Tygři smetli Kometu a slaví dorostenecký titul! Hradec má bronz

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Novými mistry republiky v kategorii dorostu jsou hokejisté Liberce. Ve finále nedali nárok brněnské Kometě, po třech gólech v každé třetině ji smetli 9:3 a ve Vítkovicích získali naprosto zasloužené zlato. Bronz urval loňský mistr z Hradce Králové.

Zlatá hokejka

Jasná liberecká jízda za titulem

Bílí Tygři v sobotním semifinále přetlačili domácí Vítkovice 5:3, ale ve finále předvedli dominantní výkon. Za titulem vykročili hned po 17 sekundách gólem Adama Měchury, pak vedli 3:0, ale Kometa se nevzdala a kolem první přestávky se dostala na dostřel.

Liberec ale vyrovnání nedopustil. Hodně si pomohl přesilovými hrami, využil čtyři z devíti možností a jednou udeřil v oslabení. Brněnský brankář Ondřej Bizoň se utkáním protrápil a nakonec jen těsně zabránil inkasované desítce.

Nejproduktivnějším Tygrem utkání byl německý útočník Bennet Rossmy, jenž ke dvěma gólům přidal dvě asistence. Po zranění Jakuba Šedivého vedl svůj tým ve finále jako kapitán, ale mistrovský pohár pak pozvedli oba společně.

Marek Moskal (trenér Komety): „Nevyšlo nám to, ale zápas bych jako takový ani nehodnotil. Dostali jsme se na závěrečný turnaj, je to pokračování play off. Včera jsme porazili Hradec, teď jsme chtěli porazit Liberec, ale nevyšlo to. Samozřejmě nás to mrzí, ale je třeba klukům poděkovat. Turnaj si užili a hlavně celou sezonu poctivě pracovali. Měli jsme výbornou partu a myslím si, že s postupem času druhé místo určitě budeme brát.“

Richard Lobo (trenér Liberce): „Super. Úleva, radost. Je to fantazie! Asi jsme nebyli úplně aspirant na titul, ale kluci hráli fantasticky a jsou za to po zásluze odměněni. Gólmani na obou stranách byli ve finále asi lehce nervózní a naštěstí nám tam toho spadlo víc než jim. Kluci to ale obrovsky chtěli vyhrát, klobouk dolů před nimi. Byli ukáznění, srovnaní, začínalo to už na všech srazech, na jídle… Od začátku bylo vidět, že sem nepřijeli udělat ostudu a chtějí dosáhnout toho nejlepšího úspěchu. A ono se to povedlo.“

Finále:
HC KOMETA BRNO – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:9 (1:3, 2:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Šalé, 21. Brabenec (Sedláček), 36. Svozil (Brabenec, Sedláček) – 1. Měchura (Rossmy), 4. Rossmy, 13. Putz, 28. Rossmy, 31. Gajda (Tůma, Dvořák), 40. Vodlan (Böhm, Putz), 53. Hujer (Tůma, Böhm), 53. Trunda (Rossmy), 59. Měchura.
Rozhodčí: Pilný, Ondráček – Bartek, Dohnal.
Vyloučení: 6:10, navíc Šalé – Měchura oba 10 minut.
Využití: 1:4.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 32:47 (6:12, 13:19, 13:16).

Hradeckým hrdinou v prodloužení Pinkas

Souboj zklamaných týmů ze sobotních semifinále naproti tomu došel až do prodloužení. Vítkovice nad Hradcem Králové dvakrát vedly, v první třetině ale na gól Josefa Krejsy odpověděl Matěj Pinkas a ve druhé po trefě Martina Kubíka vyrovnal Adam Jirků.

Bronzovou radost nakonec odpálil Mountfield. V prodloužení mu k tomu stačilo 22 sekund: Pinkas se na levé straně krásně zbavil soupeře, procedil puk skrz Darka Bartošáka a coby obránce se stal hradeckým hrdinou.

Jan Vavrečka (trenér Vítkovic): „Obě dvě mužstva byla asi zklamaná, že včera nevyhrála. Myslím, že Mountfield byl v šedesáti minutách možná i lepší, i když my jsme taky měli pár krásných akcí a situací, kde jsme mohli rozhodnout o výhře. Bohužel rozhodčí v důležitých okamžicích zvolili ta špatná rozhodnutí. Tím ale neomlouvám náš výkon, protože fauly, které jsme udělali a které rozhodly o našem neúspěchu, tam z devadesáti procent byly. Každopádně jsem klukům poděkoval. Měli jsme úspěšnou sezónu, která akorát není zakončená žádnou medailí.“

Petr Luštinec (trenér Hradce Králové): „Včera jsem pogratuloval k postupu Kometě, dneska musím pogratulovat našim klukům k výhře a smeknout před nimi. Oklepali jsme se a odehráli parádní zápas, medaili jsme si zasloužili. Je vidět, že Mountfield patří v kategorii dorostu k absolutní špičce. Podruhé za sebou jsme byli na mistrovství republiky, podruhé si odvážíme medaili. Je to parádní úspěch nejen kluků, ale i nás s panem Štohanzlem. Celou sezónu tým poctivě pracoval, odehrál parádní základní část a nadstavbu a v play off jsme dokázali přejít přes silné soupeře. Hráli jsme účelný hokej, a ten nás dovedl ke třetímu místu.“

O 3. místo:
HC VÍTKOVICE RIDERA – MOUNTFIELD HK 2:3 po prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Krejsa (Kotásek), 23. Kubík (Smolka) – 12. Pinkas (Slafkovský, Pajer), 35. Jirků (Beneš, Budina), 61. Pinkas.
Rozhodčí: Čuňočka, Jaroš – Hranoš, Bartoň.
Vyloučení: 5:2, navíc Kotásek (Vítkovice) 10 minut.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 31:29 (12:11, 10:10, 9:7 – 0:1).

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz