сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Talent Pytlík má ve druhé lize bod na zápas, teď po něm skočily Vítkovice

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Nejaktuálnější téma českého hokeje je bezesporu mistrovství světa juniorů v americkém Buffalu. Klíčovou roli v české reprezentaci hrají dva odchovanci žďárského hokeje Martin Nečas a Martin Kaut, a to se na turnaj kvůli zranění nepodíval Ondřej Machala, střelec vítězného gólu ve finále Memoriálu Ivana Hlinky. Ovšem na druholigovém poli už vyrůstá jejich následovatel – Jaromír Pytlík. Ten v šestnácti letech ohromil druholigové fanoušky a míří výš, od čtvrtka trénuje s extraligovými Vítkovicemi.

Bylo mu pouhých patnáct let, když si v uplynulé sezoně připsal Jaromír Pytlík první start za seniorský tým. Ve druhé lize si vyzkoušel i play off. Od nového ročníku je jednou z klíčových postav žďárských Plamenů. V šestnácti letech se usadil v elitní formaci s ostrostřelcem Petrem Štěpánkem. „Hraje se mi opravdu dobře, mám kolem sebe skvělé spoluhráče a trenér mi dává hodně prostoru,“ prozrazuje Jaromír Pytlík, který ale stíhá hrát i za starší dorost. Proto odehrál za áčko dohromady „pouze“ patnáct zápasů.

Ve druhé lize září, vstřelil osm branek a na sedm přihrál – bod na zápas je v tak útlém věku jistá známka talentu. „Mám z toho velkou radost, ale je to o každodenní práci, v žádném případě se nechci nechat uspokojit,“ upozorňuje naděje českého hokeje. „Spíš si říkám, že by to mohlo být ještě lepší,“ dodává s úsměvem. Ve středečním duelu proti Táboru vstřelil dvě branky a přidal dvě asistence, skvěle odehrál i oslabení, na které byl hojně využíván. „Byl to dobrý zápas. Kluci mě chválili,“ přiznává.

Ačkoliv tento talent pochází původně z Telče, ve Žďáru nad Sázavou hraje již od žáků. I proto má k Martinu Nečasovi a Martinu Kautovi poměrně blízko. „Viděl jsem všechny zápasy dvacítky, můžu si z toho hodně vzít a strašně rád na to koukám. Kluci hrají opravdu dobře, snad se jim bude dál dařit,“ přeje na dálku Jaromír Pytlík, jenž by se samozřejmě také rád na takový turnaj podíval.

„Je tam skvělá konkurence, mě teď čeká spousta práce a budu dělat všechno pro to, abych si tam taky zahrál.“ Prozatím pravidelně navštěvuje s českou reprezentací akce sedmnáctek. Minulý týden se účastnil třech přátelských zápasů s Finskem, ve druhém vstřelil branku. „První zápas jsme vyhráli, ale ty dva se nám nepovedly, což je škoda. Na druhou stranu skvělá zkušenost,“ ohlíží se za severským tripem.

Pytlík míří do Vítkovic. Vzali mě do party, culí se

Svými vyspělými výkony si získal velkou pozornost, největší od trenérů extraligových Vítkovic, kde ve čtvrtek absolvoval první trénink. Do Ostravy se ze Žďáru přesunul formou střídavých startů, pro Plameny by ale měl být do konce sezony plně k dispozici. „Jsem rád za tu šanci, můžu tady získat hrozně moc zkušeností,“ oplývá optimismem Pytlík. „Člověk vidí ty hráče v televizi a teď s nimi trénuji. Je to neuvěřitelné. Vzali mě do party a jsem opravdu rád,“ vyznává se.

Nedá se očekávat, že ihned dostane příležitost v nejvyšší soutěži. Ve Vítkovicích se zatím rozkoukává a trénuje s tamním extraligovým výběrem. „Je to především příslib do budoucnosti. Jaromír Pytlík je velice talentovaný, je jedním z nejlepších hráčů ročníku 2001 v Česku. Usilovala o něj řada nejlepších českých extraligových klubů, o to větší radost máme, že si vybral právě naši vítkovickou organizaci,“ hlásí vítkovický generální manažer a hlavní trenér áčka Jakub Petr.

„Zařadili jsme jej do širšího kádru A-mužstva. To samozřejmě neznamená, že okamžitě naskočí do extraligy, ale je v našem programu a připravuje se s námi. Nadále tak rozvíjí své schopnosti a jeho hokejová výchova pokračuje u nás. V zápasovém tempu prozatím stále zůstává v A-mužstvu druholigového Žďáru nad Sázavou,“ dodává Petr.

Zda se Pytlík dočká i extraligového startu teprve uvidíme, nicméně na Vysočině vyrůstá další talentovaný hokejista, který má velkou šanci se v budoucnu ukázat i na pódiu draftu NHL. 

Foto: Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz