Učíme kluky chtít vyhrávat, hlásí Kročák. I kdyby přijelo Calgary!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Sparta patří v posledních letech mezi nejúspěšnější mládežnické organizace, vždyť loni vyhrála titul v mladším dorostu i osmých třídách. Druhý jmenovaný tým teď má se třemi výhrami solidně nakročeno k možné obhajobě, ale to nejtěžší ho teprve čeká!

HokejkaTV

Ve třech zápasech na MČR ztratili sparťanští mladíci pouhý bod. Na úvod totiž museli proti Kladnu obracet nepříznivý stav 1:4, vyhráli v nájezdech, a to je nakoplo do dalšího průběhu – poradili si se Slavií i Kometou. Ovšem v posledním zmiňovaném duelu měli zase namále. Málem totiž ztratili tříbrankový náskok.

„Polevili jsme, to je v téhle kategorii normální. Jsou to děti a když vedete 3:0, tak jim to můžeme opakovat, ale stejně to podcení,“ říká smířeně kouč Jiří Kročák. Kometa šla totiž do utkání se dvěma prohrami a skóre 2:13, takže možná tolik respektu nevzbuzovala.

„Tady se ale nedá posuzovat podle toho, jak hráli předtím. Věděli jsme, že to není špatné mužstvo. Dneska jsme tady viděli úplně jiné Brno,“ podotýká trenér. „Nakonec jsem rád, že kluci pochopili, že ani za stavu 3:0 se takhle nedá hrát. Ve třetí třetině jsme si to pohlídali,“ kvituje.

Sparta po dvou hracích dnech vévodí tabulce společně s Plzní, dva body za nimi jsou Vítkovice. A právě tihle dva soupeři ji ještě čekají. Takže je jasné, že to nejtěžší má teprve před sebou! „Plzeň známe, v poslední době jsme s ní párkrát hráli. Víme, jakou má kvalitu. Bude to těžké, ale dobré utkání. Těch je bohužel v žákovské lize málo,“ mrzí Kročáka.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Možný souboj o zlato s indiány čeká jeho svěřence v sobotu už od devíti hodin. „Škoda, ale oni to mají stejně, na to se vymlouvat nedá. Tam jde o nastavení vstávání, snídaně, zapracování. V tomhle věku kluci ale vědí, o co hrajou,“ věří sparťanský lodivod.

„Určitě to je rozdíl, ale dá se to zvládnout. Tělo si zvykne. Hecneme se už na rozcvičce, potom je to v pohodě. Už ani nevnímáme čas a jdeme do toho,“ přidává svůj pohled na brzký začátek Richard Němec. „Musíme si teď odpočinout. Bude to těžký zápas, ale určitě se těším!“

Právě v těchto okamžicích je řada na zkušených hráčích, aby zaveleli a tým táhli tím správným směrem. Třeba právě na Němcovi. Třináctiletý útočník je jedním ze tří hráčů, kteří získali titul s osmou třídou i na loňském mistrovství v Hradci Králové!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Loni to bylo super. Hodně jsem si od starších kluků vzal a snad to teď dokážu prodat,“ hlásí s tím, že jeho role se hodně změnila. „Určitě. Teď tady máme mladší kluky, snažíme se jim pomáhat. Vyprávěli jsme jim o tom, jak jsme loni vyhráli.“

Stejně jako u ostatních účastníků je tým samozřejmě úplně jiný, ale co zůstalo stejné, to jsou ambice. Sparťané zamířili do Vítkovic s jediným cílem – obhájit zlaté medaile.

„Ambice musí být, jsme Sparta. I kdyby přijelo Calgary! Jak to dopadne, je jedna věc, ale my prostě učíme kluky chtít vyhrávat. Tak to má být ve veškerých sportech, bez toho se to nedá dělat,“ velí jednoznčně Jiří Kročák.

Je ale potřeba, aby hráči tuhle chuť cítili sami. Když chybí, těžko jim ji může sebelepší trenér naordinovat. „Cítím ji z podstatné většiny, ale mrzí mě, že ne ze všech. Kluci to musí mít v sobě, chtít vyhrávat. Otáčeli jsme zápas s Kladnem ze stavu 1:4, tam to bylo vidět. To je asi jediná cesta, která jim do budoucna bude ku prospěchu,“ dodává trenér starších žáků Sparty Jiří Kročák.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz