Týden hokeje oslaví jubileum. Známe termíny akcí v klubech

Po startu nového roku se nezadržitelně blíží desátý Týden hokeje. Náborová akce, která má přilákat mladé naděje, proběhne již podesáté – od 24. do 30. ledna 2022 na stadionech 156 hokejových klubů.

Fanshop národního týmu

Dosavadních devíti Týdnů hokeje se zúčastnilo okolo 33 500 dětí. Akce je součástí svazového projektu Pojď hrát hokej, ovšem naprosto klíčovou roli v přilákání dětí i jejich následném vývoji pochopitelně hrají samotné kluby.

Náborové akce jsou určené pro chlapce i dívky ve věku od 4 do 8 let. Obvykle trvají okolo dvou hodin, během nichž se malé děti seznámí s ledním hokejem, a to zejména po praktické stránce. Prvními hokejovými krůčky spojenými se zábavným programem na ledě i mimo něj si vytvoří silný zážitek.

Kluby se během Týdne hokeje intenzivně věnují i osvětě rodičů. Ti se detailně seznámí s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí a rovněž se dozvědí bližší informace o chodu daného klubu i o dalších rozvojových projektech, které Český hokej v rámci projektu Pojď hrát hokej podporuje.

Dosud poslední, devátý ročník Týdne hokeje přilákal v září 2021 na zimní stadiony 3500 dětí s rodiči. Tedy podobný počet jako před rok a půl trvající přestávkou, kterou zavinil covid-19.

Desátá edice proběhne od pondělka 24. do neděle 30. ledna 2022 a znovu se do ní zapojí 156 klubů.

Konkrétní termíny náborových akcí v jednotlivých klubech naleznete už nyní na webových stránkách projektu Pojď hrát hokej.

Děti na akci určitě nepotřebují kompletní hokejovou výstroj. Kromě teplého oblečení stačí, když si přinesou brusle, cyklistickou či lyžařskou helmu a rukavice. Pokud ještě nemají brusle a helmu, rodiče se mohou u pořádajícího klubu informovat o možnosti jejich zapůjčení.

Termíny náborových akcí v klubech »

Nezapomeňte sledovat i facebookovou a instagramovou stránku projektu Pojď hrát hokej. O tom, jak hokejový svaz pomáhá klubům s výstrojí pro nejmenší, se dočtete zde, o příspěvku dětem ve výši 1500 korun na první hokejovou výstroj zase na této stránce.

Čekání na desátý Týden hokeje si můžete zkrátit například u vzdělávacích materiálů, ve kterých Český hokej přináší spoustu užitečných rad a tipů pro výchovu mladého sportovce – jak po osobnostní, tak hokejové stránce. Všechny série videí najdete na tomto odkazu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz