To je překvapení! Rusové berou na Karjalu juniorský výběr

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Hodně netradiční krok zvolilo vedení ruské reprezentace před finským turnajem Karjala: Na seniorskou akci převelí národní tým do dvaceti let!

Pojď hrát hokej

Když letos v únoru vzala sborná na Švédské hry sedm finalistů z juniorského šampionátu v Česku, už to byla na okruhu Euro Hockey Tour dost netradiční situace. Ale kam se hrabe na aktuální pozvánku.

Kompletní výběr Rusů pro Karjala Cup v Helsinkách je totiž složen z hokejistů ročníků 2001 a 2002!

Akce jim poslouží jako skvělá příprava na mistrovství světa do dvaceti let, které bude na přelomu roku hostit v „bublině“ kanadský Edmonton.

„Rozhodli jsme se tak po zvážení všech nepříznivých okolností. Řada starších hráčů si prošla nákazou koronavirem a někteří se s ním ještě stále potýkají. Čas během mezinárodní přestávky budou moci využít k tomu, aby se plně zotavili,“ zdůvodňuje na webu Ruské hokejové federace její prezident Vladislav Treťjak.

To samé se týká i trenérského štábu. Podobně jako řada hráčů a členů realizačního týmu SKA Petrohrad, ani hlavní kouč Valerij Bragin se nemoci covid-19 nevyhnul. Nyní už je sice v pořádku, přesto ho nahradí Igor Larionov. Ten převzal dvacítku letos v létě právě po Braginovi.

Juniorské mužstvo muselo oželet zrušené turnaje čtyř zemí v srpnu a listopadu, stejně jako zámořské Super Series, tedy prestižní bitvy proti výběrům kanadských juniorek. To před blížícím se mistrovstvím světa představovalo velkou komplikaci.

Bohužel, teď už tahle komplikace zůstává z tradičních účastníků evropských podniků pouze Čechům. Finská a švédská dvacítka se totiž třikrát utkají mezi sebou, no a ruské talenty parádně otestuje Karjala Cup.

„Naši mladí hráči ponesou zodpovědnost za reprezentaci naší země, což jim dodá velké zkušenosti. Cesta do Finska pro ně navíc bude důležitá nejen z hokejového, ale i mentálního hlediska. Vyzkoušejí si totiž situaci, kdy se budou pohybovat pouze mezi hotelem a arénou, stejně jako poté v Edmontonu,“ líčí Treťjak.

Larionov plánuje vyzkoušet celkem 27 hokejistů, a to výhradně z domácích klubů. Osm z nich prošlo letošním draftem NHL a šest tím loňským, celkem pět hráčů si kluby vybraly už v prvním kole.

Vyčnívají mezi nimi brankářská hvězdička Jaroslav Askarov a desítka loňského pořadí Vasilij Podkolzin. Pozvánku dostal i další útočník Jegor Činachov, v jehož případě se Columbus postaral o největší šok uplynulé dražby talentů.

Šest hráčů v čele s Askarovem vyhrálo s osmnáctkou loňský Hlinka Gretzky Cup na slovenské a české půdě.

Jaroslav Askarov

Jaroslav Askarov | Foto: Alena Zapletalová

Nominace Ruska na Karjala Cup

Brankáři:
Jaroslav Askarov (Petrohrad), Artur Achťamov (Kazaň), Vsevolod Skotnikov (CSKA Moskva).

Obránci:
Kirill Kirsanov, Jegor Šechovcov (oba Petrohrad), Artěmij Kňazev (Kazaň), Dmitrij Kostěnko (Togliatti), Šakir Muchamadullin (Ufa), Ivan Rogov (Čerepovec), Nikita Sedov (Soči), Daniil Čajka (CSKA Moskva), Semjon Čisťakov (Omsk).

Útočníci:
Daniil Alaljkin, Rodion Amirov, Danil Baškirov (všichni Ufa), Jegor Afanasjev, Tachir Mingačjov (oba CSKA Moskva), Zachar Bardakov (Viťaz), Maxim Berjozkin (Jaroslavl), Arsenij Gricjuk, Jegor Činachov (oba Omsk), Maxim Grošev (Nižněkamsk), Dmitrij Zlodějev (Dynamo Moskva), Vasilij Podkolzin, Jegor Spiridonov, Marat Chusnutdinov (všichni Petrohrad), Ilja Safonov (Kazaň).

Realizační tým:

Generální manažer: Roman Rotenberg
Hlavní trenér: Igor Larionov
Trenéři: Vladimir Potapov, Sergej Golubovič a Vladimir Filatov
Trenér brankářů: Nikolaj Chabibulin
Kondiční trenér: Filipp Arzamazov

Program Karjala Cupu (Helsinky)

Čtvrtek 5. listopadu:
13:30 Česko – Švédsko
17:30 Rusko – Finsko

Sobota 7. listopadu:
12:30 Švédsko – Rusko
16:30 Finsko – Česko

Neděle 8. listopadu:
12:30 Česko – Rusko
16:30 Finsko – Švédsko

Celý turnaj odvysílá ČT sport. Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o 1 hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz