě.

Foto: Karel Švec / Český hokej

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Pondělí 28. září 2020

Proti Slavii vám úvodní dějství vyšlo. Co se změnilo?
Dělali jsme, co jsme si řekli. Hráli jsme rychlý a důrazný hokej. Využili jsme první přesilovku, a to nás nakopnulo. Pak už jsme jeli a hráli jsme jako tým.

V závěru Mikuláš Skoupý dvěma góly snížil. Jak se to seběhlo?
Máme teď strašně blbá střídání. Dostaneme góly z toho, že v momentě, kdy jednou na nás, střídáme. Měli bychom na tom zapracovat, protože jsme ho nedobruslili, když jsme špatně vystřídali. Trochu jsme se lekli, ale nepolevili jsme a řekli jsme si, že budeme hrát pořád stejně jako tým. A jako tým jsme to i dohráli.

Bylo to hodně vyhrocené utkání?
Určitě to byl hodně vyhrocené, takové derby jsem ještě nezažil. Padlo osmačtyřicet trestných minut. My jsme chtěli hrát důrazný hokej, ale nechtěli jsme se až tolik rvát a chodit na trestnou, abychom hráli v oslabení.

Vy jste taky dostal 2+2 za hrubost…
Trenér nám řekl, že se máme stát každý za každým. Já jsem viděl, že dali pěstí mému spoluhráči, takže jsem tam hned jel a pomstil ho. Chvíli jsme se strkali a pak tam vlétl rozhodčí, ale myslím, že jsem ho na zem položil první.

„My jsme chtěli hrát důrazný hokej, ale nechtěli jsme se až tolik rvát.“

Jaké to je být nejlepším střelcem týmu?
Je to pro mě čest, že jsem zatím nejlepším střelcem Sparty. Jsem rád, že mám čtyři góly, ale více chci, abychom hráli jako tým, dařilo se nám týmově a více jsme vyhrávali. I tak si ale na sebe trochu tlak připouštím, protože ode mě trenéři čekají, že budu hrát pořád stejně, takže nesmím polevit, dávat góly a co nejvíce pomáhat týmu.

Můžete prozradit vaše cíle do sezony?
Chtěl bych se udržet ve druhé lajně, ve které hraju teď po boku Jakuba Červenky, Lukáše Kalného a Alberta Bareše, což jsou všechno hráči ročníku 2004. Rád bych se podíval do reprezentační šestnáctky. Z týmového pohledu bych chtěl dotáhnout Spartu k titulu. Máme jenom ty nejvyšší cíle, ale určitě to bude těžké, protože máme ve skupině hodně silné týmy. Když budeme hrát jako tým, jako jsme hráli proti Slavii, můžeme uspět.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz