To je paráda! Český talent má smlouvu s Torontem

Foto: Instagram Filipa Krále

Obránce Filip Král podepsal v NHL tříletý nováčkovský kontrakt s Torontem Maple Leafs. Věhlasný klub o tom informoval na svém webu.

partneři českého hokeje

Někdejší mládežnický reprezentant má za sebou tři sezony v juniorské WHL. V té letošní zaujal v dresu Spokane Chiefs 49 body (12+37) v 53 zápasech.

Bývalý bek Brna nebo Třebíče byl do NHL draftován v roce 2018. Toronto si tehdy Krále zamluvilo v 5. kole z celkové 149. pozice.

Nyní se blanenský odchovanec dočkal i nováčkovské smlouvy. Její finanční detaily zveřejněny nebyly, automaticky je ovšem tříletá.

„Jsem samozřejmě moc rád. Ale nevnímám to jako vyvrcholení své cesty v zámoří, naopak to beru jako pomyslný první krok," říká Král v tiskové zprávě od agentury Sport Invest, která tvořivého obránce zastupuje. 

Královi by teoreticky mohlo pomoct, že Toronto dává (a ještě dlouho bude, pokud nedojde k trejdům) obrovskou sumu ze svého platového stropu na čtyři útočníky: Austona Matthewse, Johna Tavarese, Mitche Marnera a Williama Nylandera. A na beky už tolik peněz nezbývá, defenziva je proto největší bolístkou slavného klubu.

Dostane se jednou Král až do NHL?

„Jsem nohama na zemi. Chtěl bych absolvovat dobrý předsezonní kemp a odehrát pár přípravných zápasů," hlásí dvacetiletý talent.

„Především se chci adaptovat na dospělý hokej a odehrát plnou sezonu na farmě v AHL. Pozici v NHL si člověk musí zasloužit. Pokud bych ji mohl hrát do dvou let, byl bych nadšený. Jakákoliv dřívější zkušenost bude samozřejmě nádherným bonusem," dodal vítěz Hlinkova memoriálu z roku 2016 a účastník dvou juniorských MS.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz