Týden hokeje – týden zábavy. Jak vypadal šestý ročník?

Foto: Pojď hrát hokej

Rekordních 149 klubů se v lednu zapojilo do šestého Týdnu hokeje, který přitáhl na zimní stadiony spoustu dětí a jejich rodičů. Podívejte se na reportáže, jak po celé České republice probíhal.

Nový fanshop

Týden hokeje odstartoval už v pondělí na 21 zimních stadionech – od Vítkovic až po Cheb. A právě na západní cíp republiky dorazil i mistr světa z roku 1996 Jiří Kučera.

Bude z malého sportovce brankář, obránce, nebo útočník? Úplně nejlepší je, aby si v začátcích vyzkoušel všechny pozice. V Mladé Boleslavi to potvrdil i Radim Vrbata, hokejista se zkušenostmi z více než tisícovky zápasů NHL. Ať se děti samy rozhodnou, který post je baví nejvíc!

Je hokej pro děti nebezpečný sport? Není! Na Týdnu hokeje v Rosicích mluvili zástupci klubu HC Zastávka o tom, že dětský hokej je bezkontaktní a také že výstroj pro děti je co do kvality na úrovni té dospělácké. Pády proto děti nebolí, což ví i bývalý český reprezentant Rostislav Vlach.

Dát dětem a jejich rodičům do začátků co nejlepší podmínky, to je jeden z hlavních předpokladů pro naplnění kategorií. Proto jsou v Prostějově i dalších klubech po celé republice úvodní náklady minimální.

Hraní, zábava a radost z pohybu? Anebo snad přísný hokejový trénink a tlak na výkon? V nejmenších kategoriích je správně samozřejmě první varianta! Ve Veselí nad Lužnicí to připomínal manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener. A mimo jiné doporučoval dětem a rodičům, aby zkoušeli i další sportovní odvětví.

Hokej, to není jen sport, ve kterém se vítězí a prohrává. To je aktivita přesahující zápasy a tréninky, kde děti najdou kamarády na celý život, naučí se uznávat autority i spolupracovat v týmu. Hokej zkrátka pomáhá vytvářet správný charakter, což v Novém Bydžově potvrdil Libor Pivko.

Neděle uzavřela Týden hokeje například v Poděbradech, kam za dětmi přijel i legendární reprezentant Vladimír Martinec. Akce pořádaná Českým hokejem dvakrát ročně je pro místní klub skvělou možností oslovit širokou veřejnost ve městě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz