Třinecké déjà vu: Geidl srazil Davos v prodloužení a urval 7. místo

Foto: mhl.khl.ru

Oceláři v posledním utkání na světovém poháru juniorů v Soči přetlačili Davos 2:1 v prodloužení, o čemž rozhodl Nico Geidl. Třinečtí ve skvělé evropské i zámořské konkurenci končí sedmí, byť s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou porážek.

Zlatá hokejka 2020

Vzhledem ke skvělému výkonu v utkání proti výběru NAHL naskočil do brankoviště proti Davosu opět Patrik Švančara, který pokračoval v povedených zákrocích a likvidaci šancí soupeře.

Od prvních minut vyhrocený duel přiostřen předbrankovými strkanicemi přinesl úvodní gól právě z tlaku do brány, ale teprve před koncem druhé třetiny. Ve druhé nabídnuté přesilovce během 37. minuty udeřil Davos, když po zmatcích doplácl Fabian Ritzmann puk do sítě ještě s tečí jednoho z bránících hráčů.

Přestože byli Oceláři ve druhé části aktivnější, vyhráli 12:5 na střely, do kabiny šli za nepříznivého stavu. O to lepší měli vstup do závěrečné třetiny.

Už ve 43. minutě bylo srovnáno. V přesilovce Třince nejprve ujel Davos ve třech proti jednomu obránci, jenomže Canova nezakončil přesně, a tak mohl Jan Kalus z okamžitého protiútoku nasměrovat ideální přihrávku Šimona Jenáčka za beton švýcarského brankáře.

Foto: mhl.khl.ru

Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby dostal český výběr možnost početní výhody, kterou ale i přes oddechový čas nevyužil. Utkání tak pokračovalo do desetiminutového prodloužení se čtyřmi hráči v poli na obou stranách.

V nastaveném čase byli Oceláři aktivnější a po více než sedmi minutách ho ukončil Nico Geidl, jemuž výbornou pozici na hranici brankoviště připravil Jakub Michálek.

Třinec a Davos se na světovém poháru juniorů střetly třetím rokem v řadě, třikrát došlo utkání do prodloužení a pokaždé vyhráli Oceláři. Tentokrát to pro ně znamenalo konečnou sedmou příčku, oproti loňsku si o jednu pozici pohoršili.

HC DAVOS – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Ritzmann (Hammerer, Heinen) – 43. Kalus (Jenáček, Plandor), 68. Geidl (Michálek, Konečný).
Rozhodčí:
Barulin, Magnusson – Vereščagin, Žerebkin.
Vyloučení:
3:4.
Bez využití.
Diváci:
82.
Střely na branku:
29:21 (11:5, 5:12, 9:4 – 4:0).
HC Davos:
Haller – Rubanik, Bohé, Heinen, Cadonau, Barandun, Heim, Holstein, Gehrken – Russo, Altukhov, Kandemir – Lutz, Misani, Canova – Brodmann, Giubbini, Lüthi – Glarner, Hammerer, Ritzmann.
HC Oceláři Třinec:
Švančara – Adámek, Michálek, Krzak, Šulák, Jenáček, Grygar, Vacula, Mituchovič – Przybyla, Havránek, Kalus – Mastič, Geidl, Matěj – Čmiel, Konečný, Ramik – Indrst, Pastor, Plandor.

Foto: mhl.khl.ru

Další odehraný zápas (o 5. místo)

MODO Hockey – Výběr NAHL 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Další zápasy Světového poháru juniorů v Soči

Pátek 30. srpna:
14:00 Výběr AJHL – Kärpät Oulu (semifinále)
18:00 Lokomotiv Jaroslavl – EC Red Bull Salcburk (semifinále)

Sobota 31. srpna:
14:00 zápas o bronz
18:00 finále

Začátky utkání jsou uvedeny v českých časech, v Soči je o hodinu víc.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz