Třinec myslí na budoucnost: získal velkou brankářskou naději

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Tomáš Suchánek, který dělá jedničku v české reprezentaci do sedmnácti let, odchází z prvoligového Přerova na přestup do Třince.

President Cup 2020

Suchánek dosud o Ocelářů pouze hostoval – za juniorku Třince letos odchytal osm utkání. Kromě toho pomáhal i přerovskému dorostu.

Teď odchází šestnáctiletý talent do Slezska natrvalo. „Měli jsme s Tomášem a jeho rodiči dohodu. Zájem Třince už byl ale tak velký, že se Tomáš rozhodl jeho nabídku přijmout. Třinec tak od nás odkoupil hráčská práva,“ vysvětluje na přerovských stránkách šéf tamější mládeže Vladimír Kočara.

„Chtěl bych Tomášovi poděkovat za všechno, co pro přerovský hokej udělal. Mohl odejít už dříve, protože delší dobu je o něj obrovský zájem, ale i když nám teď chybí návaznost do nejvyšší soutěže juniorů, tak se rozhodl ještě zůstat doma a pomohl nám v dorostu s udržením extraligy. Toho si všichni velmi vážíme," přeje Kočara odcházejícímu Suchánkovi hodně štěstí.

Suchánek si udělal skvělé jméno na listopadovém World Hockey Challenge, nejprestižnějším mezinárodním turnaji v kategorii U17. Češi tehdy v Kanadě získali bronzové medaile a Suchánek se dostal do All-Star týmu.

„Mohl odejít už dříve, protože delší dobu je o něj obrovský zájem."

Třinec tak sice tento týden přišel o Nicka Malíka, který se rozhodl odejít do zámořské OHL, do své organizace ale přilákal jiný brankářský klenot. 

Na debut v mužské soutěži zatím Suchánek čeká. Objeví se třeba letos na farmě ve Frýdku-Místku?

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz