U osmnáctky pokračuje Petr, vrací se Beran. Ženy povede Pacina

Foto: Karel Švec, Český hokej

Několik změn, několik pozic při starém. Tak vypadá obsazení postů hlavních trenérů mládežnických reprezentací a ženské reprezentace, které v úterý schválil hlasováním per rollam výkonný výbor Českého hokeje.

Chance liga na Hokejka TV

Už od února bylo jasné, že po Václavu Varaďovi převezme dvacítku Karel Mlejnek. Dosavadní asistent Miloše Říhy u seniorského výběru předem věděl, že nové pozici se bude muset věnovat naplno, a ukončil tedy trenérské i manažerské působení v Sokolově.

Národní mužstvo U19 přebírá jako hlavní kouč Miroslav Přerost, dosavadní asistent Davida Bruka. Přerost už má zkušenosti od dvacítky i nejmladších výběrů, navíc působí jako sportovní manažer akademie v Litoměřicích.

U osmnáctky zůstává Jakub Petr. Tým převzal zkraje kalendářního roku, jeho úkolem bylo zvednout špatné výsledky a připravit reprezentaci na mistrovství světa, kde měli mít Češi velmi těžkou skupinu. Petr získal právě s výběrem U18 poslední českou medaili na mistrovstvích světa, konkrétně stříbrnou v roce 2014.

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Nic se nemění ani u sedmnáctky, tu nadále povede Václav Eismann, trenér juniorů Karlových Varů. Naopak u šestnáctky skončil po doběhnutí smlouvy Petr Haken, jehož střídá Karel Beran. Kouč juniorky Olomouce byl přitom v lednu odvolán od zmiňovaného týmu U18, nicméně v minulosti vedl právě i mladší výběry.

Zásadní změna čeká ženskou reprezentaci. Dosavadnímu trenérovi Petru Novákovi vypršel kontrakt, české hokejistky pod jeho vedením odehrály doposud nejlepší mistrovství světa. Do dalšího dvouletého cyklu, který by měl v ideálním případě vyvrcholit premiérovou účastí na olympiádě, přesto tým povede Tomáš Pacina.

Světově uznávaný kouč dovedností působil u několika týmů NHL a od loňského roku pomáhá českému hokeji v rámci projektu Výchova talentované mládeže, mimo to má ale spoustu zkušeností právě i s ženským hokejem. S týmem Calgary Oval X-Treme se stal dvakrát vítězem National Women's Hockey League a třikrát vítězem Western Women's Hockey League, s týmem Calgary Inferno postoupil v roce 2018 do semifinále Canadian Women's Hockey League.

Jeho manželkou i svěřenkyní byla Hayley Wickenheiserová, považovaná za nejlepší hokejistku všech dob.

Jména trenérů ženských reprezentací U18 a U16 prozatím Český hokej neoznámil. Nejbližším úkolem všech koučů bude sestavit realizační týmy, jejich složení následně předloží ke schválení výkonnému výboru.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz