Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
19. listopadu 2021, 14:27
Martin VoltrZákladní fázi sezony má za sebou Liga dorostu, která letos nese punc důležitosti kvůli chystané reorganizaci soutěží. Široké pole účastníků se začátkem listopadu rozdělilo na týmy postupující do nadstaveb a zbytek, jenž dohraje ročník ve skupinách o umístění.
Za třinácti základních skupin postoupily vždy dva až tři nejlepší celky. Dohromady pět jich v úvodní fázi sezony nenašlo jediného přemožitele – B-tým Karlových Varů válel s úchvatným skóre 122:8, Ústí nad Labem s bilancí 185:24 (ve větším počtu zápasů) také nezaostávalo a po 115 brankách nastříleli Ice Dragons Telč a Náchod. Jediný bod ještě ztratila záloha Pardubic.
Do nadstavby jdou například také polští reprezentanti do 16 let, kteří ovládli svou skupinu 13. V posledním kole současně odřízli od postupu Opavu, jež musela „přenechat“ třetí příčku Orlové – ta měla sice horší skóre, ale v její prospěch hovořily výhry v obou vzájemných duelech.
Individuální výkony samozřejmě nelze vzhledem k různé kvalitě skupin stavět na jednu úroveň, ale i tak můžeme s klidem říct, že základní část si podmanila ústecká dvojice Miroslav Dobner – Matyáš Kincl. První nasbíral ve 14 zápasech neuvěřitelných 78 bodů (21+57), jeho parťák jen o třináct méně (40+25). Nikdo jiný se takovým číslům ani nepřiblížil, i když třeba talenti z Telče v čele s Patrikem Křížkem (23+18) se také hodně snažili.
Zatímco dosud šly dvě i tři porážky ještě napravit, čtveřice osmičlenných nadstaveb už takový „luxus“ téměř nenabízí. Po 21 kolech totiž postoupí do finálové skupiny pouze jejich vítězové!
Hraje se ale také o další příčky: Týmy z druhých míst půjdou v nově vzniklém třístupňovém modelu soutěží do druhé nejvyšší, stejně jako dva nejlepší ze třech míst; ty rovněž čeká ještě závěrečná skupina.
Na ostatní zbyde jen Regionální liga dorostu, což pochopitelně platí i pro všechna mužstva, která budou letošní ročník dohrávat v devíti skupinách o umístění.
Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Energie Karlovy Vary "B" | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 122:8 | 24 |
2. | HC Baník Sokolov | 9 | 7 | 0 | 0 | 2 | 90:18 | 21 |
3. | HC Rebel Město Nejdek | 9 | 4 | 0 | 0 | 5 | 40:61 | 12 |
4. | HC Čerti Ostrov | 9 | 3 | 0 | 0 | 6 | 34:94 | 9 |
5. | HC Stadion Cheb | 9 | 2 | 0 | 0 | 7 | 24:93 | 6 |
6. | HC Mariánské Lázně | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 9:45 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Jan Teterja (K. Vary) 8 zápasů / 13+16
2. Miloš Vimr (K. Vary) 8 / 10+19
3. Mikuláš Slavík (K. Vary) 8 / 15+11
4. Adam Sobotka (Sokolov) 9 / 11+14
5. Roland Schöberl (K. Vary) 7 / 11+12
Brankáři:
1. Matěj Pavlovic (K. Vary) 5 zápasů / 1,00 GAA
2. Michal Tomášek (K. Vary) 4 / 1,33
3. Stanislav Zmrhal (Sokolov) 9 / 2,08
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 3 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Slovan Ústí nad Labem | 14 | 14 | 0 | 0 | 0 | 185:24 | 42 |
2. | HC Děčín | 14 | 9 | 2 | 1 | 2 | 93:41 | 32 |
3. | Mostečtí Lvi | 14 | 8 | 1 | 2 | 3 | 76:43 | 28 |
4. | HC Stadion Litoměřice | 14 | 8 | 0 | 1 | 5 | 72:58 | 25 |
5. | Piráti Chomutov "B" | 14 | 6 | 0 | 0 | 8 | 55:92 | 18 |
6. | HC Slovan Louny | 14 | 4 | 0 | 0 | 10 | 46:108 | 12 |
7. | HC Roudnice nad Labem | 14 | 3 | 0 | 0 | 11 | 37:94 | 9 |
8. | HC Draci Bílina | 14 | 0 | 1 | 0 | 13 | 32:136 | 2 |
Kanadské bodování:
1. Miroslav Dobner (Ústí) 14 / 21+57
2. Matyáš Kincl (Ústí) 14 / 40+25
3. Petr Hruška (Děčín) 14 / 26+19
4. Michal Stojka (Ústí) 14 / 18+26
5. Vojtěch Vondráček (Ústí) 14 / 25+16
Brankáři:
1. Zdeněk Nevím (Ústí) 4 / 1,01
2. Filip Horáček (Ústí) 4 / 1,32
3. Jakub Horník (Most) 5 / 1,50
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Pilsen Wolves | 12 | 10 | 0 | 0 | 2 | 57:26 | 30 |
2. | HC Rokycany | 12 | 7 | 1 | 0 | 4 | 54:33 | 23 |
3. | HC Spartak Žebrák | 12 | 5 | 0 | 2 | 5 | 47:61 | 17 |
4. | HC Příbram | 12 | 2 | 2 | 1 | 7 | 39:56 | 11 |
5. | HC Klatovy | 12 | 1 | 2 | 2 | 7 | 39:60 | 9 |
Kanadské bodování:
1. Martin Lev (Žebrák) 12 / 17+6
2. David Salčík (Wolves) 12 / 11+8
3. Adam Rožec (Příbram) 12 / 9+10
4. Jaroslav Kuneš (Rokycany) 11 / 10+5
5. Carlo Kurelović (Wolves) 10 / 7+8
Brankáři:
1. Tomáš Makarius (Wolves) 5 / 1,72
2. Zdeněk Sedláček (Rokycany) 9 / 2,24
3. Matěj Kubeš (Wolves) 10 / 2,35
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Letci Letňany | 10 | 8 | 1 | 0 | 1 | 60:24 | 26 |
2. | HK Lev Slaný | 10 | 7 | 2 | 0 | 1 | 59:30 | 25 |
3. | HK Kralupy nad Vltavou | 10 | 5 | 0 | 2 | 3 | 49:32 | 17 |
4. | SK Černošice | 10 | 5 | 0 | 1 | 4 | 37:41 | 16 |
5. | HC Smíchov 1913 | 10 | 1 | 1 | 0 | 8 | 28:69 | 5 |
6. | HC Berounští Medvědi | 10 | 0 | 0 | 1 | 9 | 22:59 | 1 |
Kanadské bodování:
1. Jan Dolejší (Slaný) 9 / 10+13
2. Filip Krátký (Kralupy) 7 / 10+8
3. Tomáš Krčmář (Kralupy) 10 / 5+12
4. Matyáš Tejkl (Letňany) 10 / 11+5
5. Petr Burda (Slaný) 7 / 8+8
Brankáři:
1. Jakub Leder (Slaný) 6 / 1,62
2. Jan Šmol (Kralupy) 3 / 1,62
3. Mikuláš Wajtr (Letňany) 6 / 2,25
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 3 zápasů.
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SC Kolín | 12 | 10 | 0 | 0 | 2 | 88:19 | 30 |
2. | HC Poděbrady | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 62:43 | 24 |
3. | HC Lev Benešov | 12 | 5 | 1 | 0 | 6 | 57:37 | 17 |
4. | HC Buldoci Neratovice | 12 | 5 | 0 | 1 | 6 | 56:69 | 16 |
5. | SK Sršni Kutná Hora | 12 | 0 | 0 | 0 | 12 | 14:109 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Matěj Terč (Kolín) 9 / 20+8
2. Šimon Flieger (Poděbrady) 12 / 16+9
3. Tomáš Pohořelý (Neratovice) 12 / 11+13
4. Matěj Vaníček (Poděbrady) 12 / 11+13
5. Tobiáš Dvořák (Kolín) 10 / 7+17
Brankáři:
1. Jan Želivský (Kolín) 6 / 1,33
2. Daniel Kočandrle (Kolín) 5 / 2,01
3. Martin Jordan (Benešov) 6 / 3,30
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | IHC Králové Písek | 12 | 11 | 0 | 0 | 1 | 108:20 | 33 |
2. | HC Motor České Budějovice "B" | 12 | 10 | 0 | 0 | 2 | 107:26 | 30 |
3. | HC Střelci Jindřichův Hradec | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 77:46 | 24 |
4. | HC Tábor "B" | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 69:41 | 21 |
5. | HC DDM České Budějovice | 12 | 2 | 1 | 0 | 9 | 34:119 | 8 |
6. | HC Strakonice | 12 | 2 | 0 | 1 | 9 | 35:92 | 7 |
7. | Slavoj Český Krumlov | 12 | 1 | 0 | 0 | 11 | 25:111 | 3 |
Kanadské bodování:
1. Tomáš Hlaváček (Písek) 10 / 28+9
2. Denis Zamazal (J. Hradec) 12 / 17+8
3. Jakub Šimek (J. Hradec) 12 / 6+19
4. Michal Kozlík (Písek) 9 / 10+14
5. Martin Velíšek (Písek) 12 / 7+15
Brankáři:
1. Metoděj Císař (Písek) 10 / 1,70
2. Šimon Kurz (Č. Budějovice) 5 / 2,31
3. Jan Ostrý (Tábor) 4 / 3,07
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TJ HC Jablonec nad Nisou | 12 | 8 | 1 | 1 | 2 | 70:31 | 27 |
2. | Bílí Tygři Liberec "B" | 12 | 8 | 1 | 0 | 3 | 105:46 | 26 |
3. | HC Benátky nad Jizerou | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 64:34 | 24 |
4. | HC Česká Lípa | 12 | 4 | 0 | 1 | 7 | 63:52 | 13 |
5. | HC Frýdlant | 12 | 0 | 0 | 0 | 12 | 29:168 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Adam Šlechta (Č. Lípa) 10 / 24+12
2. Tomáš Kučera (Liberec) 10 / 14+16
3. Jakub Grešl (Jablonec) 11 / 12+12
4. Ondřej Boczan (Č. Lípa) 12 / 12+10
5. Vít Havel (Č. Lípa) 12 / 13+8
Brankáři:
1. Robert Leško (Jablonec) 8 / 1,62
2. Matyáš Valenta (Benátky) 7 / 2,67
3. Štěpán Poledne (Benátky) 7 / 2,91
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ice Dragons Telč | 10 | 10 | 0 | 0 | 0 | 115:25 | 30 |
2. | SK Horácká Slavia Třebíč | 10 | 8 | 0 | 0 | 2 | 101:16 | 24 |
3. | SKLH Žďár nad Sázavou | 10 | 6 | 0 | 0 | 4 | 52:59 | 18 |
4. | HHK Velké Meziříčí | 10 | 3 | 0 | 1 | 6 | 47:72 | 10 |
5. | HC Lední medvědi Pelhřimov | 10 | 2 | 1 | 0 | 7 | 46:77 | 8 |
6. | BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem | 10 | 0 | 0 | 0 | 10 | 17:129 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Patrik Křížek (Telč) 10 / 23+18
2. Vojtěch Granečný (Telč) 9 / 20+19
3. Matyáš Patočka (Telč) 8 / 19+17
4. Vlastimil Blažek (Telč) 8 / 14+17
5. Jakub Doležal (Žďár) 7 / 16+11
Brankáři:
1. Jiří Dohnal (Třebíč) 4 / 1,27
2. Ondřej Málek (Třebíč) 8 / 1,91
3. Jan Uhrin (Telč) 9 / 2,15
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 3 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Náchod | 12 | 12 | 0 | 0 | 0 | 115:20 | 36 |
2. | Spartak Nové Město nad Metují | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 90:41 | 27 |
3. | HC Krkonoše | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 66:42 | 24 |
4. | BK Nová Paka | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 58:54 | 18 |
5. | HCM Jaroměř | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 44:70 | 12 |
6. | HC Opočno | 12 | 3 | 0 | 0 | 9 | 46:85 | 9 |
7. | HC Dvůr Králové nad Labem | 12 | 0 | 0 | 0 | 12 | 23:130 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Tomáš Hynek (Náchod) 9 / 24+11
2. Maksym Bon (Náchod) 11 / 15+17
3. Petr Krivčík (Opočno) 12 / 9+15
4. Vojtěch Kapucián (Opočno) 12 / 15+7
5. Jakub Kocián (N. Město) 7 / 13+9
Brankáři:
1. Jakub Beránek (Náchod) 5 / 1,21
2. André Lequin (Náchod) 7 / 2,33
3. Šimon Vedral (Nová Paka) 4 / 2,76
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Dynamo Pardubice "B" | 9 | 8 | 1 | 0 | 0 | 138:10 | 26 |
2. | HC Chrudim | 9 | 7 | 0 | 1 | 1 | 94:33 | 22 |
3. | HC Spartak Choceň | 9 | 5 | 0 | 0 | 4 | 50:61 | 15 |
4. | TJ Lanškroun | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 13:37 | 6 |
5. | Slovan Moravská Třebová | 9 | 1 | 0 | 0 | 8 | 28:94 | 3 |
6. | Lokomotiva Česká Třebová | 9 | 1 | 0 | 0 | 8 | 27:115 | 3 |
Kanadské bodování:
1. Jiří Štěpánek (Chrudim) 8 / 23+14
2. Šimon Bartoň (Pardubice) 8 / 19+10
3. Matyáš Prostřední (Chrudim) 9 / 12+14
4. Marek Černý (Pardubice) 8 / 15+9
5. David Záruba (Choceň) 7 / 13+10
Brankáři:
1. Adam Pithart (Pardubice) 4 / 0,77
2. Petr Antoš (Pardubice) 5 / 1,14
3. Jan Patera (Chrudim) 4 / 2,46
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 3 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Lvi Břeclav | 10 | 9 | 0 | 0 | 1 | 97:20 | 27 |
2. | HCM Warriors Brno | 10 | 9 | 0 | 0 | 1 | 81:11 | 27 |
3. | Technika Hockey Brno "B" | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 85:46 | 12 |
4. | HC Orli Znojmo | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 65:44 | 12 |
5. | SKHM Hodonín | 10 | 4 | 0 | 0 | 6 | 69:65 | 12 |
6. | HC Boskovice | 10 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5:216 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Alex Marek (Břeclav) 10 / 18+13
2. Jan Kolečkář (Warriors) 10 / 17+12
3. Jiří Huňady (Hodonín) 10 / 14+14
4. Václav Běloch (Hodonín) 10 / 16+9
5. Richard Částek (Znojmo) 10 / 7+16
Brankáři:
1. David Barák (Warriors) 5 / 1,56
2. David Padělek (Břeclav) 9 / 2,08
3. Vojtěch Sekanina (Technika) 5 / 3,60
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 3 zápasů.
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SK Prostějov 1913 | 14 | 11 | 2 | 0 | 1 | 95:32 | 37 |
2. | Tigers Zlín | 13 | 10 | 0 | 1 | 2 | 76:30 | 31 |
3. | HC Uherské Hradiště | 14 | 7 | 1 | 0 | 6 | 55:48 | 23 |
4. | HC Spartak Uherský Brod | 14 | 6 | 0 | 2 | 6 | 65:72 | 20 |
5. | HC Brumov-Bylnice | 14 | 6 | 1 | 0 | 7 | 55:72 | 20 |
6. | HK Kroměříž | 14 | 4 | 1 | 1 | 8 | 41:57 | 15 |
7. | HC Bobři Valašské Meziříčí | 13 | 5 | 0 | 0 | 8 | 56:77 | 15 |
8. | HC Černí vlci | 14 | 1 | 0 | 1 | 12 | 30:85 | 4 |
Kanadské bodování:
1. Petr Věchet (Tigers) 11 / 17+15
2. Nikolas Pippal (Prostějov) 13 / 19+12
3. Václav Smetana (Uh. Hradiště) 14 / 10+14
4. Vojtěch Šobáň (Uh. Brod) 14 / 14+9
5. Ondřej Hrdý (Val. Meziříčí) 9 / 9+12
Brankáři:
1. David Kroupa (Prostějov) 10 / 2,17
2. David Černý (Prostějov) 5 / 2,45
3. Matyáš Malota (Tigers) 11 / 2,47
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Polsko U16 | 12 | 10 | 0 | 1 | 1 | 64:20 | 31 |
2. | HC Frýdek-Místek | 12 | 8 | 1 | 0 | 3 | 56:30 | 26 |
3. | MSK Orlová | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 45:39 | 21 |
4. | Hokejový klub Opava | 12 | 6 | 1 | 1 | 4 | 34:26 | 21 |
5. | HK Nový Jičín | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 23:55 | 12 |
6. | HC Studénka | 12 | 3 | 0 | 0 | 9 | 32:65 | 9 |
7. | HC Vlci Český Tešín | 12 | 2 | 0 | 0 | 10 | 39:58 | 6 |
Kanadské bodování:
1. Jakub Hofman (Polsko) 11 / 16+8
2. Jan Muroň (Frýdek) 12 / 12+8
3. Jonasz Hofman (Polsko) 11 / 11+7
4. David Štebel (Orlová) 11 / 7+11
5. Filip Kapitanov (Frýdek) 12 / 8+8
Brankáři:
1. Igor Tyczynski (Polsko) 4 / 0
2. Štěpán Vávra (Opava) 7 / 0,91
3. Maksymilian Kura (Polsko) 5 / 1,10
Uvádíme brankáře, kteří nastoupili alespoň do 4 zápasů.
Skupina 14 (Karlovarský »): HC Baník Sokolov, HC Slovan Ústí nad Labem, HC Rokycany, Mostečtí Lvi, HC Děčín, HC Pilsen Wolves, HC Energie Karlovy Vary "B", HK Lev Slaný
Skupina 15 (Středočeský »): Ice Dragons Telč, SC Kolín, HC Střelci Jindřichův Hradec, HC Poděbrady, IHC Králové Písek, HC Motor České Budějovice "B", SK Horácká Slavia Třebíč, HC Letci Letňany
Skupina 16 (Vysočina »): HC Dynamo Pardubice "B", HC Chrudim, Bílí Tygři Liberec "B", Spartak Nové Město nad Metují, HC Krkonoše, HC Spartak Choceň, HC Náchod, TJ HC Jablonec nad Nisou
Skupina 17 (Olomoucký »): HC Lvi Břeclav, HCM Warriors Brno, SK Prostějov 1913, HC Frýdek-Místek, Polsko U16, HC Uherské Hradiště, MSK Orlová, Tigers Zlín
Skupina 18 (Karlovarský »): Piráti Chomutov "B", HC Rebel Město Nejdek, HC Čerti Ostrov, HC Stadion Cheb
Skupina 19 (Ústecký »): HC Slovan Louny, HC Česká Lípa, HC Draci Bílina, HC Stadion Litoměřice, HC Roudnice nad Labem
Skupina 20 (Středočeský »): SK Černošice, HC Klatovy, HC Spartak Žebrák, HC Příbram, HC Berounští Medvědi
Skupina 21 (Středočeský »): HC Smíchov 1913, HK Kralupy nad Vltavou, HC Buldoci Neratovice, HC Benátky nad Jizerou, HC Lev Benešov, SK Sršni Kutná Hora
Skupina 22 (Jihočeský »): HC Tábor "B", Slavoj Český Krumlov, HC Strakonice, HC Lední medvědi Pelhřimov, HC DDM České Budějovice
Skupina 23 (Královéhradecký »): BK Nová Paka, HC Frýdlant, HCM Jaroměř, HC Dvůr Králové nad Labem, HC Opočno
Skupina 24 (Pardubický »): Slovan Moravská Třebová, BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem, Lokomotiva Česká Třebová, SKLH Žďár nad Sázavou, HHK Velké Meziříčí
Skupina 25 (Jihomoravský »): HC Boskovice, HC Orli Znojmo, HC Spartak Uherský Brod, HK Kroměříž, Technika Hockey Brno "B", SKHM Hodonín
Skupina 26 (Olomoucký »): HC Brumov-Bylnice, HC Vlci Český Těšín, HC Studénka, HK Nový Jičín, Hokejový klub Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Černí vlci
Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz