Tygři převzali ocenění za akademii roku. Jak vypadá žebříček klubů?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Nedělnímu utkání Tipsport extraligy Liberce se Zlínem předcházel slavnostní ceremoniál. Ocenění z rukou Pavla Gefferta se dočkali trenéři mládeže Bílých Tygrů, klub byl totiž podruhé za sebou vyhlášen Nejlepší Akademií Českého hokeje!

partneři českého hokeje

Český hokej zároveň vyhlásil kompletní žebříček akademií podle toho, jak si v loňské sezoně vedly ve stanovených kritériích. Stříbrnou pozici obsadila Kometa Brno, bronzovou Pardubice. Celé pořadí najdete níže v článku.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Nejlepší Akademie Českého hokeje 2018/19

1. Bílí Tygři Liberec
2. HC Kometa Brno
3. HC Dynamo Pardubice
4. HC Sparta Praha
5. HC Škoda Plzeň
6. HC Oceláři Třinec
7. Piráti Chomutov
8. Mountfield HK
9. HC Slavia Praha
10. HC Energie Karlovy Vary
11. HC Motor České Budějovice
12. PSG Berani Zlín
13. HC Dukla Jihlava
14. Rytíři Kladno
15. HC VÍTKOVICE RIDERA
16. HC Litvínov
17. BK Mladá Boleslav

Tisková zpráva Českého hokeje

Titul Nejlepší Akademie Českého hokeje za sezónu 2018/19 získali obhájci prvenství z předchozího ročníku Bílí Tygři Liberec.

Titul, spojený s vyšší materiální podporou ze strany Českého hokeje, je udělován od roku 2014 na základě přesně vyčíslitelných kritérií. Nejdůležitějšími z nich jsou počty draftovaných hráčů, počty juniorů v reprezentačních výběrech a počty juniorů v seniorských soutěžích. Dalšími kritérii jsou umístění v nejvyšších juniorských a dorosteneckých soutěžích, mezinárodní program klubu v mládežnických kategoriích, výsledky testů, kontrolovaných zástupcem FTVS UK, a plnění školních povinností.

V draftech NHL se přihlíží k tomu, v jakém kole byli hráči draftováni a zda byli draftováni přímo, nebo po působení v zahraničí. Účast juniorů v reprezentačních výběrech zahrnuje pouze vrcholné mezinárodní akce, ať už jde o mistrovství světa a turnaje Euro Hockey Tour, světové šampionáty U20 a U18, nebo Hlinka Gretzky Cup. Body za zapojení juniorů v seniorských soutěžích se udělují podle jejich počtu v NHL a AHL, v KHL a nejvyšších soutěžích Finska, Švédska nebo Švýcarska, v Tipsport extralize a Chance lize. Bonifikace přitom závisí na počtu utkání, v nichž junioři nastoupili, a na čase, který strávili na ledě.

„Zatímco status Akademie ČH je podmíněn vybudováním odpovídajícího tréninkového a vzdělávacího zázemí, žebříček nejlepších akademií sestavujeme podle toho, jakých výsledků ve výchově mládeže dosahují,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Rozhodujícím ukazatelem jsou přitom počty mladých hráčů, vychovaných pro nejvyšší soutěže a reprezentaci.“ 

Český hokej podpořil od roku 2011 činnost Akademií finanční a materiální dotací v celkové výši 132,2 miliónu Kč, přičemž roční objem podpory vzrostl ze 4,8 miliónu Kč v roce 2011 na 26,7 miliónu Kč v roce 2019.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz