U osmnáctky pokračuje Petr, vrací se Beran. Ženy povede Pacina

Foto: Karel Švec, Český hokej

Několik změn, několik pozic při starém. Tak vypadá obsazení postů hlavních trenérů mládežnických reprezentací a ženské reprezentace, které v úterý schválil hlasováním per rollam výkonný výbor Českého hokeje.

Aplikace Tipsport extraligy

Už od února bylo jasné, že po Václavu Varaďovi převezme dvacítku Karel Mlejnek. Dosavadní asistent Miloše Říhy u seniorského výběru předem věděl, že nové pozici se bude muset věnovat naplno, a ukončil tedy trenérské i manažerské působení v Sokolově.

Národní mužstvo U19 přebírá jako hlavní kouč Miroslav Přerost, dosavadní asistent Davida Bruka. Přerost už má zkušenosti od dvacítky i nejmladších výběrů, navíc působí jako sportovní manažer akademie v Litoměřicích.

U osmnáctky zůstává Jakub Petr. Tým převzal zkraje kalendářního roku, jeho úkolem bylo zvednout špatné výsledky a připravit reprezentaci na mistrovství světa, kde měli mít Češi velmi těžkou skupinu. Petr získal právě s výběrem U18 poslední českou medaili na mistrovstvích světa, konkrétně stříbrnou v roce 2014.

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Nic se nemění ani u sedmnáctky, tu nadále povede Václav Eismann, trenér juniorů Karlových Varů. Naopak u šestnáctky skončil po doběhnutí smlouvy Petr Haken, jehož střídá Karel Beran. Kouč juniorky Olomouce byl přitom v lednu odvolán od zmiňovaného týmu U18, nicméně v minulosti vedl právě i mladší výběry.

Zásadní změna čeká ženskou reprezentaci. Dosavadnímu trenérovi Petru Novákovi vypršel kontrakt, české hokejistky pod jeho vedením odehrály doposud nejlepší mistrovství světa. Do dalšího dvouletého cyklu, který by měl v ideálním případě vyvrcholit premiérovou účastí na olympiádě, přesto tým povede Tomáš Pacina.

Světově uznávaný kouč dovedností působil u několika týmů NHL a od loňského roku pomáhá českému hokeji v rámci projektu Výchova talentované mládeže, mimo to má ale spoustu zkušeností právě i s ženským hokejem. S týmem Calgary Oval X-Treme se stal dvakrát vítězem National Women's Hockey League a třikrát vítězem Western Women's Hockey League, s týmem Calgary Inferno postoupil v roce 2018 do semifinále Canadian Women's Hockey League.

Jeho manželkou i svěřenkyní byla Hayley Wickenheiserová, považovaná za nejlepší hokejistku všech dob.

Jména trenérů ženských reprezentací U18 a U16 prozatím Český hokej neoznámil. Nejbližším úkolem všech koučů bude sestavit realizační týmy, jejich složení následně předloží ke schválení výkonnému výboru.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz