Třinec hostí dorostenecký President Cup. Turnaj odvysílá Hokejka TV

Foto: Facebook President Cup HC Oceláři Třinec

Mezi zrušenými zápasy mládeže zůstává na programu třinecký President Cup, který však kvůli koronaviru proběhne v chudším osazení než v minulých letech a navrch bez fanoušků. Šestý ročník dorosteneckého turnaje proběhne od pátku 7. do neděle 9. srpna na ledech Werk Areny a všechny zápasy můžete živě sledovat na Hokejka TV!

Chance liga na Hokejka TV

Předchozí tři ročníky výtečně obsazeného turnaje ovládlo mužstvo CSKA Moskva, které předvádělo útočný hokej a v minulém roce přes krkolomný začátek potvrdilo svou dominanci. Tentokrát však do Třince nedorazí, stejně jako další zahraniční soupeři.

Jedinou výjimkou je slovenská Dukla Trenčín, která bude moci odčinit předposlední místo z ročníku 2018, kdy pod sebe stlačila pouze Slovan Bratislava.

Foto: Facebook President Cup HC Oceláři Třinec

Chybějící zahraniční výběry nejsou jedinou změnou, z osmi týmů se seznam smrsknul. „Počet se vzhledem k aktuální situaci postupně zredukoval a na letošní ročník tak dorazí pouze čtyři týmy,“ uvedla redakce na webu turnaje presidentcuphco.cz.

Ke zmíněnému Trenčínu a domácím Ocelářům se přidají tradiční čeští účastníci – Karlovy Vary a Vítkovice. Energie v pětileté historii turnaje skončila nejlépe čtvrtá, a to v předchozím ročníku, kdy se Ridera umístila na sedmé příčce. Předtím si však Ostravané třikrát odnesli medaile.

Třinečtí byli nejblíže domácímu vítězství v prvním a třetím ročníku, pokaždé však podlehli ve finále CSKA. V dalších letech už jim medaile necinkaly, domácí skončili čtvrtí a naposledy šestí.

Podle počtu účastníků se také musel upravit už zavedený systém turnaje: Celky se utkají v jedné skupině každý s každým, a to v zápasech s klasickou hrací dobou (3 × 20 minut). Následovat budou semifinále, ve kterém první vyzve čtvrtého a druhý třetího.

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Vítězové se utkají ve finále o zlato a poražení si zahrají o bronz. Při remíze během základní skupiny okamžitě následují samostatné nájezdy, v případě bitev o medaile jim bude předcházet pětiminutové prodloužení.

Další nepříjemnou změnou jsou zavřené dveře veřejnosti, takže hlediště obou hal zůstanou prázdná. Fanoušci však o President Cup nepřijdou, jelikož všechny duely bude živě vysílat Hokejka TV.

Rozpis turnaje

Pátek 7. srpna:
09:30 HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary (Werk Arena), živě »
11:30 HK Dukla Trenčín – HC VÍTKOVICE RIDERA (Mini Werk Arena), živě »
18:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Energie Karlovy Vary (Mini Werk Arena), živě »
18:45 HC Oceláři Třinec – HK Dukla Trenčín (Werk Arena), živě »

Sobota 8. srpna 2020
08:00 HK Dukla Trenčín – HC Energie Karlovy Vary (Werk Arena), živě »
11:30 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA (Werk Arena), živě »
17:15 Semifinále (Werk Arena), živě »
17:45 Semifinále (Mini Werk Arena), živě »

Neděle 9. srpna 2020
08:30 Zápas o bronz (Werk Arena), živě »
11:30 Finále (Werk Arena), živě »

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Foto: Lukáš Filipec, presidentcuphco.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz